Jak urosnąć

napisał/a: Aquagen 2006-09-14 10:07
Mam 19 lat i tylko 162 cm wzrostu. Bardzo chciałbym urosnąć jeszcze jednak wydaje mi się, że przydałaby się jakaś pomoc lekarza. Czy wiecie może co możnaby w takim przypadku zrobić i do jakiego lekarza się zgłosić. A może są znane jakieś "łagodniejsze" metody wspomagania wzrostu niż interwencja lekarska typu suplementy diety(arginina, lizyna ornityna, http://www.mf3swiss.com nie pomagają).
napisał/a: Studentka CM 2006-09-15 17:51
Powiem Tobie szczerze że mam podobny problem-1.52 wzrostu i 20 lat. Bylam u endokrynologa 4 lata temu,okazalo sie ze niestety przyszlam za pózno ( lekarz stwierdził na podstawie badania wieku kostnego)dlatego też nie mogłam już otrzymywać hormonów wzrostu. Od tego czasu urosłam tylko 2 centymetry i stanęłam w miejscu. Mój młodszy brat ma podobny problem-brak hormonu wzrostu i otrzymuje gonadotropine. Efekty są widoczne :)W Twoim wieku podawanie hormonów jest ryzykowne ,ponieważ mogą wystąpić powikłania.Sądzę, że napewno jeszcze troszkę urośniesz:)
napisał/a: Aquagen 2006-09-16 22:10
Dzięki za odpowiedź. Słyszałem o skutkach ubocznych brania hgh i mam nadzieję, że taki specjalista wymyśli coś mniej "drastycznego". Natomiast odnośnie wieku kostnego znalazłem suplement, który podobno "otwiera" chrząstki na końcach kości ale jego skuteczności nie jestem w 100% pewien. Miejmy nadzieję, że lekarz rozwieje moje wątpliwości.
napisał/a: plb1985 2006-09-17 02:47
co prawda nie napiszę tu odpowiedzi na Twoje pytania, ale w kiedyś czytałem, że Danii pewnien lekarz, w ciągu swojej długiej praktyki opracował pewne tabele, z których jest w stanie odczytać wysokość danej osoby na podstawie zdjęcia rtg z dokładnym wiekiem... ostateczną wysokość określa z dużym prawdopodobieństwem
napisał/a: Aquagen 2006-09-17 21:37
Nie jestem pewien czy dokładnie o to chodziło Ci Plb1985 ale takie coś można zrobić na podstawie zwykłego Atlasu Radiologicznego(mie chodzi o to by zobaczyć jaki mogę być ale o to jak to zmienić). Najczęściej odpowiedź brznmi, że jest już za późno ale chciałbym spróbować. Znacie może jakiegoś naprawdę dobrego specjalistę w tej dziedzinie z Warszawy lub okolic?
napisał/a: plb1985 2006-09-17 21:54
niby atlasy te mają takie dane, ale są one obarczone dużym błędem...chyba, że jakieś nowe wydania są ulepszone....
a co do Twoich życzeń to szczerze mówiąc nie wiem, czy ktoś podejmie się stymulowania procesów wzrostowych w Twoim przypadku...162 to nie jest tak tragicznie mało, choć rozumiem, że chciałbyś więcej
a jak Twoi rodzice? jeśli są sporo wyżsi od Ciebie to szukaj tego lekarza...
napisał/a: Aquagen 2006-09-19 12:51
Okazuje się, że mój wzrost zapisany w genach to ponad 170 cm (tak wynika z tablic), a więc jest szansa. Teraz miejmy nadzieję, że specjalista(endokrynolog, bo pierwsze badanie i skierowanie na rtg robił pediatra) potwierdzi te wyniki i może obejdzie się bez hgh.
napisał/a: zulu 2006-12-29 18:05
ja mam 13 lat i 188 cm wzrostu iteż chce urosnąć nie wiecie ile jeszcze będę rósł i do jakiego lekarza z tym pójśc???????????????????????????
napisał/a: kajtek12 2007-04-11 13:57
Aquagen, i jak po wizycie u lekarza co ci powiedział???
napisał/a: lelesek- 2007-07-29 20:18
mam 179cm . gram w siatkówke .
mama ma 173cm . brat 193.cm tata i siostar 182cm czy ja cos jeszcze urosne?

[ Dodano: 2007-07-29, 20:18 ]
mam 179cm . gram w siatkówke .
mama ma 173cm . brat 193.cm tata i siostar 182cm czy ja cos jeszcze urosne?
mam prawie 16 lat ;dd
napisał/a: krecior1 2007-11-06 10:40
Mam 17 lat i tylko 168cm wzrostu przez ponad rok chodzilem na silownie i przez ten czas nic nie uroslem moze tylko przytylem bralem do tego kreatyne. Chcialbym jeszcze urosnac ale hgh wolal bym unikac bo slyszalem o skutkach ubocznych.
Byc moze sa jakies cwiczenia odrzywki lub cokolwiek zeby jeszcze pujsc w gore??
Prosze o pomoc !
napisał/a: sum 2007-11-13 23:46
ja mam 16 lat i 158 cm wzrostu pale 4 lata czy palenie cos szkodzi na wzrost czy jeszcze urosne prosze o odpowiedz i jak mam urosnąc ??????????????