Jelito drażliwe???

napisał/a: abc123efg 2016-05-24 13:17
Witam. Od stycznia mam dolegliwości jelitowe. Byłem u lekarza rodzinnego, później w poradni gastroenterologicznej. Gastrolog stwierdził zespół jelita drażliwego, tylko, że nie jestem pewien, czy to akurat ta dolegliwość, ponieważ nie mam żadnych bólów brzucha, a w ibs podobno występują takowe bóle. Ale po kolei:

Moje objawy:
- burczenie i przelewanie w brzuchu
- odbijanie się i gazy
- czasami wzdęcia
- wypróżniam się raz lub dwa razy dziennie, stolce mają luźną lub biegunkową konsystencję, raz są jasne, a innym razem mają normalną barwę
- niestrawione resztki pokarmu w stolcu
- swędzenie odbytu
- nadmierna potliwość w okolicy odbytu
- przed wystąpieniem choroby miałem bóle pod prawym żebrem. Około 3 tygodnie temu bóle powróciły na kilka dni i znowu zniknęły (nie wiem czy to ma związek)

Wykonane badania:
- test na celiakie - ujemny
- badanie na krew utajoną w kale - ujemne
- kuracja antybiotykami wyklucza bakterie w układzie pokarmowym

Zapisywane przez lekarzy leki na IBS nie pomagają. Macie jakieś pomysły. Co może wywoływać takie dolegliwości, ale nie powodować bólów brzucha?
napisał/a: sonia54 2016-05-24 23:05
Ja mam zespół jelita drażliwego - też zdiagnozowane. Bóle brzucha mocne, nasilone w okolicach najczęściej wyrostka. Nie pomagają leki bólowe ani rozkurczowe. Nie mam apetytu, bóle utrzymują się od 3 do 5 dni. Potem promieniują w górę. Stolec luźny. Nie jadam w okresie bólu, pije nutramil pozwala to szybciej się zregenerować a przy okazji zastępuje pokarm. Waniliowy smak, polecam, jest bezresztkowy i bardzo przyswajalny. Brzuch zawsze miękki nawet w okresie ataku, gazy okropne, nie mogące się uwolnić co powoduje dodatkowy ból.
napisał/a: abc123efg 2016-05-27 18:35
Od niedawna zacząłem podejrzewać, że to może być lamblia. Myślicie, że te objawy pasują do tego pasożyta? Powinienem robić badanie w tym kierunku?
napisał/a: yagna 2016-05-30 18:00
jaśigosia napisal(a):Ja mam zespół jelita drażliwego - też zdiagnozowane. Bóle brzucha mocne, nasilone w okolicach najczęściej wyrostka. Nie pomagają leki bólowe ani rozkurczowe. Nie mam apetytu, bóle utrzymują się od 3 do 5 dni. Potem promieniują w górę. Stolec luźny. Nie jadam w okresie bólu, pije nutramil pozwala to szybciej się zregenerować a przy okazji zastępuje pokarm. Waniliowy smak, polecam, jest bezresztkowy i bardzo przyswajalny. Brzuch zawsze miękki nawet w okresie ataku, gazy okropne, nie mogące się uwolnić co powoduje dodatkowy ból.


co to tenutrami? Walczę z zespołem jelita drażliwego i mam już dość. Najgorzej jest zawsze rano potem jeżeli nie jem tego czego nie mogę bóle zanikają i tak dzień w dzień..
napisał/a: tamisia 2016-06-16 11:43
Ja równeiż na to choruję. Zastanawiam sie nawet czy nie jest to dziedziczne bo moja mama rowneiż ma zespół jelita drażliwego i sama chyba po niej to odziedzczyłam. To ,że trzeba zmienić dietę to juz wiecie ale polecam dodatkowo suplementy z błonnikiem, które reguluja czynności układu pokarmowego. Błonnik reguluje perystaltykę jelit, pracę żołądka i sprawia,że wszystko wraca do normy ( oczywiście w miarę możliwości).
Mi gastrolog polecil Fibra Vitale - jest to naturalny suplment z blonnikiem, który oczyszcza . Od kiedy przyjmuję czuje się o niebo lepiej.
krzysiek889
napisał/a: krzysiek889 2016-06-16 20:04
Zespół jelita drażliwego jest różnie definiowany przez lekarzy. Jak dla mnie to pojęcie nie istnieje ponieważ to są problemy jelitowe wywołane np. przez:
- Osłabienie flory jelitowej
- Grzybica jelit
- Nieprawidłowości w funkcjonowaniu kosmków jelitowych
- Refluks żołądkowy oraz dwunastniczy
- Brak zbilansowanej diety
- Zakwaszenie organizmu
- Nietolerancje oraz alergie pokarmowe: Laktoza, gluten, fruktoza, tłuszcz
- Brak możliwości trawienia warzyw, błonnika
Nie dla wszystkich jest wskazany błonnik ponieważ on jest polecany gdy jest mała perystaltyka jelit oraz problemy ze zaparciami.

Każdy organizm jest inny i należy podejść do sprawy indywidualnie.
Zlokalizowanie przyczyny wymaga trochę czasu oraz dobrego lekarza który zajmie się profesjonalnie sprawą.
Forum na pewno jest pomocnym źródłem informacji ale prawdziwą diagnozę może postawić osoba pracująca na co dzień z takimi przypadkami i jest to Gastrolog :)
napisał/a: mentorka 2016-06-20 13:14
też myślałem że mam jelito drażliwe, wszystkie te choroby układu pokarmowego mają prawie identyczne objawy. U mnie po serii badań okazało się że mam helikobakter. Teraz jestem w trakcie leczenia, dużo schudłem, nie miałem apetytu, piłem Nutramil żeby jakoś funkcjonować, boleści brzucha, dziwne przebarwienia na paznokciach, gazy, luźne stolce. Najlepiej zrobić szczegółowe badania, bo tak jak mówię choroby układu pokarmowego dają niestety bardzo podobne do siebie objawy.
napisał/a: jan.k 2016-06-21 12:17
zilenda napisal(a):Ja równeiż na to choruję. Zastanawiam sie nawet czy nie jest to dziedziczne bo moja mama rowneiż ma zespół jelita drażliwego i sama chyba po niej to odziedzczyłam. To ,że trzeba zmienić dietę to juz wiecie ale polecam dodatkowo suplementy z błonnikiem, które reguluja czynności układu pokarmowego. Błonnik reguluje perystaltykę jelit, pracę żołądka i sprawia,że wszystko wraca do normy ( oczywiście w miarę możliwości).
Mi gastrolog polecil Fibra Vitale - jest to naturalny suplment z blonnikiem, który oczyszcza . Od kiedy przyjmuję czuje się o niebo lepiej.


Ja również jestem w trakcie przyjmowania suplementu i moje objawy się zmniejszyły. Do tej pory nie mogłem sobie z tym poradzić. Faszerowałem sie różnymi lekami, tkore niekiedy miały gorsze działanie niż nieprzyjmowanie.

Każdy reaguje pewnie inaczej tak wiec trzeba przetestować. Mi jednak pomogło.
napisał/a: markietanka 2016-06-22 10:41
Mogę zapytać się gdzie kupujecie Fibra Vitale?
napisał/a: jan.k 2016-06-23 11:58
suplement zamawialem w sieci w sklepie zielarskim. Możesz poszukać jeszcze w aptekach internetowych. W aptekach stacjonarnych raczej nie ma a może ja miałem po prostu takie szczęście,ze nie znalazłem. Swego czasu przeszedłem sie po kilku ale ani widu ani słychu. A szkoda bo działanie dobre i więcej ludzi powinno o nim wiedzieć.
napisał/a: markietanka 2016-07-05 09:22
Chodzi tutaj o ten srodek tak?
pl.vitaleherbs.com/fibra-vitale

Pytam się bo czytam o błonniku i jego działaniu na kolejnym juz forum i wiele osób polecało.
napisał/a: jan.k 2016-07-11 08:35
Tak dokładnie o tym tutaj pisze. Zwróc jednak uwage, że nie jest to sam błonnik ale połaczenie z babką i siemieniem tak wiec działąnie jest lepsze bo wszystko to dobrze działa na nasz układ pokarmowy. Kiedyś był jedynie dostępny w zagranicznych sklepach , teraz dobrze,że wprowadzili go do Polski.