Jaki lek na alergię

napisał/a: stawek 2011-01-16 12:09
Witam. Chciałbym was prosić o pomoc w doborze leku na alergię, proszę was o podanie nazw leków które są przede wszystkim skuteczne no i tanie.
Brałem wczesniej alertec ale nie byłem z nich zbytnio zadowolony, później lekarz przepisał mi takie małe tabletki w białym opakowaniu z zielonym napisem z tego co pamiętam, w opakowaniu było ich chyba 60szt. zna ktoś nazwę tego leku ?
napisał/a: piotrosiama 2011-01-16 13:42
Wiesz dla mnie to dziwne pytanie - to lekarz ustala indywidualnie leczenie. A na co masz alergię ?
napisał/a: stawek 2011-01-16 13:44
Są przecież uniwersalne leki na alergie więc dlaczego dziwne ?
napisał/a: piotrosiama 2011-01-16 13:50
No niby są ja biorę Zyrtec,ale niektóre dolegliwości alergiczne mogą wymagać silniejszych leków niedostępnych w wolnej sprzedaży. A na co masz alergię bo nie odpowiedziałeś.
napisał/a: stawek 2011-01-16 15:25
na kurz
napisał/a: piotrosiama 2011-01-16 15:44
Przepraszam że tak dopytywałam o rodzaj alergii - ja też na kurz, roztocza, sierść kocią, różne zielska, leki na bazie kwasu acetylosalicylowego czyli aspiryna i pochodne. Mnie wystarcza Zyrtec.
napisał/a: astra-black 2011-01-23 23:41
Witam.
Choć na tym forum dopiero się zarejestrowałam myślę, że mogę pomóc. Mam niemałe doświadczenie jeśli chodzi o alergie i leki.

Myślę, że to jaki lek się zażywa zależy od objawów. Mi samej po wielu próbach pani alergolog w końcu ustaliła, że mam jeść alermed i buderin.
Alermed to małe, białe tabletki, zaś buderin to zawiesina do nosa.

Można spytać jakie masz te objawy? Czy skórne, zapalenie błony śluzowej nosa, spojówek czy jeszcze inne?

Pozdrawiam,
Astra
napisał/a: piotrosiama 2011-01-23 23:55
Jeśli do mnie kierowałaś pytanie - to ja mam swoje ustawione leki, bo jak słusznie stwierdziłaś podejście do alergika powinno być indywidualne.
napisał/a: astra-black 2011-01-24 00:01
Nie piotrosima13 to pytanie było do stawka. Choć uważam, że lepiej byłoby pójść do alergologa, ewentualnie lekarza rodzinnego.
Ja mam, tak jak ty, leki dobrane indywidualnie. Jak przestaje brać po dniu objawy znów wracają, więc nie mam po co eksperymentować dalej.
napisał/a: piotrosiama 2011-01-24 00:05
Ja podobnie po nieudanych próbach.
napisał/a: malutka40 2011-01-24 00:37
Ja razem z synem jesteśmy alergikami,na kurz,sierść psa,kota
a objawy to u mnie silne zapalenie węzłów chłonnych i puchnięcie ich wewnątrz
a syna ma astmę oskrzelową i alergiczne zapalenie krtani z dusznościami
od kiedy bierzemy lek na alergie AERIUS 5 MG-----kosztuje około 50 zł 30 tabletek
rzadko chorujemy.......syn ma tak silną alergie na kurz że ma indywidualną naukę w domu,ale po braniu odpowiednich leków czuje sie znacznie lepiej i lekarz zaproponowała aby zobaczyć co będzie sie działo jak w drugim półroczu pójdzie do szkoły.
napisał/a: eeliza1 2014-04-01 17:26
Ja też jestem uczulona na kurz i roztocza. Na szczęście nie muszę przyjmować żadnych mocnych leków. Wystarcza mi wapno i jak dostaje katary to używam aerozolu Ectoalerg. Jest bardzo skuteczny jeśli chodzi o usuwanie objawów i długo działa. No i co najważniejsze kosztuje niedrogo ok 20 zł , tak że warto kupić.