Jaka to wada i jak ją leczyć ?

napisał/a: D-REAMS 2007-11-27 17:05
Witam
Mam następującą wadę wzroku:
trudno mi powiedzieć czy ta wada jest wrodzona czy nie, bo jak byłem mały nie przykładałem do tego uwagi, chodź w wieku 8-9 lat nosiłem 0,5 dioptrii w plusie, ale głowa mnie bolała od nich i przestałem nosić, teraz gdy już mam 19 lat (od 3 lat noszę okulary bez większego efektu poprawy wzroku) jest dla mnie bardzo uciążliwa moja wada wzroku, między innymi chciałbym zrobić prawo jazdy ale niestety nie widzę zbyt dobrze itp.
Nie widzę za dobrze ani na daleko ani na blisko (mam okulary 2,5 dioptrii w +)
W okularach dobrze mi się czyta, ale niestety na odległość ciężko mi sie patrzy tzn
u okulisty przeczytam 3-4 linijki na tablicy, źlę widzę np tablicę rejestracyjną samochodu z ok 15-20 metrów.
Czym moge próbowac poprawić wzrok?
mogę mieć jakąś operację, może laserową? (proszę mi doradzić co robić)
A jakieś pastylki na wzrok pomagają??( jak tak to jakie)

Gdzie w Polsce są dobre kliniki?? (może jacyś konkretni okuliści)
napisał/a: Agnieszka25059 2007-12-11 17:01
Czesc, czytalam Twoj post i doszlam do wnioskow nastepujacaych :) : Twoja wada nie jest duza, biorac pod uwage czas w jakim ona urosla, jednak zglos sie do okulisty, aby podac jakies leki i poradzic jak czesto powinienes sprawdzac swoj wzrok ijak o niego dbac.. Ja tez napisalam na forum, ale odpowiedzi nie uzyskalam :)... i nie martw sie, edzie dobrze. Pozdrawiam
napisał/a: makijaja 2007-12-15 18:13
Są dobre pastylki o nazwie STRIX, do kupienia w aptece. Wpływają na wzmocnienie gałki ocznej. Mojemu synowi nie pogorszyła się wada po roku stosowania preparatu.
Zresztą pewnie powinieneś mieć soczewki progresywne - umożliwiające bardzo dobre widzenie na każdą odległość.