jaskra, a bóle głowy

napisał/a: kosmonauta80 2015-05-14 10:25
Jakiś rok temu, podczas rutynowej kontroli mojego okulistę coś zaniepokoiło w moich oczach. Zrobił badanie i wyszło, że mam za duże ciśnienie wewnątrz gałki ocznej (bodajże 26 mm/Hg). Zrobił też jakieś inne badanie, nazwy nie pamiętam, chodziło o nerw wzrokowy. I na tym badaniu, jak oglądaliśmy wykresy, były żółte pola. Za pół roku miałem się zgłosić na ponowne badania, sytuacja podobna. Wszystko wskazuje na to, że to jaskra. Niedługo mam koleją wizytę. I podejrzewam, że już tym razem będę miał przepisane krople do oczu.
Jaskra którą mam, to wersja z otwartym kątem. W rodzinie nikt nie chorował. Noszę okulary, krótkowzroczność (-1.5). Do tego lekki zez, który w przyszłym roku zamierzam skorygować.
Sam fakt, że będę musiał brać te krople do oczu już zaakceptowałem. Ale ostatnio mam pewne objawy, które łączę z tą moją chorobą oczu. Chodzi o zaburzenia neurologiczne, które opisałem w tym wątku:
http://commed.polki.pl/uciski-w-glowie-bolerioza-kregoslup-czy-nerwica-vt98885.html
Czasami mam wrażenie, że coś mi wypycha oczy od środka. Do tego czasami widzę, że naczynek w oku jest tak jakby więcej. Czy jaskra może powodować takie dolegliwości neurologiczne?
napisał/a: theblackcat 2015-05-22 06:48
Powinnaś sie udać do okulisty bo takich objawow przy jaskrze nie ma co bagatelizowac. Piszesz że jaskra z otwartym katem przesaczania a takie objawy zdarzaja sie gdy kat przesaczania jest zamkniety ale nie wiem czy jest mozliwe by zaczal sie zamykac. Z tego co wiem czesto przy ostrych atakach jaskry sa bol glowy i takie jakby uczucie ze galki oczne rozsadzi i w podostrym. Ale moze ktos bardziej kompetentny sie wypowie. A Bierzesz jakieś leki obniżajace cisnienie w oku?