Jakie badania hormonów przy wieloletnim trądziku u męźczyzny

napisał/a: skatewujo 2014-10-04 10:42
Witam
Mam już za sobą jedną kurację Izotekiem, niestety nastąpiły nawroty. Z trądzikiem męczę się od końca gimnazjum czyli już jakieś 11-12 lat. Bywają okresy lepsze lub gorsze, jednak zawsze problem występuje.
Zaczynam podejrzewać że może mieć to związek ze źle działającą gospodarką hormonalną, niestety do tej pory żaden z odwiedzanych dermatologów nawet o tym nie wspomniał.
Obecnie mam 28 lat - jakie badania wykonać, jakich hormonów, aby przybliżyć się rozwiązaniu problemu? Zaznaczam że oprócz trądziku mam dość spory łojotok i łysienie typu zakola - już praktycznie łysy jestem, że tak to bardzo obrazowo napiszę :)

Jedynie badania jakie wykonałem na własną rękę były to badania tarczycy i tak sie prezentują wyniki:

TSH - wynik 2,320 uIU/ml - norma od 0,270 do 4,200
FT3 (ICD-9: 055) - wynik 6,83 pmol/l - norma 3,10 - 6,80 (podwyższony)
FT4 (ICD-9: 069) - wynik 19,17 pmol/l - norma 12,00 - 22,00
Jak widać mam podwyższony FT3, chociaż szczerze nie wiem co to oznacza, a moja dermatolog (słusznie czy też nie) zignorowała to.
Z góry dziękuję za wszelką pomoc.
napisał/a: Rozbrykany Tygrysek 2014-10-04 15:00
Hej,
Najbardziej prawdopodobne, że za powstanie trądziku odpowiada nabiał i gluten
Jesz je w dużych ilościach? Spróbuj wyeliminować na minimum 3 miesiące (miesiąc to może być za krótko na efekty, zanim organizm się oczyści)
O ich wpływie na łysienie też można dyskutować. W każdym razie mojemu mężowi po roku diety paleo zakola w 3/4 zarosły z powrotem włosami, kiedy wyeliminował szkodzące produkty. Wszystko zaczyna się od tego co jemy :) A, jakby nie było, mleko jest jednak dla cieląt a nie ludzi i jego skład ma stymulować szybki wzrost cielaka. Zresztą dorosłe krowy też już mleka nie piją tylko skubią trawę a my spożywamy nabiał całe życie...
Pozdrawiam:)
napisał/a: skatewujo 2014-10-04 15:23
Nie jadam zbóż - jedynie ryż który nie posiada glutenu, nabiał sporadycznie.
Byłem na diecie paleo - jednak znaczna ilość tłuszczy zwierzęcych powodowała większe wydzielanie sebum - byłem na niej ponad pół roku. Na diecie niskowęglowodanowej czyli low-carb jestem ogólnie jakieś ponad 2 lata - paleo również do tego typu diety zaliczam.
napisał/a: Rozbrykany Tygrysek 2014-10-04 15:53
Ja bym się w takim układzie skłaniała ku testowi na nietolerancje pokarmowe - może jest jeszcze coś, co Ci nie służy.
Takim najprostszym jest Food Detective - niestety na fundusz go nie zrobisz. Kosztuje 350 - 400 zł.
U mnie na przykład są to jajka, czasem bywają orzechy, psiankowate..
Generalnie na pewno jest to jakiś sygnał od organizmu, że coś Ci nie służy. Dlatego skupiłabym się na przyczynie. Z tego też powodu leki nie zadziałały, gdyż trądzik jest tylko objawem.
Pozdrawiam i powodzenia :)
Mi na paleo bardzo się cera poprawiła, co prawda nie miałam trądziku ale skóra mi się przetłuszczała a teraz w ogóle nie ma problemu, ale tez ładnych parę miesięcy musiało minąć bo z początku nawet było gorzej, jak organizm zaczął cały syf z siebie wyrzucać :)
napisał/a: soaring 2014-10-06 21:24
za trądzik, łojotok i łysienie prawie zawsze odpowiada nadmiar androgenów. wiele osób nie ma zresztą podwyższonych wyników krwi, tylko wydzielanie w receptorach skóry. jeśli już jesteś łysy, to nic Ci nie pomoże. ale trądzik i łojotok można leczyć. nie wiem jak się postępuje u mężczyzn, musisz sobie znaleźć sensownego dermatologa.