Jak wzmocnić serce?

napisał/a: dodo1986 2007-12-10 11:36
Mam pytanie co zrobić, żeby wzmocnić serce?
Żyję w dużym stresie i jem bardzo nieregularnie i niezdrowo z pewnych powodów.
Na razie nie bardzo da się to zmienić.
djfafa
napisał/a: djfafa 2007-12-10 12:17
Ja polecam Kwasy tłuszczowe Omega-3, wyciąg z głogu i witaminy koniecznie z Koenzymem Q10! To na poczatek!!!
napisał/a: angel3 2007-12-10 14:01
Witaminki i pastylki nie mogą dużo, jeżeli nie zmienisz swojego stylu życia. Oczywiście zarzywanie ich nie zaszkodzi, ale najważniejsza jest dobra dieta i aktywność ruchowa. Najlepiej na serca wpływa po prostu bieganie - rano najlepiej. Dobrze byłoby ograniczyć rónież spożywanie alkoholu, palenie paperosów, picie kawy czy inne środki uzależniające. Aby wzmocnić serce zalecane jest dzienne spożywanie np. migdałów, ciemnje czekolady, lampki wina, czosnku, duże ilości ryb i oczywiście owoce i warzywa. Sok z pożeczek i ceimna czekolaad obniżają ciśnienie tętnicze.
Wiem, że nagłe zmienienie stylu życia będzie ciezkie, ale nawet stopniowe postępy napewno pozytywnie zaowocują.
Trzymam kciuki :)
napisał/a: maciej49 2007-12-12 10:41
Jesli już jesteś po czterdziestce a moze być i mniej stosuj własnie kwasy Omega3. One działają w tętnicach tak jak masło na smołę/przyklad/czyli je troche oczyszczają.Zapobiegają miażdżycy w jakimś stopniu. A bardzo prosty sposób to olej FLORIOL Omega 3 dostepny w marketach 1 litr ok 6zł + czosnek najwygodniej w tabletkach. Olej jest bardzo smaczny w porownaniu z innymi. Stosuj go jak tran a gospodyni domowa do sałatek itp.
napisał/a: mir123bych 2007-12-27 20:03
o sercu trzeba cały czas myśleć, podstawa to dobra dieta i sport, uprawiasz sport, co jesz?
napisał/a: kas79 2010-08-18 12:42
mój mąż aby wzmocnic serce regularnie cwiczy i bierze zapobiegawczo negomag cardio.lekarz mu polecił te tabletki,bo oprócz magnezu,potasu i wit b6, zawierają one głóg, który wpływa na korzystne krązenie krwi w mózgu i sercu.

oczywiscie stara się też zdrowo odżywiać i nie pali papierosów.