Jakie wykonać badania - podejrzewam problem z tarczycą

napisał/a: kiwik 2013-11-28 14:22
Witam,
Podejrzewam, że mam problem z tarczycą i proszę o poradę jakie badania wykonać aby to potwierdzić lub wykluczyć ( na wykonanie całego panelu tarczycowego w tej chwili mnie nie stać...)
Wszystko zaczęło się na początku lata.
Najbardziej dokuczliwym objawem jest bardzo silne zmęczenie mięśni całego ciała - nie zakwasy ale takie wycieńczenie.
Był to i jest do tej pory tak silne, że nie jestem w stanie zmusić się fizycznie do jakiegokolwiek większego wysiłku ( nawet sprzątania ).
Pojawiła się także bardzo silna depresja i częste nie występujące nigdy wcześniej zawroty głowy a właściwie uczucie chwiania się.
Dodatkowo pojawiło się około 3-4 dodatkowych kilogramów.
Wtedy wszystkie te objawy zrzuciłam na depresję związaną z utratą pracy.

Od 2 miesięcy pracuję więc depresja dzięki temu jest mniejsza ale do wszystkich tych objawów doszły kolejne...
Pracuję w takim trybie, że często mam 1 lub 2 dni wolnego i często od południa i w każdy z tych dni wstaję z trudem ok 12:00 ( a kładę się o 22:00 lub gdy mam od południa o 24:00) więc śpię 12-16 godzin!!! I dalej jestem niewyspana!
Do tej 12 kilkakrotnie się budzę np. aby wybrać dziecko do szkoły, wypuścić psa czy nawet zamienić zdanie z teściową ( która wpadnie niby o coś zapytać ale pewnie sprawdzić czy żyję... bo zawsze byłam rannym ptaszkiem ) i momentalnie zasypiam z powrotem bo czuję niesamowite zmęczenie.
Do tego doszło opuchnięcie powiek, ale nie wiem czy to nie skutek takiej ilości czasu spędzanego w pozycji leżącej oraz zerowe libido...
Oraz korzystne zmiany: miałam stale przetłuszczającą się skórę i trądzik - a nagle jest wręcz sucha.
Zawsze byłam dość nerwowa i bardzo łatwo się pociłam - teraz dezodorantów używam tylko z przyzwyczajenia jak idę do pracy bo właściwie nie są mi potrzebne.
Bardzo zwolniła mi też akcja serca - do około 60-65 uderzeń na minutę ( dawniej było to 80 a bardzo często 90 i 96 ).

Być może dolega mi coś jeszcze innego więc proszę o sugestię i pomoc.
Dodam jeszcze, że jestem 33 letnią kobietą i moja nowa praca nie jest jakoś szczególnie ciężka i jest to około 170 godzin miesięcznie.
djfafa
napisał/a: djfafa 2013-11-29 09:01
Na początek zrób TSH i Anty TPO.
napisał/a: kiwik 2013-11-29 19:10
Dziękuję za odpowiedź.
Czyli niestety jest prawdopodobne, że moja tarczyca nie pracuje prawidłowo ):
djfafa
napisał/a: djfafa 2013-11-29 19:11
Objawy mogą na to wskazywać.
djfafa
napisał/a: djfafa 2013-11-30 15:00
Polecam do poczytania, krótkie ale treściwe artykuły na temat zaburzeń hormonalnych, może znajdziesz coś dla siebie.

[url_special=http://polki.pl/zdrowie_i_psychologia_raport_artykul,10036590.html:2hcner0m]https://polki.pl/zdrowie_i_psychologia_raport_artykul,10036590.html[/url_special:2hcner0m]
napisał/a: kiwik 2013-12-06 16:38
Dziś odebrałam wyniki i wynika z nich, że tarczycę mam zdrową (:

TSH 1,410 ( 0,27-4,20 )
anty TPO
djfafa
napisał/a: djfafa 2013-12-06 17:24
Wyniki bardzo dobre. Z dużą dozą prawdopodobieństwa można wykluczyć że za objawy odpowiada tarczyca.

1. Anty TPO określa jedynie że prawdopodobnie nie chorujesz na choroby autoagresyjne tarczycy, ale tylko tarczycy.

2. Oczywiście, że tak, ale czy na pewno? Nie wiem, nie odpowiem Ci na to pytanie.

3. Możesz brać adaptogeny takie jak żeń-szeń, Ashwaganha, Rhodiola itp.
napisał/a: kiwik 2013-12-06 18:01
Dziękuję za tak szybką odpowiedź.
Poczytam o tych preparatach i wybiorę coś dla siebie (:
Pozdrawiam