Jak wygląda śluz w czasie ciąży ?

napisał/a: chorowitka:) 2010-11-08 17:23
Witam mam troche nietypowe pytanie , u lekarza już byłam w sprawie skąpej miesiączki , lekarz nic nie wyczuł badając ,ale kazał zrobić test aby wykluczyć ciąże, gdyż przepisał mi szczepionkę urovaxom na drogi moczowe , test nic nie wykrył, ostatnie zbliżenie bez zabezpieczenia miało miejsce ( to już tym cyklu) 9 dnia cyklu , jednakże odkąd zaczęłam miesiączkować , mam cykle jak w zegarku, najpierw miesiączka , w 14 dniu bolesna owulacja i śluz wyglądający jak kurze białko, w tym cyklu cisza , u lekarza byłam w 16 dniu cyklu, 17 dnia robiłam test negatywny, natomiast dziś jest 21 dzień cyklu i pokazał sie ,śluz jednakże wygląda on jakby sie pomieszał ten płodny ciągnący z mlecznobiałym mam pytanie jak wygląda prawidłowy śluz we wczesnej ciąży?
W poprzedniej ciąży którą niestety straciłam, śluz był żółtawy i gęsty ,ale nie ciągnący , no i uważałam tamten cykl ,w którym zaszłam za bezowulacyjny bo nie czułam bólu ,ani nie miałam śluzu płodnego czy to możliwe ,że zapłodnienie powoduje ,że tego bólu owulacyjnego sie nie odczuwa?Mam takie uroki owulacji po mamie , ona kiedy zaszła w ciąże ze mną również nie czuła owulacji, uznała ,że znowu sie nie udało ,a tu niespodzianka:)
napisał/a: wikam2 2010-11-08 19:47
W ciązy sluz przypomina ten niepłodny. Po co robiłas test w 17dc? Bez sensu... Musisz poczekac z testowaniem, Z poprzedniego cyklu oczywiscie ciązy nie bedzie - test w tym przypadku został wykonany prawidłowo.
napisał/a: chorowitka:) 2010-11-08 20:10
Tak jak napisałam , robiłam test bo ostatnia miesiączka była skąpa i krótka ginekolog radził zrobić test bo badanie palpacyjne nic nie wykazało , a stosuje szczepionkę doustną (której w ciąży sie nie bierze) od 2 miesięcy w profilaktycznym zapobieganiu infekcjom pęcherza moczowego , ponieważ ureoplasma spowodowała u mnie poronienie i przewlekłe zapalenie pęcherza moczowego.
napisał/a: chorowitka:) 2010-11-08 20:27
Chciałam zedytować post ,ale sie nie udało, czekam jeszcze do terminu miesiączki z testem, ja mam ogólnie śluz płodny w 14 dniu , tym razem miałam go w 12dc mało , potem nic, następnie w 16dc taki typowo przejrzysty ,ale też mało , potem cisza ,a teraz 21dc i jest taki jak powinen być płodny tylko białego koloru ,a dodatkowo jest jeszcze ten biały gęsty ,ale nie ciągnący taki jaki w ciąży miałam i już zgłupiałam bo zawsze mam owulacje bolesną i dużo tego kurzego białka ,a teraz wszystko takie pokręcone.
napisał/a: angouleme 2010-11-09 08:12
Ogólnie nie ma to już chyba znaczenia bo test i tak wyszedł Ci negatywny więc w ciąży nie jesteś ale.. ja miałam w ciąży śluz przypominający bardziej płodny.. dużo.. przejrzysty.. rozciągliwy. I słyszałam że wiele kobiet też taki miało właśnie.. Ale domyślam się że to tak jak u każdej kobiety inaczej wygląda płodny tak i inaczej wygląda śluz w ciąży, jedna ma mniej a druga więcej.. Ja miałam ciągle bardzo dużo, aż latałam sprawdzać czy nie krwawię..
napisał/a: wikam2 2010-11-09 08:56
chorowitka:) napisal(a):Chciałam zedytować post ,ale sie nie udało, czekam jeszcze do terminu miesiączki z testem, ja mam ogólnie śluz płodny w 14 dniu , tym razem miałam go w 12dc mało , potem nic, następnie w 16dc taki typowo przejrzysty ,ale też mało , potem cisza ,a teraz 21dc i jest taki jak powinen być płodny tylko białego koloru ,a dodatkowo jest jeszcze ten biały gęsty ,ale nie ciągnący taki jaki w ciąży miałam i już zgłupiałam bo zawsze mam owulacje bolesną i dużo tego kurzego białka ,a teraz wszystko takie pokręcone.


Ale na wygląd sluzu wpływa duzy czynników. Moze m.in szczepienie? Ni eopieraj się na tym. A test jak sama mówisz jesli @ nie przyjdzie :)
napisał/a: chorowitka:) 2010-11-09 17:37
Witam sie dziś to samo czyli śluz płodny pmieszany z niepłodnym mój mąż ma przefikane bo teraz bez przerwy trzeba sie zabezpieczać.
Wikam - szczepionkę łykam już od dwuch miesięcy i śluz był tak jak zwykle ,teraz ostatnie opakowanie zaczęłam łykać.

Angouleme- ja test robiłam aby sprawdzić czy moja skąpa miesiączka nie była krwawieniem w ciąży , lekarz nic nie wyczuł na badaniu ,ale kazał dla pewności zrobić test od tej dziwnej miesiączki sie jajca zaczęły dziać, ja od 10 lat mam ciągle ten sam schemat , najpierw miesiączkaw,14 (no najpóźniej w 16 )dniu cyklu bolesna owulacja(chodze wtedy na czworaka)śluz owulacyjny zwykle obserwuje już w 10 dc , w tym cyklu ostatni raz współżyliśmy bez kapturka 9dc i poprostu chodzi mi po głowie myśl ,że skoro miesiączka trwała te 2 dni krócej to może owulacja przyszła też 2 dni wcześniej ,a wiem z autopsji ,że w czasie zajścia w ciąże objawów owulacji nie miałam w cyklu zafasolkowanym ,i nawet uznałam go za bezowulacyjny jakież było moje zdziwienie kiedy okazało się ,że jestem w ciąży , a jeśli chodzi o obecny cykl , to śluz rozciągliwy i przezroczysty obserwowałam 10-12dc ,ale bez bólu owulacyjnego, potem w 16dc to samo i teraz mam 22dc od trzech dni wygląda to jakby ten płodny pomieszany z niepłodnym , czyli "glutek" razem z mleczkiem gęstym, a jajnik nadal nie daje znaku ,że to już i zdurniałam , za 6 dni termin miesiączki daje sobie 3 dni na opóźnienie jak zwykle i jak nie będzie to zatestuje, kiedy zaszłam w ciąże tak jak już wspomniałam nie mogłam uwierzyć (no bo przecież u mnie obserwacja perfekt ,owu nie było )a okresu nie ma....?!, no i odczekałam 3 dni tyle ile zdażało się ,że się spóźniał (z tym ,że ja już wcześniej wiedziałam ,że sie spóźni jak owu czułam np dwa dni później niż zwykle)zatestowałam i nic , śluz mi nie dawał spokoju było to takie mleczko jak teraz jest tyle ,że bez tego rozciągliwego śluzu , po tyogdniu zrobiłam 3 już test wtedy to był i pokazała sie druga kreseczka, a niecałe dwa tygodnie później zanim jeszcze dotarłam do lekarza zaczęłam gorączkować , i następnego dnia dostałam krwotoku i okazało się ,że poroniłam.
napisał/a: chorowitka:) 2010-11-18 17:28
Witam ponownie, jestem 4 dni po terminie @ ,a jakoś nie wiem czy robić ten test bo do wczoraj bolały mnie jedynie brodawki, a dziś czuje coś ma wzór tego bólu przed @ i już zgłópiałam czy robić test czy zaczekać , do wczoraj obsewowałam ten ciągnący śluz przezroczysty natomiast wczoraj obserwowałam sporo białego śluzu ,a dziś nawet nie wiem bo sie czułam jakby @ miała już przyjść i założyłam do pracy podpaske nie mogłam potem rozróżnić koloru i konsystencji , a obawiam sie takich pobolewań no bo jeśli np, jestem w ciąży to może to znaczy coś złego ,że mnie pobolewa:(, wstrzymam sie jeszcze do jutra jak jutro nie przyjdzie @ to zrobie sobie ten test w sobote z rana.
napisał/a: wikam2 2010-11-18 21:18
Taki rozciągliwy śluz pojawia się często na chwilę tuż tuż przed miesiączką. Skoro odczuwasz objawy zbliżającej się @ to jak mówisz poczekaj jeszcze trochę z testem. Moze być sobota :)
Jesli jesteś w ciązy to bóle jak najbardziej mogą przypominac te okresowe.
napisał/a: chorowitka:) 2010-11-22 17:48
Witam ponownie, jutro wybieram sie do lekarza więc pewnie sie coś wyjaśni ,test jest na nie, wydaje mi sie,że ten śluz tuż przed terminem @ oznaczał jednak owulacje późną @ sie spóźnia już 8 dni czyli pewnie to była owulacja ,w sobote pojawiło sie beżowe plamienie myślałam ,że @ nadchodzi piersi już nie bolały, ale nie wiem czy to nie była implanatacja dopiero bo w niedziele wszystko ustało ,a piersi to dopiero teraz mnie rozbolały na maksa jakby mi je kijami poobijali jeśli wtedy była owulacja to mogło dojść do zapłodnienia jedynie 13 listopada czyli mniej czy więcej tydzień przed tym beżowym plamieniem ,dlatego jutro ide do lekarza, bo może luteina potrzebna będzie ze wazględu na wcześniejsze poronienie, tylko mam takie pytanie ,jak powinno właściwie wyglądać plamienie implantacyjne bo w poprzedniej ciąży nic takiego nie miało miejsce czy to możliwe ,że tydzień po zbliżeniu taka właśnie kawa z mlekiem może oznaczać zagnieżdżenie czy to raczej krwawienie sie wtedy pojawia?
napisał/a: wikam2 2010-11-22 17:57
Wiesz co, nie wiem dokładnie jak wyglada takie plamienie bo pewnie u każdego trochę inaczej(czerwonawe, brązowe, jednodniowe, trzydniowe etc) ale ma to miejsce właśnie 6-8 dni po owulacji.