Jaka antykoncepcja?

napisał/a: ZANETA.MAM 2011-02-24 16:28
WITAM CHCIALA BYM SIE DOWIEDZIEC ,JAKI SRODKI ANTYKONCEPCYJNE MOGE STOSOWAC ABY NIE TYĆ. BRAŁAM YAZ, YASMIN , CERAZETTE OBECNIE JESTEM NA ZASTRZYKACH ALE NIESTETY ZNOWU PRZYTYŁAM . PODCZAS STOSOWANIA TABLETEK DOKUCZAŁA MI WĄTROBA ,BOLE GLOWY ORAZ SZTYWNIALY NOGI .PROSZE O PORADE
napisał/a: wikam2 2011-02-24 17:28
Rozumiem, że odpada wszystko co działa na zasadzie hormonów? Można stosować krążek nuva ring. plastry ale to wszystko też uwalnia hormony.
Tyjesz zapewne dlatego, że estrogen zawarty w powyższych spowalnia spalanie tłuszczu a wrecz sprzyja jego magazynowaniu. Jednak nie dzieje się tak u wszystkich kobiet.
Generalnie opinia jest taka - środek hormonalny ma być tak dobrany aby nie tyć. Tylko zapomniałam czy tu chodzi tylko o badania hormonalne. Na jakiej podstawie lekarz dobrał Ci wymienione przez Ciebie leki?

ps. Nie pisz caps lockiem.
napisał/a: ZANETA.MAM 2011-02-25 11:40
witam ponownie niestety podczas wydawania recepty nie miałam robionych zadnych badań poprost stwirdzil ze te beda odpowiednie, na poczatku przy kazdych nowych tabletkach czułam sie dobrze do 2-3 miesiecy. przytylam w sumie 15 kg a mam 25 lat .co do krazkow to osobiscie nie jestem przekonana
napisał/a: wikam2 2011-02-25 12:29
Zastrzyki to jakby powiedziec inaczej bomba hormonalna. Wszystko ok bo ominął wątrobę ale przy jednym wstrzyknięciu otrzymujesz tyle hormonów ile normalnie w tabletkach jadłabyś przez 3 miesiące. Hormony odgrywają ogromną rolę jak wiesz i odpowiadają m.in za magazynowanie wody w organizmie, tycie etc.
Nie wiem czy jest sens polecać Ci badania hormonalne bo : plastry, zastrzyki są jedne a od tabletek boli Cię wątroba....Krążek nie....(choć tu by tzreba spytać gina czym się różni hormonalnie od w/w). No to ja nie wiem. A Ty ku czemu się przychylasz?
napisał/a: MajaII9mc 2011-02-25 12:55
A wkładka wewnątrzmaciczna / spirala? Są takie bez hormonów.
napisał/a: ZANETA.MAM 2011-02-25 15:05
Tak szczerze to juz sama nie wiem zostaje kalendarzyk na ktorym sie juz przejechalam.na razie chyba lekarza zmienie bo twierdzi ze nie od antykonc tyje tylko zla dieta z czym sie nie zgadzam . W kazdym razie dzieki wielkie za zainteresowanie pozdrawiam
napisał/a: wikam2 2011-02-25 15:07
Tylko nie kalendarzyk.....:))))
napisał/a: ZANETA.MAM 2011-02-25 15:31
widze ze nie tyko ja jestem przeciwna ale w takim tempie do 30 sie nie uniose
napisał/a: ZANETA.MAM 2011-02-25 15:33
mja kolezanka zaczela stosowac tabletki zeby przytyc byla chodzacym wieszakim teraz super wyglada gdzi sprawiedliwosc
napisał/a: wikam2 2011-02-25 16:05
Ale jak odstawi to "efekt" minie.
napisał/a: bluebaloon 2011-05-31 23:27
Oczywiście wiem, że to nie jest sposób na rutynową antykoncepcję, ale chciałam spytać z ciekawości, nie mając w zamiarach uciekania się do takiej metody - jak często można brać tabletki 72h po? Czy na dłuższą metę są one mocno szkodliwe?
napisał/a: wikam2 2011-05-31 23:51
Z ulotki :
"Nie zaleca się wielokrotnego stosowania leku Escapelle ® tabletka 1500 mikrogramów w jednym cyklu miesiączkowym ze względu na ryzyko wystąpienia zaburzeń cyklu"
No i chyba na tyle...
A jeśli chodzi o zażywanie ogólnie raz w cyklu, czy raz na dwa cykle czy raz na trzy cykle itp to skutki uboczne inne dla każdego organizmu a jak duże nie wiadomo.
Niemniej escapelle potrafi rozregulować cykl zatem jedno rozregulowanie po drugim nie jest niczym dobrym. Zresztą jedno potrafi rzutować na kilka następnych!
Dla zobrazowania - przyjęcie escapelle kilka razy w roku to tak jak zażycie kilka razy do roku kilku/kilkunastu tabletek antykoncepcyjnych naraz a potem nagłe ich odstawienie. Organizm musi to jakoś odczuć.
Oczywiście może się zdarzyć tak, ze cykle po zazyciu tabletki "po" są normalne.
Niemniej i ulotka i chyba każdy ginekolog mówi o tym (o zażywaniu TYLKO w sytuacjach awaryjnych) w miarę jasno.