Kał z krwią - jedyny objaw

napisał/a: Michaś1 2010-01-16 18:27
Witam. Mam 23 lata.
Ostatnio podczas oddawania kału zobaczyłem w nim niewielką ilość świeżej krwi. Czytałem już o wielu podobnych przypadkach ale prawie zawsze temu zjawisku towarzyszyły inne dolegliwości. U mnie nie występuje natomiast nic innego, żaden ból brzucha, nadbrzusza, żadne zatwardzenie czy inny problem z oddaniem kału, nie ma też mowy o biegunce czy jakimś pieczeniu itp, nie brałem też ostatnio żadnych leków - jednym słowem NIC, tylko ta niewielka ilość krwi z kałem. Paręnaście dni przed tym faktem zauważyłem na papierze podczas podcierania się, że resztki kału są jakby lekko rozwodnione i rozjaśnione (tak jakby były w nich wymieszane śladowe ilości krwi - ale bezpośrednio żadnej krwi w ogóle nie było wdać!)
W związku z tym mama pytanie... czy to coś poważnego. Naczytałem się już o różnych przewlekłych chorobach jelita grubego (włącznie z rakiem) i trochę się martwię. Może mi ktoś powiedzieć jakie są najbardziej prawdopodobne przyczyny takiego stanu rzeczy i jakie są szanse, że mam jakaś naprawdę poważną dolegliwość??
Z góry dziękuje i pozdrawiam
napisał/a: Agusia1982 2010-01-16 19:24
Jak dla mnie najbardziej prawdopodobne jest pęknięcie hemoroidu.
Zazwyczaj znajduje się przy odbycie,ewentualnie wewnątrz.Nie zawsze jest bolesny.
Prawdopodobnie przy podcieraniu czy wysiłku pękł o czym świadczy żywo czerwona niewielka ilość krwi.
Zawsze możesz udać się do lekarza jeśli masz wątpliwości.
Zawsze dobrze się upewnić.
napisał/a: xuxus 2010-01-18 07:56
może i to pęknięcie hemoridu ale lepiej być czujnym i to sprawdzić bo może być to objaw zapalenia jelita-idź do lek.
Marg
napisał/a: Marg 2010-01-25 01:11
Jeśli chodzi o raka, to bym nie panikowała, ale choroby typu Leśniewskiego- Crohna to niestety dość popularna przypadłość. Są to choroby autoimmunologicznej, więc tak naprawde nie iwadomo kiedy i skąd się u nas objawiają. Jedyne wyjście to udać sie z tym problemem do lekarza, on rozwiąże wątpliowści. Mogę trzymać kciuki, żeby nie bylo to nic poważnego. Daj znać co wykazała diagnoza.
napisał/a: xuxus 2010-01-25 01:12
kał w krwi i jaka diagnoza-byłeś u lekarza?
napisał/a: Galachad 2011-02-05 00:12
Mam podobny problem lecz odczuwam leki bul podczas odawania kału myślę że to pęknięty hemoroid. Czy w związku z tym powinienem udać się do specjalisty czy zrobić parę dni głodówki i będzie dobrze ?
napisał/a: piotrosiama 2011-02-05 01:10
Galachad -jeżeli to problem z hemoroidami to kup w aptece czopki.