Jodid 200 + Letrox 75 mg chyba popełniłam błąd

napisał/a: alice.deejay 2015-11-15 14:07
Jak powinno prawidłowo przyjmować leki?
Letrox zażywałam zawsze o 5 nad ranem (nastawiam budzik) przez co udało mi się uregulować tsh. Bo wcześniej skakało jak chciało. Potem dostałam dodatkowo Jodid 200. Lekarka powiedziała, że nie ma znaczenia jak go przyjmuje, więc brałam równocześnie z Letroxem. I to chyba był błąd bo teraz tsh skoczyło mi do z 2,0 do 4,28 (norma do 4).
djfafa
napisał/a: djfafa 2015-11-15 19:15
Można brać razem. Podczas uzupełniania jodu, TSH rośnie.
Na podstawie jakich wyników zdiagnozowano u Ciebie niedoczynność tarczycy?
napisał/a: alice.deejay 2015-11-16 09:47
Na niedoczynność leczę od 3 lat. Miałam robione standardowo TSH - powyżej normy, FT3, FT 4, usg tarczycy, antyTPO.
Nie pamiętam dokładnych wartości, ale wszystko było w normie prócz TSH, Hashimoto wykluczone.
Pamiętam, że jak miałam robione pierwszy raz USG to w sumie wszystko było w porządku. Jedynie jeden płat tarczycy był zdecydowanie mniejszy od drugiego. Teraz miałam robione USG kontrolne i oba płaty są zbliżonej wielkości. Z czego to wynika?
djfafa
napisał/a: djfafa 2015-11-16 10:04
I po 3 latach dopiero Ci jod przepisano?
napisał/a: alice.deejay 2015-11-16 12:25
Tak.
djfafa
napisał/a: djfafa 2015-11-16 15:35
Takie leczenie nie ma sensu.
Jak nie miałaś Hashimoto to trzeba było od razu leczyć jodem a nie hormonem. Przepisanie hormonu po 3 latach od rozpoczęcia leczenia hormonalnego pomoże Ci jak przysłowiowy ogarek.

Tak jak pisałem wcześniej, podczas uzupełniania jodu TSH może rosnąć, dlatego w takim przypadku opieramy się na fT3 i fT4.
napisał/a: Yogryn 2015-11-16 16:15
Moja dziewczyna też ma wykluczone Hashimoto, TSH nieco ponad normę, ale jodu niestety nie dostała. Endokrynolog przepisała jej hormony, ale nie wykupiliśmy

Generalnie z tego co wiem powinno dążyć się do niskiego poziomu TSH, ale skoro po uzupełnianiu jodu TSH rośnie to co w sytuacji gdy np zaprzestaniemy uzupełniać jod? Jak wtedy obmiżyć poziom TSH ?
djfafa
napisał/a: djfafa 2015-11-16 16:25
Jak mamy niedoczynność z powodu niedoboru jodu (99% przyczyn po wykluczeniu choroby Hashimoto) to uzupełnianiamy jod i nie patrzymy na TSH. Uzupełnianie jodu dawkami z jodid czyli 100-200 mcg to lekko rok minimum. Dlatego sa szkoły aby szybko uzupełnić jod za pomocą płynu Jugola np.
napisał/a: alice.deejay 2015-11-17 11:25
To co teraz robić?
djfafa
napisał/a: djfafa 2015-11-17 12:15
Pytaj mądrego lekarza.
Podawanie jodu obecnie nie ma sensu. No chyba, że chcesz spróbować odstawić lek, ale w takim wypadku należy to robić z głową i bardzo pomału, nie wiem czy jestes na to gotowa. Raz trzeba by było częściej wyniki sprawdzać a dwa, przydałoby się jakieś naturalne wspomagacze tarczycy.
No i gwarancji że po 3 latach tarczyca znowu ruszy nie ma żądnych.
napisał/a: alice.deejay 2015-11-17 15:18
No więc byłam dziś u lekarza. Tego samego. Dostałam Eutyrox N88 oraz Jodid 100.
Sugeruje pójście do ginekologa. Podejrzewa PCOS.
Co to są naturalne wspomagacze tarczycy?
djfafa
napisał/a: djfafa 2015-11-17 17:46
http://commed.polki.pl/naturalne-wspomagacze-tarczycy-vt84496.html