jak się odchudzać szybko i skutecznie?

napisał/a: gata17 2008-08-15 17:02
witam ;))
mam problem ze swoją waga a przede wszystkim z wyglądem. przy wzroście 164 waże 68 kg. mam problemy ze zdrowiem i pani doktor powiedziala że mam 12 kg nadwagi przy akutualnym stanie mojego zdrowia. więc pytanie: jak w czasie do końca sierpnia (wtedy mam umówioną wizytę) zrzucić przynajmniej do 4 kg? wiem że odchudzanie powinno odbywać się w dłuższym czasie, ale trzeba mi kilka kg zrzucić do końca sierpnia. proszę o pomoc! może jakiś plan diety. muszę dodać że zawsze byłam grubsza ponieważ od małego dziecka przyjmuje sterydy. w tamtym roku będąc na diecie odchudzającej schudłam 2 kg w ciągu 10 dni. ważyłam 62 kg przy tym samym wzroście schudłam do 60 kg. chciałabym jeszcze raz schudnąc ale tym razem zachować wagę. POMÓŻCIE!!!
pozdrawiam
djfafa
napisał/a: djfafa 2008-08-15 18:11
Widzisz wiesz, że szybko się nie da a to już sukces.
Poczytaj posty w tym dziale, kilka razy pisałem już o podstawowych wskazówkach co do odchudzania. Diety nikt Ci nie ułoży, bo ona zalezy ich wielu rzeczy, zresztą pełno jest ich w internecie.
napisał/a: gata17 2008-08-18 09:53
no tak to wiem że są. ale nie wszystkie są skuteczne. znam teżn podstawy odchudzania. ograniczam jedzenie i nic. może powinnam jakieś ćwiczenia zastosować? tylko jakie? ponieważ mam problemy ze stawami i z astmą. więc np. daleko nie pobiegne...
djfafa
napisał/a: djfafa 2008-08-18 10:09
Odchudzanie bez ćwiczeń trwa o wiele dłużej i jest cieższe do wykonania.
Jeżeli masz astmę i problemy ze stawami to idealny jest rower.
Co do diety to musisz ustalić swoje zapotrzebowanie kaloryczne i następnie zejść 200 kalorii mniej i "jechać" na takim deficycie, jeżeli dodasz ćwiczenia fizyczne nie ma możliwości aby nie chudnąć.
napisał/a: gata17 2008-08-18 13:48
dzieki za rade ;)
napisał/a: aniaszewczyk 2008-08-21 15:23
gata17 napisal(a):witam ;))
mam problem ze swoją waga a przede wszystkim z wyglądem. przy wzroście 164 waże 68 kg. mam problemy ze zdrowiem i pani doktor powiedziala że mam 12 kg nadwagi przy akutualnym stanie mojego zdrowia. więc pytanie: jak w czasie do końca sierpnia (wtedy mam umówioną wizytę) zrzucić przynajmniej do 4 kg? wiem że odchudzanie powinno odbywać się w dłuższym czasie, ale trzeba mi kilka kg zrzucić do końca sierpnia. proszę o pomoc! może jakiś plan diety. muszę dodać że zawsze byłam grubsza ponieważ od małego dziecka przyjmuje sterydy. w tamtym roku będąc na diecie odchudzającej schudłam 2 kg w ciągu 10 dni. ważyłam 62 kg przy tym samym wzroście schudłam do 60 kg. chciałabym jeszcze raz schudnąc ale tym razem zachować wagę. POMÓŻCIE!!!
pozdrawiam

Powiem tak, szybko i skutecznie jakoś do mnie nie przemawia. Ja popełniłam wiele błędów podczas odchudzania, eksperymentowałam nawet z meridią (nigdy tego nie rób), dzisiaj jestem na etapie herbalife (dieta rozszerzona), mam dużo kilogramów do stracenia, ale uważam, że ze wszystkich dotychczasowych diet, ta jest najlepsza! Należy dołożyć do tego jakieś rozsądne ćwiczenia, basen, może aerobic i myślę, że schudnięcie bez efektu jojo jest realne.
Jedynym mankamentem jest cena tej diety. Na pewno nie jest szkodliwa, nie sieje spustoszenia w organiźmie i nie szprycuje toksynami. Pozdrawiam
djfafa
napisał/a: djfafa 2008-08-21 16:45
Herbalife-hmm gdybym nie był modem tego forum to bym Ci powiedział co sądze o tej firmie.
napisał/a: gata17 2008-08-21 17:05
dzięki za rady. mam jeszcze pytanie co do ćwiczeń. czy skakanie na skakance jest dobrym sposobem na spalenie tłuszczu? jeszcze przy moich chorobach? dotego rower i hm... no właśnie co jeszcze? pozdrawiam
djfafa
napisał/a: djfafa 2008-08-21 18:20
gata17 napisal(a):dzięki za rady. mam jeszcze pytanie co do ćwiczeń. czy skakanie na skakance jest dobrym sposobem na spalenie tłuszczu? jeszcze przy moich chorobach? dotego rower i hm... no właśnie co jeszcze? pozdrawiam


Jeżeli masz problemy ze stawami to skakanka odpada.
napisał/a: aniaszewczyk 2008-08-21 18:36
djfafa napisal(a):Herbalife-hmm gdybym nie był modem tego forum to bym Ci powiedział co sądze o tej firmie.

Może chociaż naprowadź, obiektywnie. Jeśli masz jakieś doświadczenie, to bardzo mi pomożesz, bo już kilka razy się sparzyłam, a poza tym cena herbalife! Nie chcę wyrzucać pieniędzy na marne.
napisał/a: gata17 2008-08-23 16:43
jak szybko zobaczę efekty po ćwiczeniach aerobowych? czytałam że one są dobre ale po ilu dniach i jak długich "seansach" zobaczę różnice?
djfafa
napisał/a: djfafa 2008-08-23 17:10
gata17 napisal(a):jak szybko zobaczę efekty po ćwiczeniach aerobowych? czytałam że one są dobre ale po ilu dniach i jak długich "seansach" zobaczę różnice?


Nie oczekuj cudów po kilku dniach. Ja zawsze powtarzam, że na wagę wchodzi się max raz w tygodniu nie częściej. Jak będziesz systematycznie ćwiczyć po ok. miesiącu powinnaś widzieć rezultaty.