Jasne ciągle poruszające się punkty

napisał/a: Cuki1 2015-04-22 21:15
Witam, na początek powiem, że u okulisty byłam, powiedziano mi, że dno oka jest w porządku i tyle. Otóż od jakiegoś czasu widzę dziwne jakby świecące poruszające się punkty. Są cały czas, zazwyczaj widoczne, gdy jest bardzo jasno, ale zdarza się, że widzę takie "iskierki" nawet przy przeciętnym oświetleniu. Jest to dość irytujące, bo co chwile mam wrażenie, że coś blisko mnie się porusza, a potem uświadamiam sobie, że to są te zwidy. Poza powyżej opisanymi, mam także pojedyncze ciemne bardzo malutkie kropeczki oraz sporo różnej wielkości ciemnych i jasnych wężyków, które jakby pływają. Tego wszystkiego przybywa i jest coraz bardziej denerwujące, a mam dopiero 20 lat... Czy ktoś wie co to może być?
napisał/a: theblackcat 2015-04-23 09:51
Zapewne to są "męty w oku".
napisał/a: Cuki1 2015-04-23 18:14
To nie to :( tzn te ostatnie to tak, ale one odplywaja, więc nie sa tak upierdliwe jak te świecące punkty, które są non stop :/
napisał/a: wikam2 2015-04-23 20:54
Non stop czyli także wtedy gdyż światło/otoczenie nie jest jasne?
napisał/a: Cuki1 2015-04-23 23:25
Tak, choć wtedy widoczne są mniej i o wiele rzadziej- bardziej jak błyski (iskry) od czasu do czasu. Im jasniej, tym wyraźniej widzę jak się ruszają. Mam wrażenie, ze po prostu gdy jest ciemniej, to widzę tylko te, które bardziej 'błysną'.
napisał/a: nornow12 2015-05-03 12:07
theblackcat napisal(a):Zapewne to są "męty w oku".

jak sie tego pozbyc dostalem krople i tabletki za 65zł i mimo kuracji 2 miesiecznej nadal mam tyle samo tych kropek
napisał/a: ariellna 2015-06-08 05:42
Coś podobnego miała moja znajoma. Jeśli dobrze rozumiem, co piszesz, i dobrze pamiętam, co ona mi opowiadała. Nie wiem, co jej pomogło - nie pamiętam. Jak ciągle masz jakiś kłopot z tymi oczami to mogę dopytać.