jakieś dwie grudki z tyłu języka

napisał/a: lukasch 2011-09-24 16:03
Witam!
jakiś czas temu zauważyłem na swoim języku dwie różowe gródki, otoczone jakby jaśniejszym pierścieniem. Przedstawiam to na zdjęciu. Nie mam pojęcia co to jest. Proszę może ktoś wie co to.
napisał/a: wikam2 2011-09-24 16:57
W sumie to mnie nigdy nie interesowało co to jest ale tez takie mam, podobnie jak moje dziecko i pewnie inni ludzie :) Myslę, że to brodawki może...smakowe? Popatrz na budowę anatomiczną języka.
napisał/a: lukasch 2011-09-24 18:41
ale ja takiego cuda nie mialem nigdy:] teraz mi cos takiego wyrosło. Myslałem że może się od krów czymś zaraziłem bo pracuje na farmie zagranicą ;D. Może jakiś expert się wypowie:) nie obrażajcie się, że tak jęzor wywaliłem, jak.. krowa;]
napisał/a: wikam2 2011-09-24 18:55
Aaa....no nie wiem, ja tam się niczym nie zaraziłam :P
Do tego laryngolog mówi, że wszystko ok.
napisał/a: lukasch 2011-09-24 19:00
a no to luzik jak laryngolog tak stwierdził. Jestem jeszcze za granica gdyby nie to to sam bym się do niego wybrał.
dzięki
napisał/a: Hipot 2011-09-27 10:55
Witaj,

Mam tak samo. Te dwie grudki to brodawki. A nalot na języku masz cały czas taki? Bo ja miałem i z wymazu (z języka i z migdałków) wyszło mi Candida Ablicans wzrost średni ++
napisał/a: lukasch 2011-09-29 14:49
Hipot napisal(a):Witaj,

Mam tak samo. Te dwie grudki to brodawki. A nalot na języku masz cały czas taki? Bo ja miałem i z wymazu (z języka i z migdałków) wyszło mi Candida Ablicans wzrost średni ++

Jakie brodawki? smakowe? takie duże? a jak nie smakowe to może wiesz z jakiego powodu się robią? Nalot mam calyczas. Co to ta Candida Ablicans? trzeba leczyc te brodawki i ta Candide?