Jaka alternatywa dla pyralginy? (bolesne miesiączki)

napisał/a: lucjana poniatowska 2011-06-14 01:55
Od wielu lat łykam pyralginę 2 razy w miesiącu na bolesne miesiączki. Byłam z tym u ginekologa, jednak stwierdził, zepo 25 roku zycia mina. No fajnie, ale co mam do tego czasu robic? Pierwszego dnia tak mnie rwie, ze musze brac sobie wolne w tym dniu od pracy... Probowalam miety, lekow rozkurczowych typu no spa i nic- jednego dnia bylam prawie nieprzytomna z bolu, wzielam az 6 malych no sp - ZERO poprawy. tylko pyralgina mi pomaga i to musze lyknac az dwie ale przeciez to metaminozol a jest on szkodliwy! Na co zamienic pyralgine? czy ibuprofen jest mniej szkodliwy>?
napisał/a: Candace 2011-06-14 11:18
najlepiej w takich sytuacjach sięgać po czopki. polecam diclofenac, można go założyć jeszcze przed planowanym dniem miesiączki.
napisał/a: motylek.2 2011-06-14 22:18
nie na wszytskich to działa :( ja miałam po tym diclofenac straszne bole zołądka i biegunke. No ale moze komus innemu pomoze
napisał/a: ~Anonymous 2011-06-15 07:59
lucjana napisal(a):Od wielu lat łykam pyralginę 2 razy w miesiącu na bolesne miesiączki. Byłam z tym u ginekologa, jednak stwierdził, zepo 25 roku zycia mina. No fajnie, ale co mam do tego czasu robic? Pierwszego dnia tak mnie rwie, ze musze brac sobie wolne w tym dniu od pracy... Probowalam miety, lekow rozkurczowych typu no spa i nic- jednego dnia bylam prawie nieprzytomna z bolu, wzielam az 6 malych no sp - ZERO poprawy. tylko pyralgina mi pomaga i to musze lyknac az dwie ale przeciez to metaminozol a jest on szkodliwy! Na co zamienic pyralgine? czy ibuprofen jest mniej szkodliwy>?


po pierwsze nie wiem skąd pomysł, że po 25 rż bóle minął. Ja mam 26 lat i nadal takie bóle jak miałam. Mi generalnie pomagał tylko ketonal 100, później zeszłam na 50-tkę. Reguła jest taka, że sama musisz znaleźć to co Ci pomaga. Ja teraz na krótko przed okresem łykam nospę forte, a zaraz po niej ibuprom duo. Oczywiście ból nie znika ale jest trochę przyćmiony, co pozwala mi w miarę funkcjonować.
napisał/a: Cycatka 2011-06-15 08:45
Na moje bóle podczas miesiączki działała tylko pyralgina. Jeśli chodzi o środki takie jak no-spa, czy te oparte na ibuprofenie (ibuprom, nurofen) lub paracetamolu (np.apap) to po prostu na mnie nie działały. A jeśli chodzi o szkodliwość pyralginy to inne środki też są szkodliwe. W moim wypadku wychodziłam z założenia że zdrowiej łyknąć jedną pyralginę niż dziesięć ibupromów.
Mój problem z bolesnymi miesiączkami minął odkąd zaczęłam brać tabletki anty. Teraz podczas krwawienia albo ból mi nie dokucza albo jest na tyle znikomy, że żadnych środków przeciwbólowych nie biorę.
napisał/a: motylek.2 2011-06-15 22:06
BO PRZY ANTY NIE MASZ MIESIACZKI JAK BEZ BRANIA TABSÓW MASZ KRWAWIENIE Z ODSTAWIENIA.
przy anty tez mnie nic nie bolało ale po odstawieniu bole wróciły silne jak przed tabletkami.
napisał/a: Gracee 2011-06-15 22:22
lucjana napisal(a):Od wielu lat łykam pyralginę 2 razy w miesiącu na bolesne miesiączki. Byłam z tym u ginekologa, jednak stwierdził, zepo 25 roku zycia mina. No fajnie, ale co mam do tego czasu robic? Pierwszego dnia tak mnie rwie, ze musze brac sobie wolne w tym dniu od pracy... Probowalam miety, lekow rozkurczowych typu no spa i nic- jednego dnia bylam prawie nieprzytomna z bolu, wzielam az 6 malych no sp - ZERO poprawy. tylko pyralgina mi pomaga i to musze lyknac az dwie ale przeciez to metaminozol a jest on szkodliwy! Na co zamienic pyralgine? czy ibuprofen jest mniej szkodliwy>?

Też mnie dziwi skąd lekarz wysnuł teorię, że po 25 r.ż. ból ustąpi. Ja mam 28 lat i nadal mam bardzo bolesne miesiączki. Mi osobiście pomaga choć nie zawsze ketonal forte lub naproxen1000.
napisał/a: motylek.2 2011-06-15 22:30
to ja jestem inna bo mi nie pomaga ketonal ... ale jak dobrze kojarzę od ketonalu mozna sie uzależnić mam kolezanke co własnie łyka go jak ja cos zaboli i teraz jak go nie wiezmie to powkrecała sobie silne bole jak tylko połknie bol rzekomo ustaje.
napisał/a: Gracee 2011-06-15 22:52
Ja ketonal to łykam tylko podczas @. Gdy boli mnie głowa to czekan, aż przejdzie chyba, że ból jest już nie do zniesienia to biorę nurofen i przechodzi. Czasem jest tak, że ból podczas @ po nurofenie mi przechodzi, a czasem nawet ketonal nie działa.
napisał/a: gatita_negra 2011-06-16 00:44
Mi pomaga Ibuprom, jak mnie boli to biorę 2 tabletki rano i mam spokój przez cały dzień
napisał/a: ~Anonymous 2011-06-16 08:30
motylek.2 napisal(a):to ja jestem inna bo mi nie pomaga ketonal ... ale jak dobrze kojarzę od ketonalu mozna sie uzależnić mam kolezanke co własnie łyka go jak ja cos zaboli i teraz jak go nie wiezmie to powkrecała sobie silne bole jak tylko połknie bol rzekomo ustaje.

tak można się uzależnić jak od większości silnych leków. Ketonal 1oo jest bardzo mocnym lekiem przeciwbólowym. Nie powinno się go brać bez konsultacji z lekarzem. Ja musiałam, bo tylko on na mnie działał, a nie funkcjonowałam podczas @. Kilka lat wstecz nie miałam za dużego wyboru w lekach przeciwbólowych. Ale najważniejsze jest żeby znaleźć coś dla siebie. Ja bólu nie zlikwiduję ale wiem, że mogę go zmniejszyć do takiego stopnia, żeby wyjść z domu i to chyba najważniejsza reguła. Teraz jest taki wybór, że można próbować- oczywiście bez przesady- nie ma co łykać tabletek jak ból jest do wytrzymania.
napisał/a: Cycatka 2011-06-16 11:31
motylek.2 napisal(a):BO PRZY ANTY NIE MASZ MIESIACZKI JAK BEZ BRANIA TABSÓW MASZ KRWAWIENIE Z ODSTAWIENIA.


Dlatego właśnie użyłam na końcu mojej wypowiedzi słowa "krwawienie", a nie "miesiączka" ;) Tak czy inaczej jak zaczęłam brać anty to mój problem minął

Wracając do dyskusji na temat środków przeciwbólowych to z moich doświadczeń i rozmów z innymi osobami wysnułam wniosek, że na każdego środki te działają inaczej i trudno jest polecić jeden jedyny najlepszy. Trzeba po prostu wypróbować różne.