Jak ustrzec sie przed cukrzycą?

napisał/a: konwalijka3 2009-11-20 19:19
Witam!
Mam 80letnią babcię która ma cukrzycę.
Wie o niej dopiero od 3lat.
Z tego co słyszałam to choroba dziedziczna.Jak można się uchronić by jej nie mieć.
Czy unikać słodkiego tak mi powiedział pewien cukrzyk.
Ale czy to jest sposób?
Odpiszcie
napisał/a: giboon 2009-11-21 20:32
hmm ja słodyczy praktycznie nie jadłem a i tak zachorowałem więc to chyba nie w tym pomimo nazwy leży problem ; d
napisał/a: Bojownik73 2009-12-18 07:57
Jest możiwość,by ewentualnie zapobiec cukrzycy typu II,która bardzo często wiąrze się z nadmiernym przyrostem masy ciała.Co do cukrzycy typu I,to po prostu-Nie Znasz dnia ani godziny-mozna zachorować nawet w niemowlęctwie,często w okresie dojrzewania lub w ok30stki.Cukrzyca typu I to nieodwracalne zniszczenie komórek beta trzustki,kt.produkują insulinę;dzieje się tak na skutek genetycznej skłonności i bynajmniej nie ma związku ze spożywanymi w nadmiarze słodyczami.Proces autodestrukcji tych komórek może nastapić np: na skutek jakiejś infekcji,dlatego często osoby ze świeżo rozpoznaną cukrzycą są po przebytym zapaleniu oskrzeli,anginie itp.
napisał/a: malutka40 2010-01-03 19:52
Hey....nie piszesz jakiego typu ma cukrzyce Twoja babcia............moja miala typu 2 i ja sie tylko przez przypadek dowiedzialam ze tez ją mam............ale wtedy nie wiedziałam ze niektóre objawy mogą na to wskazywać..np....osłabienie,suchość w jamie ustanej,większe pragnienie, osłabienie,senność,..............czasami jest tak ze nie ma zadnych objawow,tak przynajmniej powiedzial moj lekarz od cukrzycy......a tak od siebie to wiem ze zdrowy styl zycia i ruch na świeżym powietrzy duzo daje w walce z cukrzycą.Pozdrawiam
napisał/a: Andzrej 2010-11-28 19:55
[code:1tq48svc]http://www.igya.pl/schorzenia-choroby/101-cukrzyca/377-insulina-cichy-zabojca-zapowiedz-nowej-ksiazki.html[/code:1tq48svc]
warto poczytać
napisał/a: Bojownik73 2010-11-29 15:20
Niestety,link nie działa:(
napisał/a: paveleq94 2010-11-29 17:16
Trzeba sprawdzić, czy wszystko się skopiowało. U mnie wszystko działa.
napisał/a: Rozbrykany Tygrysek 2014-05-05 22:13
konwalijka napisal(a):Witam!
Mam 80letnią babcię która ma cukrzycę.
Wie o niej dopiero od 3lat.
Z tego co słyszałam to choroba dziedziczna.Jak można się uchronić by jej nie mieć.
Czy unikać słodkiego tak mi powiedział pewien cukrzyk.
Ale czy to jest sposób?
Odpiszcie


Cukrzyca to nie tylko słodycze..chodzi ogólnie o weglowodany jako takie...
Rozwiazaniem jest dieta niskowęglowodanowa i nie tylko cukrzycę może wyleczyć ale również jej zapobiec.
Tak że nie tylko unikamy słodyczy ale także tego co się bezposrednio z cukrem nie kojarzy - pieczywo, ryż, makarony, pierogi i wszelkie zbożowe produkty bo wszystkie podnoszą cukier we krwi. W ten sposób jak najbardziej cukrzyca jak najbardziej moze się cofnac ale ludzie są zbyt leniwi i nie chce im się zmienić nawyków żywieniowych :)