Jakie dawki witamin i mineralow? sprzeczne informacje

napisał/a: inventisto 2015-06-23 21:51
Witam, mam pytanie jakie sa wedlug specjalisty zapotrzebowania na witaminy i mineraly..
Bo ja znalazlem w roznych zrodlach rozne informacje..
W warzywach i owocach juz za wiele witamin nie ma bo wszystko jest hodowane na gabce i chemii..
Prosze potwierdzic ktore dane sa prawdziwe.

Na Quick study Vitamins&Minerals autorstwa (Cathie Ann Lippman, MD)
www.pinterest.com/pin/360710251377017462/
www.pinterest.com/pin/430304939367574672/
www.amazon.co.uk/Vitamins-Minerals-Quick-Study-Health/dp/1423218434
ponizej potwierdzenie ze powyzsze tabele sa prawdziwe:
www.ebay.co.uk/itm/Magnesium-MgO-500mg-x-90-Tablets-Lindens-Apothecary-/231227168750?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item35d63697ee
tutaj kolejny material potwierdzajacy powyzsze:
www.webmd.com/vitamins-and-supplements/lifestyle-guide-11/vitamins-minerals-how-much-should-you-take

czy np. te tutaj sa prawdziwe?
www.sfd.pl/witaminy_i_minera%C5%82y__pytanko-t169922.html
ponizej potwierdzenie ze tabele sa prawdziwe:
www.seven-seas.com/products/pregnancy---pregnancy-plus-omega-3



Witamina B complex po prostu mnie powalila, w jednej tabeli 100% to wartosci rzedu 1-2mg a w drugiej tabeli od 25-300mg..

Jakos jestem bardziej przekonany ze prawidlowe wartosci sa w quick study i po prostu caly przemysl farmaceutyczny wciska nam kit zanizajac zapotrzebowanie zeby po prostu ludzie nie byli zdrowi..
Czy nie mam racji?
napisał/a: klinacz 2015-06-23 22:06
W USA i w innych państwach panują inne normy dziennego zapotrzebowania na witaminy i minerały, więc tutaj nie ma idealnego środka, idealnej ilości czy idealnych norm. Jednak w większości państw, są to wartości zbliżone.
Każda witamina czy minerał ma inne normy.
Producent jest zobowiązany do zamieszczenia informacji na opakowaniu ile % dziennie zapotrzebowania spełnia dany minerał, witamina czy składnik, według norm panujących w państwie, gdzie produkowane są te preparaty.

Więc np. Witaminy z grupy B możemy przyjmować po nawet 100 mg (pomimo norm oscylujących 1-2 mg), które będą stanowiły kilka tysięcy procent dziennego zapotrzebowania, ale np. z witaminy D, tylko 10-100 µg (mikrogramy).
Albo np. Witamina A, której 100% dziennego zapotrzebowania nie powinniśmy przekraczać, jeżeli jest w formie rozpuszczalnej w tłuszczu, ale możemy natomiast spożywać beta-karoten w większych ilościach.
napisał/a: inventisto 2015-06-23 22:21
To jak w USA sa inni ludzie czy po prostu przemysl farmaceutyczny w europie chce ludzi wykonczyc?
Witaminy D USA jest od 400-800IU a w tym watku
http://www.webmd.com/vitamins-and-supplements/lifestyle-guide-11/vitamins-minerals-how-much-should-you-take
jest napisane ze przy osteoporozie od 800-1000IU. ta informacja jest na samym dole na stronie linku ktory podalem..
O co w tym chodzi. Owoce i warzywa sa wyjalowione z wartosci odzywczych przez chemie i hodowle na gabce..
ja zaczalem suplementowac najwazniejsze witaminy i mineraly wedlug tabeli i od dwoch miesiecy waga mi spadla o 10kg ze 110kg, czuje sie wysmienicie a czulem sie jak snieta ryba, cisnienie mi sie wyrownalo ze 150/100 na 120-130/85-90..
Mieszkam w Londynie i sa tu sklepy ze zdrowa zywnoscia Holland & Barrett i tam wlasnie mozna kupic witaminy w takich dawkach, choc na etykietach jest napisane ze to po xxx %dziennego zapotrzebowania.. Z reszta na ebay sprzedaja witaminy i tez sa dawki zblizone do tych w tabeli quick study..
W ogole polecam te tabelki quick study, jest tam tez jakie normy stosowac w chorobach, bo tu tez zmienia sie bardzo czesto ilosc na minus lub plus..
napisał/a: klinacz 2015-06-23 22:28
przy witaminie D nie ug, a IU, to jest bardzo istotne, bo 200 IU to 5 µg jak dobrze pamiętam.

Akurat normy co do witaminy D w Europie są większe, niż w USA.
U nas zalecają do 2000 IU.

Po prostu mamy rozum i musimy się nim posługiwać, bo niestety lekarze czy przemysł farmaceutyczny nam w tym nie pomogą.
Przed braniem jakiś suplementów, po prostu trzeba sprawdzić jak dużo możemy przyjmować i z czym i jakim ryzykiem to się wiąże.

Holland & Barrett jest trochę drogi i mają średnie produkty, polecam Ci zajrzeć na iHerb.com, tam jest sporo produktów dobrej jakości i w dobrych cenach.

Najważniejsze to jest czytać i wyciągać wnioski.

I również mogę powiedzieć, że suplementy potrafią wiele zdziałać.
napisał/a: inventisto 2015-06-23 22:52
Najgorsze jest to ze we wszystkich multiwitaminach na rynku jednego jest xx% za malo a drugiego jest w sam raz i to z reguly tego czego w jedzeniu jest duzo np. w kazdym b-complex wszystkiego jest za malo oprocz b6 ktora jest w najczesciej spozywanych produktach i w nadmiarze jest toksyczna!! wyglada to jakby ktos z zamiarem chcial zeby ktos przedawkowal jedna z witamin i pozniej mial problemy, no a jak sa problemy to wiadomo co jest kolejne piguly i kasiurka dla wieprza w aptece.. reszta b-complex jest nie toksyczna w nadmiarze a akurat b6 jest i b3:) I to nie jest wcale smieszne bo tak jest z innymi witaminami i mineralami tak samo.. Ja interesowalem sie dla siebie kiedys (jak ktos nie wierzy to na tym forum lata temu zamiescilem post jak sie czulem) ale teraz moja dziewczyna zaszla w ciaze i zdwoilem ilosc poszukiwanych informacji i jestem w szoku co sie dzieje. Mozna krok po kroku zrobic prace dyplomowa jak dezinformacja, propaganda i przedewszystkim nie wiedza ktora tez jest poniekad spowodowana tym ze ludzie sa zmeczeni, rozchorowani, nie moga sie skoncentrowac w biegu jak zyc zdrowo..

Ja glownie zamawiam na ebay.. Teraz wlasnie zamawialem cala palete roznych witamin i mineralow.. W prosty sposob mozna okreslic czego czlowiekowi brakuje na podstawie tej tabelki QS bo tam jest napisane w czym glownie wystepuje dany skladnik wiec lecac po kolei mozna sobie zrobic liste czego sie w ogole nie je i czy objawy wskazuja na brak danej witaminy.. Ja wlasnie tak zrobilem.. jak nie ma objawow niedoboru danej witaminy to lece dalej bo widocznie gdzies sie uzupelnia.. A w holland & Barett nie jest tak drogo jak mowisz:) wprowadzili teraz promocje drugie za pol ceny i sie zaczelo nawet oplacac co niektore rzeczy kupowac. Np. aloes 99.9% 2x1l £17.. Na ebay jest drozej.. A tak na marginesie to www.lifeextension.com maja chyba najlepsze ceny i jakosc ale trzeba sie zarejestrowac w USA i zamawiac do europy z USA bo europejska strona jest duzo drozsza..
napisał/a: klinacz 2015-06-23 23:04
Obczaj Life Extension - Two-Per-Day, uważam, że tam wszystko jest właśnie w idealnych proporcjach.
Tak wiem, że witamina B6 i B3 mogą być toksyczne, B3 w dawkach powyżej 500 mg, a B6, powyżej 100 mg.

No niestety, życie nie jest proste :P
napisał/a: inventisto 2015-06-23 23:08
Haha wlasnie edytowalem post dodajac life extension;) ciesze sie ze sa ludzie ktorzy wiedza o co chodzi, ale widze ze coraz wiecej ludzi widzi ze cos jest nie tak, spoleczenstwo jest coraz bardziej swiadome.. Ja mam znajomego lekarza z USA ktory w ogole jest holistykiem na maksa, po prostu doktor z powolaniem(dziekuje Bogu ze go moja rodzina spotkala na swojej drodze zycia) Koles jest skarbnica wiedzy i juz nawet nie wspomne o leczeniu ozonem i srebrem koloidalnym bo tu wchodzimy w strefe za ktora jeszcze nie dawno zamykali w wiezieniach..
napisał/a: klinacz 2015-06-23 23:14
Na iHerbie produkty Life Extension są o wiele taniej, niż na stronie producenta

Co do ludzi, to się nie dziwię, tu nawet nie chodzi o przemysł farmaceutyczny, bo dieta to podstawa, a przeciętny człowiek ma to gdzieś, a nawet jak wytłumaczysz to on dalej będzie robił swoje. Ale ważne, że są ludzie co są świadomi tego co robią i robią dobrze.
napisał/a: inventisto 2015-06-23 23:19
przeraza mnie ilosc aptek i reklam o lekach w Polsce.. Tego sie naprawde nie widzi za granica.. Nie wiem czy ktos chce nasz narod wykonczyc czy o co chodzi ale jedyne czego mozna w polsce sie spodziewac po lekarzach to zaleczania i antybiotykow ktore niszcza flore bakteryjna jelit co prowadzi do katastrofy. Ludzie maja wzdecia, zgagi, bole glowy, juz nawet wymyslili apetyzery dla dzieci zeby jadly!!! co sie dzieje!!!
Wzdecia, prosta sprawa, za duzo smieci a glownie bialka zwierzecego w zoladku ktory nie strawiony prawidlowo zalega w jelitach i powoduje wzdecia i zgage (prosta sprawa betaina HCL) nie zalecza tylko likwiduje problem, bole glowy, 3mg witaminy C ktora jest dodatkowo wspaniala na wzmocnienie organizmu i jest antyoksydantem. Moglbym tak pisac i pisac jak sie mozna leczyc, opierajac to na prawdziwych przykladach, jeszcze na koniec dodam o cholesterolu ktorego sie tak wszyscy boja a to nie cholesterol w pozywieniu jest szkodliwy tylko ten produkowany w organizmie przez watrobe z powodu jej zlego stanu i dzialania. Mozna jesc 30 jajek (ktore sa mega zdrowe bo zamieraja cala game mega potrzebnych aminokwasow[konkretnie zoltko]) dziennie i nie miec w ogole zlego cholesterolu;) Tylko do tego calego bialka betaina hcl i po krzyku;) Bynajmniej ja jestem tego swiadkiem, ktos moze zaprzeczy ale ciesze sie jak bedzie o czym pogadac, z checia podejme rozmowe..
napisał/a: inventisto 2015-06-23 23:30
Rzeczywiscie Iherb jest tanszy, dzieki za ta cenna informacje;)
Tylko zastanawiam sie czy cla nie nalicza??
napisał/a: klinacz 2015-06-23 23:47
Masz rację, chociaż ludzie nie dbają o siebie na całej ziemi. A to tylko reklamy, nikt nas nie zmusza do jedzenia złego jedzenia, czy kupowania niewiadomo czego. Co do lekarzy, no to tutaj jest gorzej.

inventisto napisal(a):Rzeczywiscie Iherb jest tanszy, dzieki za ta cenna informacje;)
Tylko zastanawiam sie czy cla nie nalicza??


Cóż, raz zamówiłem kurierem, to mi naliczyli cło, ale zamawiając zwykłą pocztą International jeszcze ani razu, chociaż jest taka szansa. Ale jak na razie ja na tym wychodzę na solidnym plusie finansowym i zdrowotnym, więc nawet jakby raz czy dwa naliczyli by cło, to nie taka tragedia, bo w Polsce nigdy bym takich rzeczy nie dostał, plus bym zapłacił tutaj kilkakrotnie więcej, fortunę za marne produkty.
napisał/a: inventisto 2015-06-27 00:33
Kupilem ostatnio spiruline i chlorelle i na jednych opakowaniach jest ze kobiety w ciazy moga na innych ze nie moga, betaina hcl w ogole ze nie moga.. Moj dobry lekarz udowodnil mi w prosty sposob ze to sciema.
http://www.rainbowlight.com/immune-support-complete-prenatal-system-multivitamin.aspx
ten zestaw dla kobiet w ciazy mnie powalil..
Juz leci ze stanow i co najciekawsze na ebay znalazlem po £15 razem z przesylka za dwa opakowania 360tabletek £42, co ma wystarczyc na 120dni. wydaje mi sie ze za taki zestaw taniej nie wyjdzie nic innego..