Jakie badanie wybrać na candida

napisał/a: tlngg 2014-04-28 14:52
Witam,
Chcę wykonać badanie na obecność grzyba candida. W cenniku laboratoriów widziałem kilka motet badań i nie wiem którą wybrać. Najtańsza jaką widziałem to "MANUALNA IDENTYFIKACJA BIOCHEMICZNA 24h Candid aspp. - identyfikacja" a droższa to "Candida albicans DNA CAN-PCR". Chcę wiedzie czy jeśli wybiorę tańsze metody to czy wynik będzie równie wiarygodny.

Pozdrawiam Michał
napisał/a: ~Anonymous 2014-04-28 15:44
A gdzie podejrzewasz Candidę i jakie masz objawy? Pozdrawiam.
napisał/a: tlngg2 2014-04-28 22:33
zapomniałem hasła do konta więc założyłem nowe.
Rzadko chorowałem a wszystko zaczęło się jakiś niecały miesiąc bo długimi przyjmowania antybiotyku z powodu anginy.
Objawy to (w kolejności jakiej się pojawiały):
- cienie pod oczami - lekarz rodzinny zalecił wykonane badań: krew, mocz, nerki -OK, testy alergiczne: alergia na roztocza. Leczenie przez alergologa bez poprawy.
- po 3 miesiącach doszły mocno przekrwione spojówki (bez pieczenia, łzawienie i ropnych wydzielin). Okulista zauważył stan zapalny i zmiany grudkowe. Leczenie 4 tygodnie kroplami z niewielką poprawą.
- Lekarz rodzinny jest święcie przekonany, że powodem jest alergia i nie zlecił kolejnych badań
- Złe samopoczucie i zwiększona potliwość - z tym nie byłem u lekarza bo już mi wstyd....
Nie lubię chodzić po lekarzach, a zwłaszcza błagać o badania których lekarz nie chce wykonać. Z tymi cieniami i przekrwionymi spojówkami wyglądam jak narkoman aż nie chce się wyjść do znajomych, więc szukałem czegoś na ten temat w internecie i wyczytałem, że po długim okresie przyjmowania antybiotyków potrafi przypałętać się Candida która może dawać objawy jakie mam...
napisał/a: ~Anonymous 2014-04-29 17:39
Ile czasu brałeś ten antybiotyk? Ile to trwa? Bo nie wydaje mi się żeby to była Candida. Może nosisz jeszcze jakąś inną bakterię. Z zatokami wszystko w porządku? . Przy Candidzie miałbyś ogromny apetyt na słodkie,świąd odbytu,wypryski na skórze,biały nalot na języku,problemy z trawieniem,niedobory witamin.Jak chcesz robić badanie to zrób ale to tańsze. Możesz zrobić wymaz z jamy ustnej bakteriologiczny.Pozdrawiam.
napisał/a: tlngg2 2014-04-30 11:16
Antybiotyk zacząłem brać jakieś 7 miesięcy temu. Najpierw przez 7 dni, po 2 tygodniach przez 10 dni. Po około 20 dniach gardło znów zaczynało mnie boleć i kolejny antybiotyk. (Duomox, Klacid Uno i coś jeszcze) Od tamtej pory nie mam problemów z gardłem. Poziom witamin mam w normie. Zatoki mam chyba w normie, chociaż gdy intensywnie ruszam oczami na boki odczuwam ból głowy nad oczami. Z objawów jakie wymieniłeś mam apetyt na słodkie. Obecnie biorę Zenaro i opatanol (brałem jeszcze Dexamethason 2 tygodnie, Dicortineff 7 dni i Sulfacetamidum 10 dni). Stosowałem też preparaty ziołowe na cienie pod oczami i krople typu sztuczne łzy. Nie sądzę aby była to alergia ponieważ zażywanie jak i nie przyjmowanie leków nie ma wpływu na objawy.
napisał/a: Ramadik001 2014-05-04 08:34
Może spróbuj preparatu candida clear wpływa ogólnie na funkcionowanie organizmu, do tego czosnek najlepiej naturalnie nie w kapsułkach, rozgniatasz go na kanapke i odczekujesz pare minut 7-10 wtedy stężenie allicyny jest największe, a jak wiadomo allicyna jest grzybobójcza i bakteriobójcza, ważne jest żeby ten czosnek był Polski nie Chinski, Portugalski czy jeszcze jakiś inny, Polski, małe fioletowe ząbki :) a nie chiński (ogromny, biały)
napisał/a: wieszak 2014-05-08 13:44
Jeśli jest to przerost Candida to możesz to sprawdzić w badaniu z moczu, które określa specyficzny metabolit tego grzyba i mówi czy występuje grzybica ogólnoustrojowa (i w jakim stopniu wpływa na nasz metabolizm) czy jej nie ma - http://www.genom.com.pl/badanie-d-arabinitolu.html
Takie zmęczenie i potliwość to może być również wynikiem braku minerałów, anemii - opcji jest zdecydowanie kilka.
A leczenie alergii też nie pomogło? Jeśli lekarz jest przekonany, że to alergia, a leczenie nie przynosi poprawy to trzeba coś zmienić (może lekarza?), sposób leczenia albo poszukać prawdziwej przyczyny.