JESTEM GRUBY!

napisał/a: adas199722 2013-07-04 00:18
Witam wszystkich wiem ze to jest smieszne jestem gruby waze 97 KG wzrost okolo 174 cm ja nie wiem co mam robic :(

Jak na siebie patrze to jestem brzydki gruby ludzie sie zemnie smieja ze jestem gruby :(
Gram w pilke nozna z kolegami prawie codziennie Jem duzo i chcialbym zeby mi ktos zrobil diete i ja já bede uzywal bo ja nie daje rady mam juz rostempy pod pacha i na brzuchu kolo pempka ja sie wstydze biegac na dworze bez koszulki


(1). Prosze mi zrobic jakas diete (Jem za duzo :(
(2). Jakies cwiczenia (w domu Gram w pilek po 2 godziny)
(3). Co mam zrobic zeby malo isc i zeby zoladek byl ciagle pelny :)


Dziekuje z gory za pomoc,
Prosze o szybkie odpowiedzi dziekuje :)
napisał/a: CynamonVanila 2013-07-05 11:09
Jako że jesteś chłopakiem, najlepszą metodą będzie siłownia. Diety to bardziej rozwiązanie dla kobiet. Mogę Ci doradzić, żebyś nie jadł 3 godziny przed snem, ograniczył słodycze, fastfoody. Ale przecież to nic odkrywczego. Piłka Nożna to sport w którym spala się najwięcej kalorii, więc słusznie, graj dalej. Ale skoro masz masę, to możesz osiągnąć rzeźbę, polecam Ci siłownię. Spożywanie białka Duża ilość węglowodanów Jeżeli chcesz mało jeść i zapełniać swój żołądek, polecam Ci ryż, ziemniaki, warzywa. Po nich na długo nie będziesz odczuwać głodu. Możesz też jeść jabłka, które świetne " wypełniają " pij dużo wody i bądź cierpliwy. Ale tak podsumowując, to weź się w garść i idź na siłownie. Są wakacje, to dobry czas. (: Życzę powodzenia, pozdrawiam.
napisał/a: Nya desu 2013-07-20 16:01
CynamonVanila, wszystko ok, ale przy redukcji wagi raczej wegle bym ograniczyła, a na pewno wywaliłabym te ziemniaki. Ryż ok - ale najlepiej ciemny. Więcej kasz, które mają dużo błonnika - sycą na dłużej i przyspieszają pracę jelitek ;)

Siłka na rzeźbę - co z tego, ze wyrzeźbi mięśnie, które będą ukryte pod tłuszczykiem? Zamiast bulić kasę na siłkę, lepiej wyjdź na rower, póki pogoda piękna (może masz niedaleko jezioro? Wskakuj na rower i idź popływać), albo pobiegaj troszkę wieczorem albo rano, bo w południe to za gorąco ;)
napisał/a: malutka40 2013-07-21 12:08
Witam

Mój syn przytył po złamaniu nogi dosyć znacznie......namówiłam go aby przeszedł na zdrowe odżywianie,jakie ja prowadzę w domu.....z ograniczeniem kalorii...bo co z tego że zjadł w domu zdrowy obiad jak wieczorem poszedł na hamburgera.......w końcu przeszedł na takie odżywianie,chodzi na siłownie,wiem że coś brał na spalanie tłuszczu dla sportowców......obecnie schudł ponad 10 kg.......od miesiąca pracuje w Holandii i tam również zdrowo się odżywia,narobiłam mu w słoiki warzywne leczo,a on tylko kupuje sobie ryż lub kasze,jak czegoś nie wie czy może zjeść to dzwoni do mnie i sie pyta.W necie jest dużo wiadomości o zdrowym odżywianiu,są przepisy,zestawy ćwiczeń......wystarczy usiąść i poczytać.Ja nie mogła bym się odchudzać według napisanego mi jadłospisu,bo po pewnym czasie znudziło by mnie to.Ile Ty masz lat?
napisał/a: DietBox.pl 2013-07-24 17:59
Po pierwsze, aby opracować odpowiednią dietę powinniśmy poznać wiek osoby, która chciałaby schudnąć. Musimy pamiętać, że osoby bardzo młode, dzieci i młodzież, a więc ciągle jeszcze na etapie rozwoju, dorastania, powinny chudnąć pod okiem specjalisty.

Po drugie należy zweryfikować sposób odżywiania - czy nasza dotychczasowa dieta ma odpowiednie proporcje węglowodanów, białka i tłuszczy. Te tzw. zdrowe węglowodany i tłuszcze są niezbędne dla naszego organizmu i nie powinniśmy się ich obawiać nawet wtedy, gdy zależy nam na spadku wagi. Najwięcej cennych węglowodanów zawierają takie produkty jak owoce, warzywa, pieczywo pełnoziarniste, razowy makaron, ryż oraz wszystkie rośliny strączkowe. Unikać należy zaś napojów gazowanych, słodzonych soków oraz słodyczy. Co do tłuszczów, niekorzystne dla zdrowia są nasycone kwasy tłuszczowe (głównie zwierzęce). Na naszym talerzu koniecznie powinny znaleźć się te nienasycone, w które bogate są oleje roślinne oraz ryby morskie. Tłuste ryby pomagają też walczyć z nadmiarem kilogramów, aktywnie przyczyniając się do rozpadu tkanki tłuszczowej. Odstawmy więc wysokoprzetworzone mięsa, jak parówki czy mielonki, a spożywajmy więcej białego, chudego mięsa.

Optymalna dieta wymaga zmiany stylu życia w kontekście tego, co znajduje się na naszym talerzu. Czasem, gdy sami mamy problem z komponowaniem odpowiedniego menu warto skorzystać z usług specjalisty.