Jaki probiotyk?

napisał/a: darius001 2009-04-21 12:19
Witam.

Od dluzszego czasu cierpie na dolegliwosci zwiazane z nieustajacymi gazami i nieregularnym stolcem. Probowalem juz diety, lekow (tribux, sulpiryd), ale nic nie pomaga. Objawy wciaz sie utrzymuja. Chce teraz sprawdzic jak podzialaja na mnie probiotyki, np. Beneflora lub Fisioflor, tylko ze sa one bardzo ciezko dostepne w aptekach (bylem w okolo 6-7 i nigdzie tego nie maja). Co mozecie polecic w zamian, co Wam pomaga?

Czy sadzicie ze w moim przypadku taki probiotym jest w stanie w ogole cos zmienic?

Pozdr.
djfafa
napisał/a: djfafa 2009-04-21 13:54
Zacząłbym od Aktiwi.
napisał/a: darius001 2009-04-21 19:40
Czytalem troche na temat activii i w wiekszosci przypadkow nie dziala tak jak powinna. Nawet jesli dziala to bardziej wywoluje biegunke, a raczej likwiduje zatwardzenie niz pomaga na moje dolegliwosci. No ale sprobuje jesc ja przez jakis czas, zobaczymy jaki bedzie efekt.

Poradzicice mi jeszcze jakis probiotyk? Cos z zywymi kultarami bakterii, tak jak prosilem w pierwszej wiadomosci?
djfafa
napisał/a: djfafa 2009-04-21 19:56
Ja zawsze używam Trilac.
napisał/a: darius001 2009-04-21 23:18
I pomaga w Twoim przypadku? Po jakim czasie powinienem poczuc ewentualna poprawe?
djfafa
napisał/a: djfafa 2009-04-22 08:14
Mój przypadek to profilaktyka grzybicy przy antybiotykoteriapii, więc trudno coś napisać, choć skoro nie dostałem grzybicy....
napisał/a: marcelus 2009-04-23 20:59
najbardziej polecam Prolactiv firmy Naturell albo Probacti 4 enteric. Kilka szczepow duza ilosc bakterii, bez przesadnych dodatkow jakich pelno w przereklamowanym Trilacu.
napisał/a: oliwia1980 2010-03-16 17:44
Ja w czasie antybiotykoterapii stosuję multilac. Chyba jest skuteczny, bo nie dostałam grzybicy. A wśród probiotyków jest stosunkowo tani, bo kosztuje około 11zł.
napisał/a: Agaluk 2010-03-18 14:53
A nie lepiej zrobić badania? Owszem bardzo ważna jest osłona ale same jogurty nie wystarczą. Multilac jest dobrym symbiotykiem też go brałam ale po kuracji antybiotykowej, gdyż czułam się bardzo osłabiona, no i towarzyszyły temu także biegunki. Po kilku dniach dolegliwości te ustąpiły.
napisał/a: aris 2010-03-18 20:12
my sie wydaję że kluczem do zdrowia w twoim przypadku jest dieta, przypomina mi to zespół jelita drażliwego, sama mam ten problem. Ciągłe zaparcia. Masakra, wzdęcia takie że nie raz wyglądam jakbym była w 6 miesiącu ciąży Poczytaj sobie na temat tego problemu, bo bardzo ważne jest unikaanie niektórych produktów kóre podrażniają jelita. taki żółty serek - niby zdrowy a nie wskazany. Oczywiście jedzenie jogurtów jak najbardziej wskazane, ale najlepiej tych naturalnych a nie z nibytruskawkami Activia przetestowana, jedna wielka ściema Dobre jest siemie lniane i sliwki tylko nie przesadzaj bo potem może cie tak skręcic że nie wytrzymasz. Jedna, dwie na noc w zupełności wystarczą. A profilaktycznie raz na jakis czas probiotyk, lub synbiotyk - wymieniany przez dziewczyny multilac jest ok, sama stosuje naprzemiennie z lacibios femine. Oba dobre, choć chyba ciuy lepsze działanie ma multilac - ma dodatkową substancje która zwiększa aktywnośc zdrowych bakterii. Ale w sumie to ty musisz sprawdzic i ocenić, bo organizm organizmowi nie równy
napisał/a: M4niac 2010-03-18 22:05
polecam probacti 4 zawiera Lactobacillus casei PB 121 (25%) Jako jedyny szczep działa na Candida albicans. Obecnie biore Diclofor 60
Ja też miałem takie gazy że mi chciało d... rozerwać nie mogłem nigdzie wyjśc bo cały czas pierdziałem i nic nie pomagało dopiero po antybiotykach na H.Pylorii jest na razie w porządku.
djfafa
napisał/a: djfafa 2010-03-19 08:48
Potraktuję to jako cenne rady, ale na przyszłość proszę patrzeć na daty postów zanim ponownie odświerzycie jakiś temat.