jaskra

napisał/a: pacjentjaskra 2015-07-29 14:15
Mam 36 lat. Ponad rok temu wykryto u mnie jaskrę. Ciśnienie bez lekówto ok. 31 mmHg.
Zastosowałem dietę oczyszczającą dr. Dąbrowskiej. Dieta trwała 20 dni. Ciśnienie spadło do 14 mmHg bez leków i stopniowo rosło by po miesiącu wynosić 21 mmHg i nadal rosnąć.
Niestety lekarze okuliści z którymi rozmawiałem sceptycznie podchodzili do leczenia dietą.
Ja jednak widzę ewidenty związek. Poszukuję jednak informacji o sposobach przedłużenia trwałości obniżenia ciśnienia na dłużej niż tylko na miesiąc po zakończeniu diety.
Niestety jest to ciężka dieta i nie da się jej prowadzić niż 6 tygodni. Poszukuję lekarza który jest zainteresowany potwierdzeniem skuteczności tej metody lub jest mi w stanie pomóc w inny sposób. Mogę przesłać mailem scany lub listownie ksero całą dokumentację choroby. tel. kom. 515-509-155
napisał/a: theblackcat 2015-08-02 08:18
A próbowałaś wykluczyć nabiał i gluten?
napisał/a: pacjentjaskra 2015-08-24 10:21
Bez glutenu można chyba żyć długo.
Czy jednak można żyć bez nabiału ? (mam na myśli życie przez kilka lat)
Dziękuję za radę - postaram się ją zaadoptować.
Jeśli ktoś miałby inne sugestie oraz mógł polecić dobrego lekarza specjalizującego się w jaskrze to poproszę.
napisał/a: theblackcat 2015-08-25 07:34
Można żyć bez jednego i drugiego :)
Zamiast glutenu można używać zbóż bezglutenowych (ryż, komosa ryżowa, kasza gryczana, płatki owsiane itd).
Chleb np. możesz piec gryczany. Zamiast mleka mleko ryżowe, migdałowe, owsiane..
Wszystko ma zamienniki :) nawet pierogi można zrobic bezglutenowe.
Bardzo fajne przepisy sa np na blogu mama alergika gotuje. ;)
Pozdrawiam