jestem w ciąży mam 37 lat

napisał/a: Kateban 2010-07-19 10:09
Witam, mam 37 lat wczoraj zrobiłam test ciążowy i okazał się pozytywny, kilka dni spóżnia się okres. Strasznie się boję żeby było wszystko dobrze z płodem, mam 37 lat i 9 lat temu urodziłam dziewczynkę z zespołem Downa. Jakie bad. powinnam wykonać jak postępować by płód rozwijał się prawidłowo. dodam, że nie jest to ciąża planowana, ale nie chcę usuwac. pozdr
napisał/a: KAMA 2010-07-20 13:45
Test Pappa albo potrójny,ale to w późniejszym okresie.Poza tym zwykłe USG z pomiarami,ale to też od 13 tygodnia.Przed ciążą też jest możliwość wykonania badań genetycznych z krwi z określeniem,jakie jest ryzyko urodzenia dzieciątka z wadą,ale na to już za późno:)Wiem,że łatwo powiedzieć,ale nie denerwuj się.To,że pierwsze dziecko ma zespół Downa nie oznacza,że kolejne będzie je miało.Twój wiek też nie jest tu wyznacznikiem,znam wiele osób w Twoim wieku i starsze,które urodziły zdrowe maluchy.Powodzenia i trzymam kciuki za Ciebie i dzieciaczka.
napisał/a: ~Anonymous 2010-07-20 17:27
Zgadzam sie z przedmowczynia, ze drugie dziecko wcale nie musi urodzic sie z zespolem Downa, a co do wieku to rowniez znam kilka kobiet ktore urodzily zdrowe dzieci przy czterdziestce :) Przede wszystkim gratulacje i nie martw sie :) lykaj kwas foliowy, a co do badan, to Twoj lekarz na pewno odpowiednio Cie pokieruje ;) Pozdrawiam!
napisał/a: Rosa250 2010-07-23 08:04
Nie zamartwiaj się. Moja koleżanka ma starszą o 5 lat siostrę z zespołem Downa a sama jest zdrowa, studiowała i teraz ma już swoje dzieci. Także widzisz, co ciąża to inaczej.