jaka proteza zęba?

napisał/a: ksn1 2009-01-12 19:15
czesc wyrwaną miałem jedynkę, za 2 tygodnie mam sie zgłosic na kontrol. Mam pytanie odnośnie zębów sztucznych, czy dało by się wstawić jakiś stały a nie żeby wyjmować z takim sztucznym podniebieniem ? Gdzie powinienem się z tym zgłosic ile to by kosztowało ?
napisał/a: hektor3 2009-01-20 16:51
Najdroższy i najlepszy byłby implant,wszczepiony w kość w miejsce utraconego zęba.
Potem most 3punktowy,tzn. oszlifowane zęby sąsiednie i na to wykonany mostek.
Most adhezyjny,gdzie uzupełniony jest tylko brakujący ząb oparty na częściowo wypreparowanych powierzchniach podniebiennych sąsiednich zębów.
Te uzupełnienia mogą być kompozytowe,metalowo-kompozytowe,metalowo-ceramiczne,pełnoceramiczne.Różne.Wszystko zależy od warunków w jamie ustnej pacjenta i od jego możliwości finansowych.
No i jeszcze ta nieszczęsna mikroprotezka,o której wspomniałeś.
napisał/a: kociura 2012-05-18 16:04
ee tam niekoniecznie, implant jest drogi i trzeba miec mega uwage na higiene jamy sutnej - chodzi sie z tym jak z jajkiem a nie daj boze niech ci sie cos stanie i 4 tys ida w piach. Mi protetyk (dr Jarosz) poleciła mostek i trzyma sie do dzis, najlepiej jak dentysta sam zobaczy i oceni
napisał/a: impresja_switu 2012-10-31 11:23
a moim zdaniem najprościej jest zgłosić się po poradę do doświadczonego protetyka, jak dr Urszula Kuczyńska. My się tu możemy zastanawiać nad tym, co będzie najlepsze, a jednak kto jak kto ale specjalista najlepiej i najdokładniej odpowie na pytanie, w jaki sposób uzupełnić braki w uzębieniu.
napisał/a: wikam2 2012-10-31 11:52
Ale nie odkopujemy starych tematów.