Kamica przewodowa u chorej po pankreatoduodenektomii

napisał/a: bubi120 2007-11-22 10:32
Witam.

Piszę do Państwa w sprawie porady, otóż moja mama miała w dn 20.11.2007 zabieg chirurgiczny a dokładnie co rozpoznano cytuje :
"Kamica przewodowa u chorej po pankreatoduodenektomii sposobem Traverso"

Zastosowane postępowanie cytuje :
" ECPW + PTC + PTBD Obecnie endoskopem z optyka na wprost ponownie przez obie pętle wszyte za odżwiernikiem próbowano wejść do prawdopodobnej pętli doprowadzającej wszytej w okolicy zespolenia Brauna - bez powodzenia. Z dostępu w VII prawym międzyżebrzu w linii pachowej górnej nakłuto drogi żółciowe trafiając bezpośrednio w przewód wątrobowy wspólny wypełniony cieniami ujemnymi odpowiadającymi złogom, obraz dróg żółciowych wewnątrzwątrobowych w obu płatach wątroby skąpy - nie są one poszerzone ani w lewym ani w prawym płacie wątroby- uzyskano przejście prowadnicą przez zespolenie do pętli jelita - część z niej jest położona poziomo a kontrast odpływa do pionowo położonej pętli zdążającej do prawego podbrzusza - dostęp rozszerzono rozszerzadłem i balonem ciśnieniowym do średnicy 8 mm, założono drena wewnętrzno - zewnętrzny Ultrathane 8.5Fr oklejając go na skórze"

Proszę mi powiedzieć co teraz dalej czeka pacjentke, zgłoszenie do szpitala po ok 5 tygodniach. Nie ukrywam martwie się o moją mame i chciałbym żeby już było po wszystkim a tak męczące jest chodzenie z tym drenem i workiem.

Proszę o szybką odpowiedz.

Z poważaniem
Łukasz K

[ Dodano: 2007-11-26, 19:30 ]
Kto pomoże ???
Nie ma tu nikogo kto odpisze.