Jak usunąć skrzepy?

napisał/a: Lydia 2015-04-07 14:02
Jestem już ponad dwa tygodnie po operacji prostowania przegrody i zmniejszania małżowin nosa, a dalej zalegają mi wielkie skrzepy, cały czas smarkam, ale bardzo ciężko jest się ich pozbyć. Najpierw jeden mi zalegał od początku i w ogóle nie oddychałam lewą stroną przez co myślałam, że operacja pogorszyła mój stan, ale na kontroli lekarz mi go wyjął i było znacznie lepiej, a teraz znowu zaczęło mi się tam wszystko zapychać. Boli mnie od tego oko i zęby aż. Płukałam przed chwilą nos solą fizjologiczną za pomocą takiej specjalnej buteleczki Fix Sin i udało mi się wydobyć kolejnego giganta, ale czuję, że to nie wszystko a więcej już nie mogę wydmuchać. Te skrzepy w ogóle mają okropny zapach, czuję się jakby mi twarz gniła od wewnątrz, ble. Czy jest jakiś szybszy sposób na usunięcie tego dziadostwa? Dodam, że nie mogę iść do lekarza, bo nie ma mnie w mieście, w którym byłam operowana, więc nikt mi tu nie pomoże raczej na nfz.
napisał/a: radek07 2015-04-07 17:32
Ile razy dziennie płuczesz?
napisał/a: Lydia 2015-04-07 18:25
Dopiero wczoraj zaczęłam płukać, bo lekarz mi nic o tym nie wspomniał i sama znalazłam ten sposób... Wczoraj raz płukałam i dzisiaj dwa razy. Za pierwszym miałam wrażenie że coś tam ewidentnie chciałoby wyjść i za drugim wydobyłam wielki skrzep... I teraz cały dzień czuję dalej tam przepełnioną tę stronę i okropnie mnie boli, już mnie szlag trafia. Jakbym znowu miała zapalenie zatok. ;/
napisał/a: radek07 2015-04-07 18:51
Szkoda, że nie płuczesz od samego początku. Płucz przynajmniej 5 razy dziennie. Wystarczy sama woda bez soli; woda powinna być przegotowana i w miarę ciepła. Ja po pierwszej operacji potrafiłem płukać nawet 20 razy dziennie.
napisał/a: Lydia 2015-04-07 19:22
O, no to będę płukać częściej. Ja wlaśnie chciałam płukać od razu, ale jak zapytałam czy mam to jakoś przepłukiwać po operacji, to mi powiedzieli, że nie, że tylko dmuchać. A potem znalazłam w necie, że wszyscy płuczą i też zaczęłam, bo dmuchanie nie pomagało. Dzięki. :)
napisał/a: kasia971 2015-04-08 08:30
Po operacji, to ja płukałam nos tylko i wyłącznie sterylnym roztworem soli fizjologicznej - lekko podgrzanym (do kupienia w aptece - małe fiolki po 5ml bez recepty). Nawet w przegotowanej wodzie, zwłaszcza z kranu, mogą znaleźć się jakieś zanieczyszczenia - chyba nie chcesz doprowadzić do jakiegoś zakażenia?