Jakie badania krwi wykonać?

napisał/a: gosiaqa 2014-04-24 13:07
Witam,

Zawsze byłam okazem zdrowia. Ostatni rok jednak to totalna zmiana w moim życiu jeśli chodzi o zdrowie i postanowiłam w końcu iść do lekarza. Jako, że nie chce mi się latać po 10 specjalistach postanowiłam zrobić prywatnie badanie krwi i iść z wynikami od razu gdzie trzeba. Tylko właśnie, gdzie? I jakie konkretnie badanie zrobić? Jeśli ktoś na podstawie objawów mógłby mi pomóc w tej kwestii będę wdzięczna.

- jestem raczej ruchliwa i jem normalnie ( 1400- 2000 kcal, raczej świadomie i zdrowo), a mimo to utyłam przez ostatni rok około 12 kilo.
- w ogóle czuję się opuchnięta jakaś, mam ciężkie powieki, nabrzmiałą twarz
- wiecznie jestem zmęczona, nie mam w ogóle energii, jestem jakaś zdekoncentrowana i niechętna do robienia czegokolwiek, ciężko jest mnie zmotywować do działania
- więdną i drętwieją mi ręce.
- w ogóle ciągle jest mi zimno. mam wrażenie, że mam ręce zimniejsze od trupa, zdarza mi się że mam temperaturę 34,7 lub coś w ten deseń. A czasami jest tak, że twarz mi płonie do tego stopnia, że boli mnie głowa, a ręce i plecy mam takie jakby mi ktoś je polewał lodowatą wodą.
- mam takie uczucie jakby serce przestawało mi bić czasami.
- brak mi oddechu, zwłaszcza jak mam to uczucie z sercem. muszę wtedy wziąć baaaardzo głęboki oddech
- często nie mogę przełknąć śliny bo mam jakby zmniejszony przełyk. I wiecznie chce mi się pić. W zasadzie nie pamiętam kiedy ostatni raz nie czułam pragnienia mimo, że piję hektolitry wody, soków itp.
-bolą mnie nogi- odczuwam rwący ból w stopach i łydkach, tak jakbym codziennie przechodziła z 50 kilometrów.
- włosy wypadają mi garściami, mam skórę suchą jak wiór, nie rosną mi paznokcie

Dodatkowe info:
Mam 29 lat, zawsze byłam zdrowa, prowadzę normalny tryb życia.Dzieci nie rodziłam, nigdy w ciąży nie byłam. Przez dwa lata stosowałam tabletki antykoncepcyjne, ale od 3 lat nie używam bo źle na mnie wpływały (bóle głowy, złe samopoczucie).
Choroby jakie są "popularne" w mojej rodzinie to: rak, cukrzyca, tarczyca, dwie osoby na zawal zmarły.

Jakie powinnam wykonać badania i do jakiego lekarza się udać? Z góry dziękuję za rzeczową odpowiedź.
napisał/a: ~Anonymous 2014-04-24 19:10
Morfologia,mocz,OB,CRP,glukoza,TSH,Ft3,Ft4,anty-TPO -badania robimy na czczo. A z wynikami do lekarza rodzinnego.Pozdrawiam.
napisał/a: Andzrej 2014-04-24 19:45
Zbadaj poziom hormonów nadnerczy.
Czy się denerwujesz ?
napisał/a: weiner 2014-04-24 20:22
Wiele z objawów o których wspominasz może towarzyszyć cukrzycy.
Tak jak napisał Renesans nie zapomnij zrobić lub poprosić lekarza o zbadanie cukru.
Pozdrawiam
napisał/a: gosiaqa 2014-04-25 09:08
weiner napisal(a):Wiele z objawów o których wspominasz może towarzyszyć cukrzycy.
Tak jak napisał Renesans nie zapomnij zrobić lub poprosić lekarza o zbadanie cukru.
Pozdrawiam
Andzrej napisal(a):Zbadaj poziom hormonów nadnerczy.
Czy się denerwujesz ?
Renesans napisal(a):Morfologia,mocz,OB,CRP,glukoza,TSH,Ft3,Ft4,anty-TPO -badania robimy na czczo. A z wynikami do lekarza rodzinnego.Pozdrawiam.


Renesans, dziękuję za listę badań.

Andzrej, bo ja wiem. Jak to w dzisiejszych czasach trochę stresów mam, ale nie więcej niż kiedyś, a kiedyś nie miałam takich dolegliwości- cieszyłam się doskonałym zdrowiem (przynajmniej powierzchownie)

weiner - dziękuję również, ja bardziej stawiałam na coś w stronę tarczycy. 9 lat temu miałam badania bo przez jakiś czas byłam przemęczona i zasypiałam na siedząco i miałam pragnienie duże(poza tym czułam się normalnie). Ale to był okres studiów i po badaniach okazało się, że cukrzycy nie mam, a badania są idealne. Tylko teraz czuję się jak wrak człowieka.

Dziękuję !