Jaka dawka magnezu?

napisał/a: ankiett 2015-11-22 00:25
Hej, jaka dawkę magnezu przyjmujecie?
Ja śledząc blog tlustezycie.pl przeczytałam ze przy moich problemach powinnam suplementowac 400mg.
Sprawdzam opakowanie popularnego chyba suplementu (Chela MagB6) a tam 100mg/27% ZDS. Przyjmuje to od dawna.
Jestem zaskoczona, bo to dawka... tyle co nic.
Ile wy zażywacie? Przyjmujecie raz dziennie czy w kilku dawkach??
djfafa
napisał/a: djfafa 2015-11-23 08:30
Ale przyjmuje się wg braków w diecie :)
Ja magnez biorę praktycznie cały rok.
Dawka to właśnie ok. 400 mg na dobę. Odpuszczam tylko te dni, kiedy jem dużo orzechów.
napisał/a: ankiett 2015-11-26 22:08
Przyjmujesz coś brandu Olimp, czy znalazłeś preparat z większymi dawkami Mg??
napisał/a: klinacz 2015-11-27 00:01
ankiett napisal(a):Przyjmujesz coś brandu Olimp, czy znalazłeś preparat z większymi dawkami Mg??


Nie ma żadnych preparatów, które zawierałyby wysoko przyswajalny magnez, a zarazem w dawce 100% dziennego zapotrzebowania.
Magnez niestety sporo miejsca zajmuje, i fizycznie nie jest to możliwe, dlatego trzeba przyjmować dobre formy magnezu, tak jak Chela-Mag B6, który przyjmujesz, ale w dawkach podzielonych, a innym plusem podzielnych dawek i tak jest to, że magnez wchłania się lepiej w mniejszych dawkach.

Dostępne tabletki, które zawierają 100% dziennego zapotrzebowania na magnez, to przeważnie preparaty z tlenkiem magnezu, czyli formą, której przyswajalność może nie przekraczać nawet 5%.

Osobiście przyjmowałem 425 mg jabłczanu magnezu dziennie przez parę dobrych miesięcy w 3 podzielonych dawkach, czyli po około 140 mg na tabletkę.
Obecnie przyjmuję cytrynian magnezu w dawce 75 mg na tabletkę (20% dziennego zapotrzebowania) 2-3 razy dziennie.
djfafa
napisał/a: djfafa 2015-11-27 10:42
ankiett napisal(a):Przyjmujesz coś brandu Olimp, czy znalazłeś preparat z większymi dawkami Mg??

Mam różne magnezy, kupuje właśnie albo Olimpa albo Swansona. Magnez w dużych dawkach działa przeczyszczająco, dlatego lepiej brać mniejsze dawki np. 2-3 razy dziennie.
napisał/a: henryk_saw 2016-02-25 10:09
mnie wystarcza zwykły blumag, 1tbl dziennie
napisał/a: henryk_saw 2016-03-01 14:40
magnez można wyczuć ile wolno wziąć, można sobie samemu dawkować, oczywiście ten, kto tego nie potrafi nie powinien sm sobie ustalać dawkowania