Kamica wynikła podczas leczenia jelit

napisał/a: Przemek230 2015-05-07 22:02
Witam serdecznie!
Moi drodzy od ponad roku leczyłem się na ból w jamie brzusznej. Cały rok spędziłem pod opieką gastrologów aczkolwiek pomimo badań (kolonoskopia, gasroskopia, badania kału, USG jamy brzusznej - NERKI CZYSTE) stwierdzono jelito drażliwe i dysbakterioze jelit. Miesiąc temu doszło do pogorszenia i gorączkowania (stwierdzono również powiększone węzły chłonne brzuszne) i podjęto leczenie szpitalne przeciwbakteryjne BISEPTOLEM (biorę go nadal - do 10 dni)
W czasie hospitalizacji zrobiono mi usg jamy brzusznej (dwukrotnie, w różnych szpitalach) oraz tomografię jamy brzusznej. Oto wyniki:
USG nr 1 - w grupie kielichów górnych nerki prawej złóg śr. ok. 4 mm;
USG nr 2 (dzień później) - nerka prawa - w dolnej części ukm złóg o śred. 4-5 mm. W górnej i środkowej części nerki lewej zwapnienie brzeżne 3-4 mm śred. - złóg drobny lub zwapnienie w warstwie korowej;
Tomografia - W okolicy brodawek nerkowych widoczne drobne zwapnienia, do różnicowania ze złogami.
W tych 3 badaniach ponadto nie stwierdza się w nerkach zmian (prawidłowa wielkość, bez zastoju moczu).

Muszę przyznać iż odczuwam wzmożony ból w okolicach lędźwi ale ciężko mi jednoznacznie stwierdzić, że to nerki, ponieważ mam również dyskopatie lędzwiową i ponad tydzień w szpitalu na łóżku prawdopodobnie pogorszył dolegliwości bólowe.
Proszę o pomoc w interpretacji tych badań i pomoc w dalszych działaniach. Również chciałem spytać czy wiecie coś o wpływie Biseptolu (obecnie go biorę) na nerki i na kamice nerkową (ból jest trochę większy, zastanawiam się czy ma on na to wpływ).
napisał/a: ~Anonymous 2015-05-10 00:53
Jesli chodzi o interpretacje wynikow.
Wykryte zlogi sa niewielkie,takowe same zostaja wydalane czesto temu towarzyszy dosc dotkliwy bol w czesci ledzwiowej tutaj najczesciej stosuje sie jedynie leki dzialajaco przeciwbólowo, rozkurczowo)....co do drobnych zwapnien ,ktore tez sie pojawiaja ,nalezaloby wykonac jeszcze oznaczenie wydalania wapnia i fosforanow z moczem ,takowe oznaczenie z krwi + zbadanie hormonu odpowiadajacego za regulację hormonalną gospodarki wapniowo-fosforanowe ,czyli parathormon+ wykonac badanie ogolne moczu.Jesli okaze sie nie nie ma jednak zaburzen w tej gospodarce wapniowo-fosforanowej do tego nie bedzie zmian w moczu wtedy taki stan nie wymaga leczenia.