Jednodniowy okres i niewielkie krwawienie.Ciąża?

napisał/a: ~Anonymous 2010-04-23 14:27
Witam!

Moja dziewczyna w środę dostała "okresu"... z tym, że ten nie był zwykły. Trwał tylko jeden dzień, i nie był obfity. W tym dniu, byliśmy na basenie, a okres zaczął się parę godzin przed nim i trwał około jednego dnia. Termin przypada na dzisiaj. Okres nie był bolesny, może tylko troszkę. Z tego miejsca mam pytanie, na co mogą wskazywać takie objawy? Oczywiście współżyliśmy między cyklami, lecz zabezpieczaliśmy się prezerwatywą... Mimo to martwimy się, że to może być ciąża, chociaż mnie bardziej martwi, czy mojej dziewczynie nic nie dolega. :(

Aha, zapomniałem dodać, że przed tym "okresem" przez kilka dni dziewczyna źle się czuła (bolało ją gardło, katar, kaszel, ale nie głowa, czy gorączka) i najprawdopodobniej brała jakieś antybiotyki. Nie wiem czy to ma znaczenie, ale wolałem napisać.

P.S. Oczywiście wiem, że takich tematów są na tym forum setki... Ale każdy przypadek jest jednak specyficzny i nie trafiłem na taki jak nasz...
napisał/a: ivi.kiwi 2010-04-23 15:27
Skoro termin okresu przypada na dzis to dziewczyna ma regularne cykle.. czy tak? Wiec skoro jest dzis termin okresu to mozecie zrobic dla pewnosci test..
napisał/a: wikam2 2010-04-23 17:07
Również proponuję zrobić test ponieważ okres jednodniowy nie jest raczej normalny. Nie oznacza to oczywiście, że stawiam na ciążę :) Dziewczyna nie miała nigdy dłuższych cykli? Ile trwał najdłuzszy i ile trwają teraz te obecne.
napisał/a: ~Anonymous 2010-04-23 17:49
Regularne... hmmm... trudno to określić cyklem regularnym. Ja jestem mężczyzną, i dla mnie rozbieżność +-2 dni może się wydawać duża... dla Was może to jest norma. A cykle liczy kalendarzyk. Dodam może jeszcze, że dziewczyna ma 17 lat, a wiem, że w takim wieku miesiączki mogą nie być regularne... Poprzednia miesiączka również była dość krótka (może 3 dni), i również w tym okresie byliśmy dość długo na basenie, z tym, że wtedy krwawienie było dość intensywne. A w tym trwało nawet nie jeden dzień, i było dość mizerne. Proszę napiszcie mi czy to może mieć podłoże zdrowotne, bo zaczynam się martwić. :( Dziewczyna boi się też pierwszej wizyty i gine, (tak wiem, że to nic strasznego, ale Wy na pewno też się bałyście) już wkrótce zapewne go odwiedzimy, jeżeli okres będzie się dalej "spóźniał" (bo jeszcze się nie spóźnia, a nawet teoretycznie już był).