jakie sa naturalne metody na wywołanie kolejnej miesiączki?

napisał/a: Kaszmirowa 2009-04-22 17:18
Czy można w jakiś sposób wywołać miesiączkę.
Pierwszą dostałam, jak miałam 12 lat (piąta klasa). Obecnie mam 17 lat.
Cykle miałam różne, najkrótszy - 24 dni, najdłuższy 38.
Bywały tez 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 34, 35, dniowe ...
Chciałabym regularnie miesiączkować i mieć poczucie, że wszystko przebiega prawidłowo, naturalnie i fajnie byłoby mieć cykle pod kontrolą.
Ostatnio mam okres co 34, 35 dni, jakby mi się wydłużał ten czas cyklów.
Stres podobno ma wpływ na organizm i może opóźnić okres.
Mam nadzieję, że wszytko ze mną w porządku.
Jeszcze nie byłam u ginekologa.
A tak w ogóle to okres trwa u mnie 6 - 7 dni, czy to nie za długo? Tak to u mnie przebiega...
Chciałabym się dowiedzieć jakie są sposoby, aby regularnie miesiączkować.
Wiem tylko, że wywar z krwawnika może sprowokować miesiączkę, ale nigdy nie próbowałam
Nie chciałabym sięgać po środki farmakologiczne, które zawierają hormony.
Żadnych objawów ze strony układu płciowego nie miałam, wydaje się, że wszystko w porządku, ale odnoszę wrażenie, że po pięciu latach od pierwszej miesiączki cykle powinnam mieć już dość regularne. Nie wiem, może mi się już regulują, z jednej strony do dobrze że, mam dłuższe cykle, bo mogę mieć też dłuższą fazę okołoowulacyjną, ale z drugiej strony nie wiem, czy to tak naturalnie.
Przyznam, że niecierpliwię się, bo mam już 33 dzień cyklu i wolałabym, żeby już dostać okres
za te dwa dni, żeby mieć znowu cykl 35 dniowy
Podobno gdy bardzo się chce, to można podświadomą autosugestią sprowokować kolejne krwawienie miesięczne.
A więc tak to wygląda z biologicznego punktu widzenia i jeszcze raz kieruje do Was moje pytanie, czy wiecie, jak można naturalnie uregulować cykle i co się z tym wiąże - sprowokować kolejny okres ?
napisał/a: kopernik_elfka 2009-04-23 00:22
ja tylko wiem,że jak się wypije szklankę octu to się okresu nie ma przez tydzień....

Co do tego tematu... może autosugestia czyli psychiczne nastawienie pomoże? A u mnie się sprawdza z orgazmami tzn zauważyłam że dostaję okres kilka godzin wcześniej o ile dzień wcześniej mam okazję mieć kilka orgazmów...
napisał/a: Madonna 2009-04-23 08:04
Jeśli chcesz mieć świadomość, że wszystko przebiega prawidłowo, harmonijnie, jeśli chcesz wiedzieć, co się dzieje w Twoim organizmie i kiedy spodziewać się następnego okresu, to naucz się rozpoznawania płodności. Wtedy żaden okres Cię nie zaskoczy i będziesz sama mogła ocenić, czy z cyklami jest ok. Będziesz mogła ocenić, jak długo jesteś płodna i niepłodna.
Może wszystko jest ok i nie ma sensu niczego regulować? Przekonaj się o tym.

Długość cyklu płodności zależy głównie od terminu owulacji. W krótkich cyklach owulacja jest wcześnie, a w długich późno. Jeśli wiesz, kiedy jesteś płodna, to wiesz, ile będzie trwał cykl i będziesz miała wszystko pod kontrolą.
Owulacja u człowieka jest spontaniczna, więc wątpię, aby można było nią sterować siłą woli.
napisał/a: barbara1231 2009-04-23 18:45
Octu na pewno nie pij!!! Niektóre kobiety maja miesiączki nieregularne i już.Zwłaszcza młode. Czasami można je regulować konsultując to u ginekologa np. tabletkami antykoncepcyjnymi. Możesz mieć zaburzenia hormonalne i stąd problem (pomocny endokrynolog).
napisał/a: hanca84 2009-04-24 08:44
Tabletki antykoncepcyjne nie regulują cyklu!!

Kaszmirowa, musiałabyś zacząć się obserwować, mierzyć temperaturę, wtedy co do dnia (a czasem z 1-2 dniowym wahaniem) można stwierdzic, kiedy przyjdzie okres. Ja się obserwują już 5 lat i jestem bardzo zadowolona, dawno juz miesiaczka mnie nie zaskoczyła, a co najważniejsze nie stresuję się od 26 dnia cyklu, ze to moze już dziś, bo wiem, że ten cykl będzie dłuższy i okres przyjdzie 34 dnia cyklu.

Mimo tego, ze miesiaczkuję już 13 lat też nie mam idealnie regularnych okresów - to znaczy, że nie mam ich zawsze co 28-29 dni. Tylko nieliczne kobiety tak mają. Mnie sie w ciagu całego roku zdarzaja cykle 27 dniowe i 34 dniowe. Ale dzieki obserwacji juz w trakcie cyklu mogę zaobserwowac czy będzie on dłuższy czy krótszy.
napisał/a: Madonna 2009-04-24 19:14
Istnieją kobiety, które mają żelazny cykl o długości zawsze X dni. Jest ich b. mało.
Nieregularne cykle zdarzają się coraz częściej - taki mamy styl życia, że światło Księżyca coraz mniej wpływa na przysadkę.
napisał/a: kopernik_elfka 2009-05-04 01:08
ja z tym octem tylko żartowałam....

Zgadzam się z powyższymi nt. nieregularnych cykli, choć mnie to raczej nie dotyczy... jak nie mam baaardzonerwowego miesiąca to 28 dni...
napisał/a: ana_we 2009-05-05 10:07
Witam,
Nieregularne cykle to nie choroba. Kiedyś miałam cykle 29-31dni. Ostatnio jednak stały się bardzo nieregularne - od 26 do nawet 48dni!!!! Prowadzę na szczęście samoobserwację i z wykresem temperatury poszłam do ginekologa i utwierdził mnie w przekonaniu, że wszystko jest ok. Dodał, że bzdurą byłoby podjęcie próby hormonalnego wyrówanania cyklu tylko i wyłącznie po to, aby stał się sztucznie książkowy. Podobnie jak Madonna, polecam Ci samoobserwację. Naucz się obserwacji swojego ciała a gwarantuję Ci, że zniknie Twój problem. To nie wymaga zbyt wiele czasu - chyba jesteś w stanie poświęcić dla siebie ok. 3-4minut dziennie? :)