Jakie preparaty do oczu dla komputerowca

napisał/a: Azazell 2014-03-23 08:56
Mam pracę przy komputerze. Niekiedy całymi dniami siedzę i pracuję. Czasami jak źle się wyśpię to czuje zmęczenie oczu. Czasami szczypią itp. Ostatnio kupiłem sobie krople do oczu firmy ZUMA. Nie są złe, ale czy są jakieś lepsze preparaty do oczu dla takiego trybu życia?

Co warto zakupić aby zabezpieczyć i ulżyć oczom przy takiej pracy przy komputerze? Nie noszę żadnych soczewek, ani okularów.

Czy można stosować krople do oczu ZUMY kilkakrotnie w ciągu dnia? Czy zakraplanie oczu na noc to dobry pomysł? Bo np dziś w nocy zakropliłem sobie i rano się obudziłem - to aż w lewym oku taką mgłę miałem. Przestraszyłem się trochę, ale poczytałem, że inni też tak mieli po zakrapianiu na noc - gdy zamykamy oko i zasypiamy. Jak bezpieczne je zażywać?
djfafa
napisał/a: djfafa 2014-03-24 06:55
Tak naprawdę każdy preparat typu sztuczne łzy będzie ok. Ja kupuje najtańszy Lacrimal lub właśnie ZUMA i nie widzę różnicy w porównaniu do dużo droższych Visine. Można też kupować preparaty na typowe podrażnienia ale nie stosuje się ich codziennie jak sztuczne łzy.
Do tego możesz kupić sobie "ochronnie" jakieś preparat na bazie luteiny, też powinien trochę profilaktycznie pomóc.