jelito drażliwe

napisał/a: piramidka 2013-05-21 19:07
Dzisiaj miałam badanie kolonoskopii . Zgłosiłam się na nie bo miałam problemy gastryczne tzn. biegunki , wiatry, i trudności z utrzymaniem stolca. W wyniku nie stwierdzono żadnych zmian które mogą niepokoić. Jedyne co mnie martwi to za bardzo rozszerzony zwieracz odbytu w związku z tym nie mogę utrzymać biegunki. Stwierdzono jeszcze w badaniu" jelito drażliwe". Mam pytanie czy ktoś miał lub ma podobnie jak ja. Z wynikiem badania idę za kilka tygodni . Może ktoś wcześniej mi podpowie jak mam postępować żeby poprawić komfort życia w społeczeństwie i samej sobie bo bardzo się tym stresuję. Dziękuję z góry.
napisał/a: Krzysztof_wawa 2013-05-22 16:37
Cześć. Myślę, że powinnaś znaleźć sposób na wyluzowanie się, bo stres jest jedną z przyczyn zespołu jelita drażliwego. Możesz poczytać inne wątki na tym forum, myślę że uda Ci się znaleźć dużo przydatnych informacji. W moim wątku opisałem moje leczenie, prowadzone przez bardzo dobrego gastrologa.
Powodzenia :)
krzysiek889
napisał/a: krzysiek889 2013-05-24 15:40
Witam
Aby zminimalizować biegunki, zakup sobie tabletki ziołowe Taninal.
Zmień również swoje odżywianie, najczęściej biegunki powodują:
- Tłuszcze
- Nabiał - mleko, sery
- Mięso wieprzowe
- Cukry proste
- Produkty pełnoziarniste o dużej zawartości błonnika.
Kilka informacji na temat zdrowego odżywiania:
http://zdrowe-zywienie.wieszjak.polki.pl/dieta-w-chorobie/314687,Jak-powinien-odzywiac-sie-sportowiec-z-dolegliwosciami-gastrologicznymi.html

Pozdrawiam
napisał/a: Ell 2013-05-24 17:20
a tak pytam z ciekawosci, mialas robione wycinki?
napisał/a: piramidka 2013-05-25 10:45
Nie było żadnych wycinków bo nic nie znaleźli na jelicie czyściutkie jest.
napisał/a: Ell 2013-05-25 11:36
piramidka napisal(a):Nie było żadnych wycinków bo nic nie znaleźli na jelicie czyściutkie jest.



i to jest ogromny blad. Trzeba naciskac na wycinki. Bo czasami nie widac golym okiem co sie dzieje.
Jest przeciez mikroskopijne zapalenie jelit, ktore spokojnie da sie wyleczyc farmakologicznie.

Bez wycinkow tego nie stwierdzisz, wiec nie leczysz i pozniej beda problemy.

Kolonoskopia bez wycinkow to niepelna kolonoskopia. A lekarze nie sa chetni to wycinkow tak samo, jak do wszelakich skierowan na badanie.
Poczytaj
http://crohn.home.pl/forum/index.php