Jakiś dziwny guzek na plcu u ręki

napisał/a: izabelka-84 2009-09-03 13:20
Może niektórym wyda się to głupie ale ja mam z tym coraz poważniejszy problem.
Otóż jakieś 2 lata temu na serdecznym palcu "wyskoczył" mi jakiś dziwny guzek, zgrubienie... sama nie wiem jak to nazwać. A że było to w miejcu gdzie pierścionek nosiłam to pomyślalam, że to od pierścionka. Pierścionek ściągnęlam ale guzek nie zniknął tyle tylko, że nie dokuczał. A teraz dokucza! Tzn. urósł (średnica ok 1 cm) i zaczął boleć (choć pierścionka na tym palcu już nie noszę wiąc go nie urażam). Czasem jest nawet tak bolące to zgrubienie, że źle się kierownicą auta trzyma czy coś. Pomóżcie bo nie wiem nawet do jakiego lekarza się z tym udać
napisał/a: FrqOnALeash 2009-09-03 17:09
Możliwe że ten guzek to zwykła kurzajka. Jeśli tak to udaj się z nią do lekarza, lub możesz za pomocą specjalnego preparatu ją zamrozić i usunąć w domu (można to kupić w aptece, nazwy nie znam ale wystarczy zapytać)
napisał/a: izabelka-84 2009-09-04 09:03
Nie to nie to ponieważ ten "guzek" to pod skórą jest tak jakby na kości czy coś no i się nie przesuwa tylko tak jakby mi coś na kości palca naroslo. czy z tym do chirurga?
napisał/a: FrqOnALeash 2009-09-04 14:46
Jeśli guzek jest na kości to udaj sie do chirurga. Nie wiem co to może być, prawdopodobnie nic szkodliwego skoro wytrzymałaś z tym 2 lata, ale skoro zaczęło bolec to nie masz się po co męczyć. Jedyne co mi przychodzi do głowy, to jeśli miałaś kość palca ukruszoną to mógł to być samodzielny zrost i stąd guz