Jakie leki na stawy?

napisał/a: Roxsana 2007-07-23 12:10
Witam!


Mój problem polega na zbyt małej ilości mazi w kolanach, jak i również ma wycieranie sie stawów kolanowych (chrzęści) czytałam ze glukozamina jest na odbudowę chrząstek ale co na niedobór mazi w stawach??????

Prosze o poradę! Nazwę leków....
napisał/a: maria_190 2007-07-24 09:14
Mojej koleżance lekarz powiedział aby zaczęła je smarować Ben-gayem, ale ona czynnie uprawiała sport...Jeśli jest to spowodowane jakimiś innymi czynnikami to słyszałam że należy je naświetlać lampami...ale maście też na to jakieś są
napisał/a: klapouszek2 2007-07-26 00:31
Spokojnie glukozamina pobudza również produkcję mazi stawowej. Polecam preparaty łączone z wit C np Odnovit lub dodatkowo glukozaminę z chondroityną np Doppel Herz na stawy (dobre dawki) czy Artro Protect. Dostępne są też zastrzyki dostawowe z soli sodowej kwasu hialuronowego ale one są dość drogie poza tym w Twoim wieku spokojnie powinny wystarczyć preparaty z glukozaminą. A co do maści to może Ortholan.
napisał/a: Roxsana 2007-07-27 08:53
Bardzo serdecznie dziękuje za rade na pewno sie zaopatrzę :)
napisał/a: Endrix 2008-06-14 17:06
Nie wiem czy stosowaliście..ale zwykła żelatyna odbudowuje stawy i produkuje maź stawową..trenuje parkour i akrobatyke..i co dzień robię sobie jedną galaretke..mieszam z sokiem z butelce(galaretka nie rozpuści się) albo robie tak jak zwykle robi się galaretke i czekam aż ostygnie ale zanim się zejdzie wypijam całą :) .... pomaga!!! :)
djfafa
napisał/a: djfafa 2008-06-14 17:41
Po piersze to patrz na daty postów. Po drugie żelatyny wieprzowej (a o tą chodzi) już praktycznie się nie używa. A to co masz w tych galaretkach to odpowiednik żelatyny (pektyna), która ma z nią tyle wspólnego co ja z Yeti.
napisał/a: liliwowa1 2010-02-28 18:35
Mi lekarz przy 5 operacji kolana powiedział ze chrząstka się nie regeneruje nie odbudowuje a tu na wszystkich lekach piszą ze chrząstkę odbudowuje i kto tu mówi prawdę i jak jest
napisał/a: Promoe 2010-03-11 12:53
Domowe sposoby to galaretka, skondensowane rosoły na dużej ilości mięsa. A aptecznie skuteczna jest glukaminoza, to substancja pobudzająca produkowanie chrząstki i zmniejszająca ból stawów.
napisał/a: besalka 2010-03-11 22:38
Moja mama ma z tym permanentny problem i stosuje rozmaite maści, ale ostatnio wysłała mnie do apteki po taki lek zinaxin (zapamiętałam nazwę bo sama kupowałam) i jest taka zadowolona z ulgi jaką jej daje, że poleca sąsiadkom
napisał/a: Pozytywnie-Zakrecona 2010-03-22 20:44
Moja mama tez zazywa zinaxin, dziala kojaca na jej bole stawowe :)
napisał/a: lukasz2701 2010-03-23 22:05
Siarczan glukozaminy jest dobry, pod warunkiem że stosuje się go długo i w dużych ilościach. Stymuluje regenerację chrząstki. Co zaś do sposobów przywracania to warto spróbować zastrzyków z Go On.
napisał/a: Pozytywnie-Zakrecona 2010-03-24 08:41
To ja i tak wolalabym przyjmowac tabletki niz kluc sie iglami :)