Jaki ciśnieniomierz do prawidłowego mierzenia ciśnienia

napisał/a: michalchrzanow 2011-11-11 08:56
Witam. Na rynku jest sporo ciśnieniomierzy. Ale jak mi wiadomo nie każdy jest dobry i nie podaje prawidłowych wyników. Proszę więc o radę jaki najlepiej wybrać. Posiadam nadgarstkowy ale wiem że one sporo "oszukują". Czy kupię dobry ciśnieniomierz do ceny około 120zł??? Ważne aby był elektroniczny, taki dla starszej osoby żeby bez problemu mogła sobie sama poradzić. Wiem że najlepszy byłby taki ręcznie pompowany ze stetoskopem, ale taki odpada ze względu na słaby słuch. Proszę więc o radę jaki powinienem kupić. Z góry dziękuje.
napisał/a: delinka79 2011-11-11 09:27
Najlepiej ciśnieniomierz tzw. półautomat czyli mankiet na ramię , reszta automatycznie pompuje się.Spokojnie kupisz za cenę ok. 120 zł o których piszesz.Najgorsze są nadgarstkowe.
napisał/a: michalchrzanow 2011-11-11 09:29
A może znasz jakąś konkretną firmę (model). Coś żeby się w życiu sprawdziło. Widziałem takie za 40 zł a nawet mniej, ale nie wiem czy są ok.
napisał/a: delinka79 2011-11-11 11:24
Jeżeli już mam coś polecić to np. firmy OMRON , uznawany przez Polskie Towarzystwo Kardiologiczne
napisał/a: arecki21 2013-02-02 15:10
Ja ze swojej strony mogę polecić ten:

http://otutaj.pl/cisnieniomierz-camry-cr-8409-arytmia-zasilacz,id43.html

Kupiłem go jakis czas temu i powiem szczerze, że zaskoczyła mnie i jakość wykonania i ... dokładność. No i mierzy arytmię itp. Naprawdę fajna sprawa, a cena niewielka