Jak wyleczyć wadę wzroku?

napisał/a: Sylwiaxa 2013-04-02 15:44
5 lat temu zaczęłam nosić okulary. Wstydziłam się powiedzieć o mojej wadzie i pierwsze okulary nosiłam chyba już -4 i -4,5. Obecna moja wada wynosi -5,5 i -6. Od 7 miesięcy noszę soczewki, bo okulary z takimi szkłami były już dla mnie zbyt wstydliwe. Mam 17 lat i widzę, że moja wada się ciągle pogłębia, bo inaczej bym nosiła soczewki o niższej mocy. Zrobiłam błąd, że gdy zauważyłam, że coś sie dzieje z moim wzrokiem nie powiedziałam o tym nikomu i wada pogłębiała się coraz bardziej. Teraz chodzę regularnie na badania, unikam długiego siedzenia przed komputerem, bo chcę się z tego wyleczyć. Czy są jakieś sposoby, które poza noszeniem soczewek poprawią mój wzrok ? Może jakieś leki, tabletki... Wiem, ze są operacje czy zabiegi, ale nie chcę się na to decydować, bo jest to zbyt ryzykowne i kosztowne. Proszę o pomoc..
napisał/a: ola42 2013-04-13 22:01
Witaj! Niestety nie ma tabletek, ani leków na wadę wzroku. Możesz stosować krople nawilżające, chociaż one niewiele dadzą. Jeśli nie chcesz się zdecydować na zabieg, np. laserowy, to pozostaje Ci tylko profilaktyka i ćwiczenia. W wielu księgarniach możesz znaleźć książki na temat ćwiczeń, więc proponuję Ci zakupić taką i regularnie najlepiej codziennie ćwiczyć. Pozdrawiam.
napisał/a: Hortofino 2013-04-17 01:16
Niestety nie ma żadnych leków, które poprawią Twój wzrok. Systematycznie odwiedzaj okulistę i poszukaj w internecie ćwiczeń na krótkowzroczność. Sama jestem krótkowidzem i ćwiczę oczy, nie widzę poprawy, ale też nie pogarsza mi się wzrok, więc warto spróbować. Co do okularów przy takiej wadzie przejdź się do dobrego okulisty, możesz też wejść do sieciówki, tam mogą tak dobrać szkła, żebyś ładnie wyglądała w okularach. Chyba, że uwielbiasz soczewki. Ale okulary warto mieć, by oczy odpoczęły od soczewek. O operacji laserowej ewentualnie możesz pomyśleć w przyszłości, bo gałka oczna w zasadzie rośnie do 21 roku życia, więc dopiero po skończeniu 21 lat możesz myśleć o zabiegu. Pozdrawiam.
napisał/a: missyou 2013-07-04 09:32
ola42 napisal(a):Witaj! Niestety nie ma tabletek, ani leków na wadę wzroku. Możesz stosować krople nawilżające, chociaż one niewiele dadzą. Jeśli nie chcesz się zdecydować na zabieg, np. laserowy, to pozostaje Ci tylko profilaktyka i ćwiczenia. W wielu księgarniach możesz znaleźć książki na temat ćwiczeń, więc proponuję Ci zakupić taką i regularnie najlepiej codziennie ćwiczyć. Pozdrawiam.


No niestety to racja. Jeśli faktycznie nie chcesz usunąć wady laserowo (choć miałabyś spokój), to ćwiczenia i dobra dieta bogata w warzywa i owoce. Przede wszystkim jadłospis powinien być bogaty w antyoksydanty (przeciwutleniacze) czyli głównie witaminy A, C i E oraz antocyjany, luteinę i cynk. Nie bez znaczenia są również witaminy z grupy B. Możesz łykać także luteinę, która wzmacnia wzrok i działa jak filtr, który chroni.
napisał/a: CynamonVanila 2013-07-05 10:56
Powyższe posty są jak najbardziej prawdą. Ale mogę dać Ci kilka rad, również mam zbliżoną do Ciebie wadę wzroku. Zmagam się z tym od około siedmiu lat. Niestety, wady wzroku nie da się usunąć, jakkolwiek inaczej, wyleczyć. Do 18 roku życia, wada przestaje się pogłębiać i zatrzymuje się. Pomocą w zatrzymaniu pogłębiania są; jedzenie borówek amerykańskich i zastrzyki z mięśnia oka byka. Tego drugiego nigdy nie próbowałam, niegdyś ktoś mi o tym powiedział. Nie wiem czy można takie zastrzyki wykonywać u okulisty, nie wiem czy to powszechnie dostępne. Ponoć, bardzo skuteczne.
Jeżeli wstydzisz się swoich okularów możesz zainwestować w cienkie szkła. Jest to spory wydatek, takie szkła mogą być dwa razy droższe, lub więcej. Lub właśnie nosić soczewki. Laserowy zabieg jest na pewno bardzo drogi. Nie jestem pewna, ale chyba od pewnej wady wzroku, zabieg jest fundowany.
napisał/a: wioll 2013-07-22 21:36
Teraz to ryzyko jest tak małe, że nie wiem czy większego nie masz u dentysty ;).
Ja jestem po takim zabiegu jakieś pół roku, żyję i mam się świetnie - okularów nie noszę w ogóle.
Koszt fakt spory bo jednorazowy, jednak przez okres kilkunastu lat na pewno więcej wydasz na soczewki i okulary.
napisał/a: Weronaa 2013-07-27 09:34
Zabieg nie jest refundowany, może jest drogi ale robi się go raz na całe życię, więc przelicz sobie ile wydasz na okulary badz soczewki,,, mysle ze warto.