Jak schudnąć szybko i skutecznie.?

napisał/a: hamlett7 2011-04-16 19:42
Witam. Pytanie jak w temacie.
Mam 15 lat (niecałe) - chłopak. ok. 185-186 cm przy 80-82 kg. Generalnie od dłuższego czasu moja waaga jest stała, chociaż jeszcze ok. miesiąc temu było to 78 kg. raczej się utrzymuje. Jeśli chodzi o mój tryb życia: poza wf (4 godz. w tyg) zdarza się jakiś sks, staram się codziennie ćwiczyć w domu (brzuszki, pompki, przysiady etc.) - niewiele ale systematycznie, mieszkam poza miastem dlatego często zdarza się jakaś robota na dworze, lub spacery etc. Nie uprawiam jednak regularnie żadnego sportu. Jedzenie: nie jem dużo słodyczy ale dość często, chyba w umiarze, nie pije raczej słodkich napojów. Raczej woda/soki - tak lubie. Jem chyba dość dużo, ale raczej zdrowo. Fast foody itd - okazjonalnie. Nie jem też zbyt późno. Zawsze min. 3 większe posiłki. Mój wskaźnik BMI mieści się w wadzę prawdiłowej, nie mam żadnych problemów z moją wagą. Wyglądam normalnie tzn. mam duży brzuch wg. mnie, mięśnie raczej ok. Chce zrobić to dla siebie (raczej dla wyglądu ponieważ nie jest ze mną źle) ponieważ wydaje mi się, że to odpowiedni wiek. Chciałbym schudnąć do 68-70 kg. Proszę o porady.
napisał/a: polal 2011-04-22 11:16
NIE PRZESADZAJ! mój syn ma 184 cm wzrostu i waży 74 kg.Jest bardzo, ale to bardzo szczupły, marzy prztyć jakieś 5-7 kg. Jest w twoim wieku. Myślę, że wagę masz w normie w stosunku do wzrostu. Pamietaj, ze wtym wieku juz zaczynasz nabierać masy mięśniowej, a to waży....Odchudzanie w tym wieku nie jest absolutnie bezpieczne!
napisał/a: hamlett7 2011-04-22 15:54
ok, ale brzuszek jest ;P poza tym gdybym wazył 68-72 byłoby ok . ja nie jestem bardzo szczupły. może to zależy od budowy.
napisał/a: payton 2011-04-25 14:17
Niestety przy odchudzaniu jest tak, że albo chudniesz szybko, albo skutecznie. Połączyć tego za bardzo się nie da. Jesteś jeszcze bardzo młody, także najbezpieczniejsza w Twoim wypadku będzie konsultacja u dietetyka. Jeżeli mieszkasz w okolicach Warszawy to na pewno możesz zgłosić się do Centrum Medycznego Vimed. Pracują tam świetni specjaliści, którzy na pewno pomogą Ci uzyskać tę wymarzoną sylwetkę. Na pewno będzie to o wiele zdrowsze wyjście niż samodzielne kombinowanie z cudownymi dietami.
napisał/a: elizkaelizka1 2011-04-26 21:16
Chciałabym odświeżyć ten temat. Mam 171 cm wzrostu i 83 kg sporo .Jak widać mam problem z nadwagą chciałabym w miarę szybko schudnąć ale skutecznie. Stosowałam mnóstwo diet po który wracałam do dawnej wagi ze zdwojoną siłą. Teraz ćwiczę staram się codziennie jem normalne śniadanie i obiad a pomiędzy jabłuszka . Schudłam 3 kg w 2 tygonie jednak chciałabym więcej. Gdy jestem daleko od domu na studiach mmoge opamiętać się i się pilnuje od słodyczy jednak gdy wracam do domu i widze słodkości nie mogę się opanować. Czy moglibyscie mi poradzić jak moge w miare szybko i skutecznie schudnąć ??
Pozdrawiam
napisał/a: piotrosiama 2011-04-26 21:53
Elizka - dieta dietą ale czy liczysz kalorie ? Powinnaś zacząć od obliczenia Twojego dziennego zapotrzebowania kalorycznego następnie ułożysz sobie dietę z ujemnym bilansem, posiłków 5-6 dziennie mniej więcej równomiernie rozłożonych w czasie
i ćwiczenia, ruch, ogranicz też do minimum wszelkie słodkości. Dietetycy uważają że te 3 kg lepiej zrzucić w trakcie miesiąca.
napisał/a: elizkaelizka1 2011-04-27 14:16
tak mniej więcej wiem ile karolrii jem właściwie staram się jeść wszystko co nie ma tak strasznie dużo kalorii ale np obiad nie wiem jak policzyć więc mniej więcej tak na oko, a jak obliczyć to dzienne zapotrzebowanie kalorii i ten bilans ujemny ??Staram się jesć mniej więcej co 3 godziny i możliwe że tak z 5 posiłków max jak nie ma mnie w domu to ograniczam słodkości:) a w domu cieżko mi to idzie i codziennie tak po trochu ćwicze tzn rowerek, jakieś ćwiczenia na brzuch, nogi pośladki itd.
napisał/a: piotrosiama 2011-04-27 14:22
Elizka - w necie znajdziesz kalkulator zapotrzebowania kalorycznego jak też wartości kaloryczne poszczególnych produktów a bilans ujemny ok. 10%. Ja zaczęłam chodzić z kijkami więc tez liczę na zrzutkę wagi.
napisał/a: nokia85 2011-05-22 16:25
Jedz duzo warzyw i owoców, biegaj, jeździj na rowerze, ruch jest tak samo ważny jak i dieta, ja dodatkowo stosowałam BłonniSlim, który zastępował mi słodycze.
napisał/a: elizkaelizka1 2011-05-24 16:11
a jeszcze mam takie pytanie bo ostatnio przerzuciłam się na jedzenie gotowane na parze . Bardzo i ono smakuje i jest takie lekkie ale słyszłam że ono ma wiecej kalorii niż takie np smażone ... CZy to możliwe? I jak to się ma do diety?
napisał/a: czybit161 2011-05-24 17:00
To źle słyszałaś...gotowane na parze to najlepsza metoda przygotowywania potraw
napisał/a: elizkaelizka1 2011-05-24 20:10
a czy dobra w odchudzaniu?