JESTEM TU NOWA PROSZE O POMOC!!

napisał/a: arabella2 2007-07-29 14:11
Bardzo prosze o pomoc ,nie wiem juz co mam ze soba zrobic..bylam juz u 2 lekarzy laryngologow i jednego hematologa.. Otoz moje problemy trwaja ok 8 mies.. Ciagle mecza mnie nawracjace stany zapalne gardla ,ciagly bol gardla ,ciagla chrypa.. to jest juz nie do zniesienia.. do tego mam ciagly stan podgorączkowy 37.2 ,ostatnio doszedl swiad skory.. to jakis koszmar drapie sie na okraglo.. swedza mnie rece ,glowa,nos uszy ,nawet miejsca intymne.. zrobilam wszystkie badania krwi wyszly bardzo dobrze..przeswietlenie w kwietniu bez zmian.. Prosze bardzo serdecznie o pomoc ,jakie powinnam jeszce zrobic badnia,bardzo prosze o pomoc!!! Jestem juz naprawde zdesperowana ,mam dziecko zamast zajmowac sie nim ciagle przezywam swoj stan,uniemozliwia mi normalne funkcjonowanie.. nie poce sie w nocy ,nie nasila sie swiad w nocy..raczej w dzien,twarz mnie swedzi..i od czasu do czasu mam taki dziwny zawrot glowy ... co ja mam robic jakie jeszzce badania wykonac..wezly mam podobno nie powiekszone..swedzi mnie szyja ,twarz najbardziej.. Prosze o pomoc o rady..
napisał/a: Peter 2007-07-29 15:14
Świąd może by objawem wielu chorób. Należy zacząc do gardła, jeśli od tego się zaczęło. Konieczny wymaz z gardła w kierunku bakteriologicznym i grzybiczym.
napisał/a: arabella2 2007-07-29 15:31
tak ja wiem..i dlatego wymaz z gardla zrobilam juz dawno ok mieisaca temu ,w gardle czysto jak lza.. i dlatego to wszystko jest naprawde dziwne.. bioparox sobie uzywam nic nie pomaga..tabletki do ssania rowniez..
napisał/a: Peter 2007-07-29 15:41
Jeśli w wymazie czysto, to trzeba badania w kierunku chorób tarczycy Usg, TSH, Ft3 Ft4, i alergii - poziom IgE. Do tego testy alergiczne.
napisał/a: arabella2 2007-07-29 20:08
Wlasnie TSH robilam jest zupelnie w normie,co do alergii.. nie robilam zadnych badan ale bralam zyrtec mieisaic czasu nic nie pomoglo...i wlasnie dlatego moja desperacja... ja juz naprawde robilam wiele badan na tarczyce morfologie,RTG klatki piersiowej ,badanie moczu.. wszystko w zasadzie w normie jakies male odchylenia...MXD 18,3 % a norma jest do 15 i
NEUT% 40,2 czyli za malo bo norma jest od 45 ale ja nie wiem co to za symbole co oznaczaja i monocyty ktorych mam 2 a norma jest 3.0 do 7.0 reszta jest w totalnej normie
napisał/a: Peter 2007-07-30 07:47
Pozostaje mozliwość infekcji wirusowej. Można zrobić wymaz cytologiczny. Tam bardziej będzie widać, jakie są komórki zapalne.
I jeszcze jedno, jak dawno urodziłaś dziecko?
napisał/a: arabella2 2007-07-30 11:06
Moje dziecko jest juz duze.. ma 11 lat.. moze zle sie wyrazilam piszac ze nie mam sily zajmowac sie nim.. nie mam sily poswiecac mu tyle czasu co powinnam.. poniewaz czuje sie chora.. najbardziej matrwi mnie ten swiad skory ,i dlaczego najbardziej twarzy uszu ,nosa,miejsc intymnych.. stany podgoraczkowe ktore powoduja oslabenie,ciagle spie.. Bardzo serdecznie dziekuje za zainteresowanie moim problemem,jestem ogromnie wdzieczna! Mam 33 lata .
napisał/a: Peter 2007-07-30 14:35
Wysłałem Ci e-maila.
napisał/a: arabella2 2007-07-30 15:05
Bardzo serdecznie dziękuje za pomoc .. naprawdę jestem niezmiernie wdzięczna..Dostosuje sie do wszystkich zaleceń..czymże jest 250 zł w porównaniu z męczrniami jakie przechodzę przez to gardło..

Mam tylko pytanie co do tego leku.."Groprinosin" brałam go miesiąc temu zapisał mi laryngolog..
Niespecjalnie pomógł,ale mogę zastosować jeszcze raz.. Nawet mam ten lek miałam go brać przez 7 dni i brałam..Wiec teraz mam powtórzyć kuracje? Co do reszty wszystko zakupie ,i dziękuje panu jestem bardzo wdzięczna.
napisał/a: Peter 2007-07-30 15:21
Ten lek trzeba przyjmować co najmniej 30 dni !!!!. Po 7 nie zadziała. Czyżby lekarz o tym zapomniał???? Przecież producent opakowanie na taki okres przewidział. To nie antybiotyk, który stosuje sie od 5 -10 dni. Brak wiedzy z zakresu farmakokinetyki leku. W mojej ocenie warto spróbować i zastosować przez 30 dni. Nie ma obawy, jest dobrze tolerowany.
napisał/a: arabella2 2007-07-31 13:43
Panie Doktorze wyslalam Panu e-maila

[ Dodano: 2007-08-01, 11:33 ]
Bardzo prosze .. moje jeszcze cieplutkie wyniki dn 24-07
WBC 5,90
RBC 4,00
HGB 12,8
HCT 37,0
MCV 92,5
MCH 32,0
MCHC 34,6
PLT 226

LYMPH% 41,5
MXD %18,3
NEUT% 40,2

LYMPH 2,4
MXD 1,1
NEUT 2,4
RDW-CV 43,3
PDW 14,5
MPV 10,5
P-LCr 29,6

Makroskopowa ocena rozmazu krwi
Granulocyty podzielone 54%
Granulocyty kwasochlonne 3,0%
Limfocyty 41,0 %
Monocyty 2.0%

OB 5
Badanie ogolne moczu
Urobilinogen 1,0 mg/dl
Bilirubina neg
Ketony 5,0 mg/dl
Krew neg
Bialko neg
Azotyny neg
Leukocyty neg
Glukoza neg
Ciężar wlasciwy 1.025
PH 7.0

Osad moczu
Nablonki plaskie nieliczne
Leukocyty 0-2 w polu widzenia
Inne liczne pasma sluzu

LATEX

ASO Antystreptolizyna 0- lateks ponizej 200 IU/ml
Bialko C reaktywne ponizej 6 mg/l

Wymaz z gardla ( bakteriologiczny)
" w warunkach tlenowych flory bakteryjnej patogennej i grzybow drozdzopodobnych nie wychodowano "

Cukier 90

Badanie fizykalne

GARDLO JEST TROCHE PRZEKRWIONE ,WEZLY CHLONNE OBWODOWE DOSTEPNE BADANIU PALPACYJNEMU NIE SA POWIEKSZONE"

[ Dodano: 2007-08-01, 11:35 ]
Bardzo prosze .. moje jeszcze cieplutkie wyniki dn 24-07
WBC 5,90
RBC 4,00
HGB 12,8
HCT 37,0
MCV 92,5
MCH 32,0
MCHC 34,6
PLT 226

LYMPH% 41,5
MXD %18,3
NEUT% 40,2

LYMPH 2,4
MXD 1,1
NEUT 2,4
RDW-CV 43,3
PDW 14,5
MPV 10,5
P-LCr 29,6

Makroskopowa ocena rozmazu krwi
Granulocyty podzielone 54%
Granulocyty kwasochlonne 3,0%
Limfocyty 41,0 %
Monocyty 2.0%

OB 5
Badanie ogolne moczu
Urobilinogen 1,0 mg/dl
Bilirubina neg
Ketony 5,0 mg/dl
Krew neg
Bialko neg
Azotyny neg
Leukocyty neg
Glukoza neg
Ciężar wlasciwy 1.025
PH 7.0

Osad moczu
Nablonki plaskie nieliczne
Leukocyty 0-2 w polu widzenia
Inne liczne pasma sluzu

LATEX

ASO Antystreptolizyna 0- lateks ponizej 200 IU/ml
Bialko C reaktywne ponizej 6 mg/l

Wymaz z gardla ( bakteriologiczny)
" w warunkach tlenowych flory bakteryjnej patogennej i grzybow drozdzopodobnych nie wychodowano "

Cukier 90

Badanie fizykalne

GARDLO JEST TROCHE PRZEKRWIONE ,WEZLY CHLONNE OBWODOWE DOSTEPNE BADANIU PALPACYJNEMU NIE SA POWIEKSZONE"

[ Dodano: 2007-08-01, 11:36 ]
Przepraszam cos mi sie dwa razy dodalo..
napisał/a: Peter 2007-08-01 12:54
Wyniki w zasadzie są dobre, aczkolwiek pewne parametry moga sugerować przebytą lub jeszcze trwającą infekcję wirusową (trochę podwyższone limfocyty). Stany podgoraczkowe raczej nie będą wskutek stanu zapalnego, bo OB jest niskie. Obawiam się, że masz za dużo stresu (ciała ketonowe w moczu), które świadczą o lekkiej kwasicy metabolicznej. Trochę przydałoby się wyciszenia, diety odkwaszającej (np. wszelkie postaci buraczków ćwikłowych) i dużo warzyw.
Przydałaby się kuracja oczyszczająca. W późniejszym czasie mogę polecić. Można spróbować preparat regulujący kwasowość płynów ustrojowych o nazwie BASICA (do kupienia w aptece bez recepty).
No i koniecznie lek, o który pytałaś (groprinosin).
Przekrwienie gardła może świadczyć o podrażnieniu (spływająca wydzielina z zatok, alergii, infekcji wirusowej)
To na razie tyle.