jakie badania zrobić?

napisał/a: relka1 2013-11-07 11:54
witajcie.

W poniedziałek zaczęły mi wyskakiwać na klatce piersiowej upierdliwe plamki. Jest ich kilka, są różowawe i sczypią trochę. Chciałabym jak najszybciej iść z tym do lekarza, żeby infekcja się nie rozwinęła i nie zrobiło jeszcze coś gorszego. Podejrzewam nawet że to mogą być początki świerzbu, grzybicy albo innego paskudztwa. i stąd moje pytanie: jakie badania najlepiej zrobić, żeby szybko odkryć przyczynę?
napisał/a: piotrosiama 2013-11-08 02:49
Wiesz można pobrać do oceny tzw. wymaz z tych miejsc zmienionych chorobowo.
djfafa
napisał/a: djfafa 2013-11-08 06:24
relka napisal(a):witajcie.

W poniedziałek zaczęły mi wyskakiwać na klatce piersiowej upierdliwe plamki. Jest ich kilka, są różowawe i sczypią trochę. Chciałabym jak najszybciej iść z tym do lekarza, żeby infekcja się nie rozwinęła i nie zrobiło jeszcze coś gorszego. Podejrzewam nawet że to mogą być początki świerzbu, grzybicy albo innego paskudztwa. i stąd moje pytanie: jakie badania najlepiej zrobić, żeby szybko odkryć przyczynę?


Pokaż się lekarzowi, takie zmiany to może być setka rzeczy i tutaj oceana wizualna na początek wystarczy.
napisał/a: Expert LeczPaznokcie 2013-11-18 13:04
Witam,
Objawy mogą odpowiadać różnym chorobom, należy pokazać wykwity dermatologowi, a on zdecyduje czy należy wykonać jakieś badania czy nie.