kamica ślinianki

napisał/a: Gośka1 2007-02-18 11:03
Witam!
Szukam informocji na temat kamicy ślinianki i sposobów leczenia.Czy są jakies alternatywne dla usunięcia ślinianki. Może ktoś ma usuniętą śliniankę i jakieś rady??
Ja mam kamień w przewodzie ślinowym przy samej śliniance(cała spuchnięta) i zalecenie do wycięcia ślinianki.
Proszę o informacje bo jestem troche zagubiona.
Dzięki.
Gośka.
napisał/a: Kolberger 2007-03-12 18:57
Ja niestety także miałęm dwie torbiele na żuchwie z prawej strony i miałem to prawie 3 lata . Najpierw odwiedziłem około 5 lekarzy rodzinnych , którzy mnie kierowali do laryngologa , natomiast jak byłem u laryngologa to on mnie kierował do dentysty i odwrotnie Wkońcu przypadkiem trafiłęm na chirurga , bo miałem także problem z paznokciem u nogi i to był prawdziwy lekarz z powołania !( tutaj miałem zabieg chirurgiczny na paznokcia Szpital w Chorzowie na ul. Strzelców Bytomskich )Obejrzał wszystko dokladnie , wykońał badanie USG gdzie stwierdził dwie torbiele , potem kazał wziąść skierowanie na biopsje aby sprawdzić co to za płyn... dodam , że na samym początku kiedy mi sie pojawiła owa opuchlizna tj torbiele , zrobiłem szczegółowe badania krwii , lecz te zmiany nie byly pochodzenia nowotworowego .
Podczaś tego zabiegu biopsji ( pobrania płynu do badania poprzez nakłucie ) tak naprawde "wyciągnął " mi całą zawartość ... , byłem bardzo zaskoczony bo jak wyszedłem z gabinetu to jakoś nie mogłem uwierzyc , 3 lata z taką " śliwką " pod policzkiem , a nagle nić :)) .Gostek powiedział , ze takie rzeczy czasami sie ponawiają ...
Wyniki badań owego płyny wykazały ze były to: " makrofagi i płyn białkowy "
Po jakiś 2 miesiącach od biopsji i "ściągnięcia " tego płynu znów zaczołem czuć pod palcami jakąś torbiel :( i myślałem , ze tak jak mi powiedziano , ze to sie czasami nawraca . Tak mi sie to lekko ponowiło i po jakimś miesiącu zaczeło sie zmniejszać i nie mam nic. A mineło juz około 5 miesięcy .
Musze sie przyznac , że z odwiedziłem najlepsze szpitale laryngologiczne na Śląsku . tj Wojewódzki w Bytomiu , Górnośląskie Centrum Medyczne w Katowicach oraz ten w którym zdecydowałem sie leczyć tj Szpital Kliniczny na ul. Francuskiej w Katowicach . Chciałem zasięgnąc informacji w każdym z nim o sposobach leczenia owego kamienia na śliniance i wszędzie mówiono mi prawie podobnie o konieczności wykonania zabiegu....
Na szczęście stało sie inaczej i mam nadzieje , ze wszystko będzie ok tak jak jest teraz :)

[ Dodano: 2007-03-12, 19:03 ]
Troszke zagmatfałem ten tekst powyżej ,-wszystkie konsultacje odnośnie tej ślinianki mialem na ul. Francuskiej w Katowicach , natomiast biopsje 100 metrów dalej , ale jak sie ta ulica nazywa to nie pamiętam , tam są wszystkie przychodnie specjalistyczne itd . Także polecam !

[ Dodano: 2007-03-12, 19:03 ]
Troszke zagmatfałem ten tekst powyżej ,-wszystkie konsultacje odnośnie tej ślinianki mialem na ul. Francuskiej w Katowicach , natomiast biopsje 100 metrów dalej , ale jak sie ta ulica nazywa to nie pamiętam , tam są wszystkie przychodnie specjalistyczne itd . Także polecam !
napisał/a: Wylaz 2012-04-27 00:53
Witam. Czy w niedalekiej przeszlosci stosowal ktos z was gumy nicorette lub niquitin. Odnosze wrazenie , ze stosowanie tych gum bylo powodem powstania kamienia w mojej sliniance. Prosze o maila. Pozdrawiam. Darek.
wylaz@o2.pl