Jakie badania na obecność bakterii

napisał/a: majak.gaj 2014-09-12 09:47
Witam,

chciałbym wykonać badania na obecność bakterii i pasożytów w organizmie. Na pierwszy rzut oka wszystko ze mną ok, ale wypróżniam się co rano, bez śniadania 2-3 razy a potem po śniadaniu jeszcze raz i dalej w ciągu dnia też 1-2. To chyba za dużo. Dodam też, że jem mnóstwo, sporo więcej od swoich kolegów a ważę 65 kg. Czy wystarczy badanie kału z wymazem ? Pozdrawiam
napisał/a: Konstans 2014-09-12 10:30
Witaj,
kału nie warto robić, bo musiałbyś co najmniej potrójnie robić, by cos wyszło a koszt jest duży.To badanie nie wiarygodne. Zrób z krwi. Masz wiele możliwości oferowanych patogenów do przeswietlenia :) ale do najczęstrzych zaliczamy candidę albicanos, lambie, owsiki, glista (niestety).
Ale skąd akurat przypuszczenie przerostu patogenów?
Jakie masz objawy?
Co jesz? ale napisz wszystko!
Pozdrawiam.
napisał/a: majak.gaj 2014-09-18 04:38
Dużo jem i w ogóle nie tyje. Czy to na diecie czy nie. I raczej mi się waga waha w dół niż w góre. Jestem na diecie wegetariańskiej na chwile obecną, ale gdy jadłem mięso było tak samo
napisał/a: Konstans 2014-09-18 15:19
majak.gaj napisal(a):Dużo jem i w ogóle nie tyje. Czy to na diecie czy nie. I raczej mi się waga waha w dół niż w góre. Jestem na diecie wegetariańskiej na chwile obecną, ale gdy jadłem mięso było tak samo


Czy nie słyszałeś mojej prośby ?
Napisz co jesz? poszczególne produkty a ja Ci udowodnię (nawet "na oko"), że choćbys jadł morze jedzenia to nie przytyjesz czy nie wyleczysz się, jeśli będziesz przyjmował alergeny.
A dieta wege, wybacz, ale nie służy osobom z problemami trawiennymi. I wiem co mówię, bo mam za sobą 14letni romans z tą "kuchnią" :/
Jedzenie przez Ciebie "przechodzi", nic się nie wchłania ze składników odżywczych, więc nie tyjesz, nie jesteś odżywiony - a zatem osłabiony, brak Ci mocy etc.
A dlaczego ? ponieważ stale przyjmujesz skł. nietolerowane.
Pozdrawiam.
napisał/a: majak.gaj 2014-09-19 01:19
Najczęściej jem:

- Rośliny strączkowe - soczewica, fasola, ciecierzyca
- Tofu
- Warzywa: ziemniaki, pomidory, papryka, ogórki, sałata, cebula, pieczarki
- Do niedawna jajka, bo po nich jakos nie jest mi najlepiej
- Mleko ryżowe, sojwe i migdałowe
- Ryż, makaron, kasze
- Ciemne pieczywo
- Owoce: cytryny, brzoskwinie, winogrona, banany, jabłka
- Awokado
- Twarogi i serki wiejskie
- Oprócz wody piję soki jednodniowe, cole, piwo
- Orzechy i bakalie
- Owsianki

Pozdrawiam
napisał/a: majak.gaj 2014-09-19 18:26
zapomniałem dodać, że i żółte sery