Jak wcześnie można wykryć ciąże ??

napisał/a: sagitari 2006-09-25 19:30
witam mam takie pytanie czy przykladowo jesli w dwa dni po stosunku pojdzie sie do ginekologa to jest on w stanie wykryc juz ewentualną ciąze?? do jakiego momentu mozna ja usunąc??
napisał/a: plb1985 2006-09-26 01:20
napisal(a):"Tym, co najbardziej niszczy pokój we współczesnym świecie jest aborcja - ponieważ jeśli matka może zabić własne dziecko, co może powstrzymać ciebie i mnie od zabijania się nawzajem?" Matka Teresa z Kalkuty

mam kilka pytań...
1. czy chciał(a)byś, aby Twoja matka usunęła ciążę, z której Ty się rozwinąłeś/rozwinęłaś?
2. czy masz jakiekolwiek zasady moralne?
3. czy wiesz, że ciąża to nie choroba?
4. czy wiesz, że ciąża to człowiek?
5. czy wiesz, że każdy człowiek ma prawo do życia?
6. czy wiesz, że Ty nie masz prawa do zabijania?
7. czy wiesz, jakie skutki niesie za sobą usuwanie ciąży?
8. czy wiesz, ile par stara się o dziecko, a mimo to nie jest w stanie jego mieć?
9. czy wiesz, jak długie są kolejki do adopcji?
10. czy potrafisz choć trochę okiełznać swój egoizm?
11. czy wiesz, że usuwając ciążę popełniasz morderstwo?
12. czy masz choć troszkę szacunku dla życia ludzkiego?

jeśli nadal Cię dręczy pytanie, do kiedy można usunąć ciążę, to mam propozycję - zarówno ja, jak i wiele innych osób może zaopiekować się tym dzieckiem, bo szkoda, żeby trafiło w ręce matki/ojca, która/y chciał(a)by je zabić.

napisal(a):"Więźniowie obozów koncentracyjnych nie mieli najmniejszych szans przetrwania. Ale nawet oni mogli walczyć o dni, tygodnie, miesiące i dzięki tej walce niektórzy doczekali wyzwolenia. Dzieci w łonach matek nie mogą walczyć nawet o minuty, nie maja żadnych szans, ich życie i śmierć zależy wyłącznie od decyzji osób trzecich. Dlatego tez aborcja jest najpotworniejszym sposobem eksterminacji jaki człowiek zastosował wobec innego człowieka" (T. Kołodziejczak "Wstań i idź")
napisał/a: Jadwiga Nizioł 2006-09-29 15:31
jeszcze nie wiesz jakie to szczęście mieć własne dziecko, możesz się o tym przekonać. Pomyśl ile razy prosiłaś by ktoś dał Ci szansę na poprawienie własnego błędu lub dokonanie czegoś co było bardzo ważne dla Ciebie, to maleństwo najbezpieczniej czuje się u Ciebie w brzuszku jesteś najważniejsza dla Niego(dziecka) daj Mu szansę. Pomyśl,... usunięcie to zabicie a wyobraź sobie: śpisz w ciepłym łożku w domu w którym czujesz sie bezpiecznie i nagle w środku nocy ktoś wpada do domu, wyciąga Ciebie z łożka kaleczy kolejno ręce, nogi,... całe ciało to tak samo. Dasz sobie rade, ciąża to nie koniec świata to dopiero początek szczęścia, pamiętaj każdy człowiek ma prawo żyć nawet ten wielkości 1mm.
napisał/a: _Paula_ 2006-10-01 16:02
BRAWO Aborcja jest nie tylko morderstwem dziecka, ale zniszczeniem zdrowia fizycznego i psychicznego matki więc życzę powodzenia w podejmowaniu decyzji i użycia sumienia, w końcu każdy je po coś ma... (ma nadzieje). Obrazek słodki, mało wzruszający, w sam raz żeby wstawić w ramkę... czy nie tak ?? [img]http://www.wandea.org.pl/aborcja/a19.jpg[/img]