Jak szybko wrócić do urologa? (wynik USG)

napisał/a: piotre 2012-08-03 17:14
Witajcie,

mam 36 lat, jakieś 4-5 miesięcy temu wyczułem niewielki guzek na/przy prawym jądrze. Od tego czasu trochę się powiększył a ja zostałem w zeszłym tygodniu zmotywowany do udania się do Urologa. Raz miałem w okolicach napad bólu bardzo silnego (kilkusekundowy), czasem mnie "ciągnęło" w tym miejscu (szczególnie przy bardziej obcisłych spodniach). Urolog również to wyczuł i powiedział, żeby udać się możliwie pilnie na USG. Byłem dzisiaj, zamieszczam poniżej wynik:

Obustronnie jądra i najądrza prawidłowej wielkości i echogeniczności bez zmian ogniskowych.
Poniżej dolnego bieguna jądra prawego, przylegająca lita, hiperechogeniczna niejednorodna zmiana o wym. 16x12x10mm, dość dobrze unaczyniona.
W worku mosznowym prawidłowa ilość płynu.
Obustronnie niewielkie żylaki powrózka nasiennego, większe po stronie lewej.
Najądrze prawe o wym. 9x10mm. Najądrze lewe o wym. 10x9mm.
Jądro prawe o wym. 44x20x32mm, jądro lewe o wym. 42x29x18mm.

I teraz właściwe pytanie. Pani doktor, która wykonywała badania powiedziała, że powinienem wrócić do urologa. Nie powiedziała nic o tym, że natychmiast czy coś w tym guście. Najbliższy termin do tego, który mnie skierował jest za miesiąc prawie. Z drugiej strony jak się czyta różne strony, że trzeba natychmiast orchiectomię robić po zdiagnozowaniu czegoś, to można odnieść wrażenie, że warto się pospieszyć i poszukać innego, szybszego dojścia do urologa. Z trzeciej strony, nie jest to jednak zmiana w jądrze a przy jądrze.... Wracając do pytania - poczekać do 29go czy się spieszyć?

Pozdrawiam i witam wszystkich przy okazji!
napisał/a: ~Anonymous 2012-08-05 19:29
No wizyta na pewno wskazana do dalszej diagnostyki przylegająca lita, hiperechogeniczna niejednorodna zmiana o wym. 16x12x10mm, dość dobrze unaczyniona tutaj z pewnością urolog skieruje na dodatkowe badania tomografem.
I jeszcze- Obustronnie niewielkie żylaki powrózka nasiennego, większe po stronie lewej.Tutaj lekarz zdecyduje czy wymagany będzie zabieg usunięcia żylaków czy tylko przepisze leki i każe obserwować.Pewnie zostanie wykonane USG.
Jednak jak masz możliwośc pójścia do lekarza prywatnie można odwiedzić go szybciej.