Jelita, żołądek.. ZJD?

madziulla311
napisał/a: madziulla311 2013-03-19 13:20
Witam,
najszybciej będzie kiedy opiszę swoje objawy:
- przelewanie się, bulgotanie w brzuchu
- luźniejsze niż zwykle stolce i częściej oddawane
- częste oddawanie moczu
- śmierdzące gazy
- wzdęcia
- bóle brzucha, a bezpośrednio przed wypróżnieniem - podbrzusza
- odbijanie się
- osłabienie
To samo towarzyszyło mi już 3 miesiące temu, dostałam wtedy Debretin 3x1, brałam też środek bez recepty LinexGastro. Wtedy jednak dodatkowo robiło mi się słabo, były nudności, zawroty głowy. Przeszło. Od tygodnia powróciły wyżej wyszczególnione objawy. Dodam, że czytałam wiele na temat zespołu jelita drażliwego i dochodzi u mnie fakt, że dolegliwości pojawiły się w przełomowym momencie życia, gdzie było dużo stresu, a to podobno ma związek. Obecnie staram się jak mogę ograniczać nerwy i stres, piję dużo melisy, a jednak objawy powróciły, choć w nieco łagodniejszej formie.
Czy w tym wypadku pomoże zrobienie gastroskopii? Czy za to mogą być odpowiedzialne jakieś bakterie w jelitach? Proszę o pomoc, wizytę u gastrologa mam pojutrze.
napisał/a: madlung 2013-03-19 14:41
Myślę, że Twoje problemy gastryczne mogą wynikać z psychiki, to może być depresja. Jeżeli ostatnio przezywasz dużo stresów, warto udać się do lekarza, nawet psychiatry, który przepisze odpowiednio silne leki uspokajające, melisa nic nie da.
madziulla311
napisał/a: madziulla311 2013-03-19 19:15
A jeżeli nie tylko psychika?
napisał/a: Wasztyl 2013-03-19 22:44
Bez przesady - psychotropy powinny być ostatecznością to na prawdę silne i uzależniające leki nieobojętne dla organizmu...

Moja droga nie gastroskopię tylko kolonoskopię zrobiłabym w Twoim przypadku najpierw. Jeśli kolonoskopia nic nie wykaże (domagaj się żeby pobrali od razu wycinki) to można zrobić gastroskopię i pobrać wycinki z dwunastnicy w celu wykluczenia nietolerancji glutenu.
Zaobserwuj też czy takie objawy nie są związane ze spożywaniem określonych pokarmów np. kawy, alkoholu, jajek, mleka, smażonego itd..
A w chwili obecnej możesz sobie kupić probiotyk (polecam Trilac jest na pewno tym co piszą na ulotce) trochę unormuje dolną część układu pokarmowego.
No i bez obaw, to może być po prostu zaburzenie równowagi w jelitowej florze bakteryjnej na co sam trilac powinien pomóc.

pozdrawiam:)
madziulla311
napisał/a: madziulla311 2013-03-20 08:29
Bardzo dziękuję za odpowiedź, tym bardziej, że była pocieszająca :)
Jeśli chodzi o jedzenie, to nie pije ani kawy, ani alkoholu, nie palę papierosów, gazowanego też nie piję od dłuższego czasu. Aczkolwiek nie odżywiam się jakoś super zdrowo, często jem potrawy smażone, prawie codziennie w zasadzie. Jajka i mleko też..
Wczoraj wzięłam probiotyk Enterol 250 dwie saszetki, akurat tyle miałam w domu, dziś już kupię sobie Trilac. Martwi mnie tylko to, że Enterol nie zatrzymał biegunki, wręcz przeciwnie, wieczorem była już zupełnie wodnista. Chcę też kupić Loperamid, kiedyś mi pomagał. I jutro koniecznie do lekarza.

Pozdrawiam również :)
napisał/a: Wasztyl 2013-03-20 10:25
Loperamid wydaje mi się, że jest jednym z najskuteczniejszych, dostępnych preparatów, proszę tylko pamiętać, że nie leczy przyczyny a działa tylko objawowo - no i często ratuje nam "życie":)

pozdrawiam i życzę powodzenia