Jakie są objawy zatrucia dymem po spalonym oleju?

napisał/a: Katie015 2012-07-20 00:25
Dzisiaj w moim domu poprzez niedopilnowanie spalil sie garnek wypelniony na dnie olejem. Zanim ktos z rodziny zauwazyl co sie dzieje, cala kuchnia zdazyla sie wypelnic gestwina dymu. Mimo bardzo ostrego i nieprzyjemnego zapachu spalenizny, moja mama wielokrotnie wchodzila do zadymionego pomieszczenia w celu zrobienia porzadku. Oczywiscie odradzalam jej przebywania w tak zadymionej kuchni ale ona wolala zrobic swoje. Po kilku godzinach od zdarzenia mama poczula sie zle, dostala drgawki, zrobillo jej sie slabo, rozbolala glowa i gardlo. Czy te objawy przejda same czy moze mama powinna udac sie do szpitala? Czy mama zatrula sie dymem?
napisał/a: adriana4 2012-08-11 18:28
WITAM
no to ja
w styczniu gdy palilismy w piecu byłam sama w domu i nagle poczułam że z pieca ulatnia się czad. zanim otworzyłam okno czad zdążył mi zaszkodzić ! A mianowicie poczułam się tak słabo że nawet siedzenie sprawiało mi trudność - tak byłam osłabiona! pozatym było mi i zimno i gorąco. i okropny ból głowy - I to wszystko trwało jakieś pół godz. strasznie się wystraszyłam tego i poszłam następnego dnia do lekarza rodzinnego ale uspokoił mnie i powiedział że wszystko jest ok.