Jak schudnąć 5 kg w ciągu 2 miesięcy

napisał/a: elooooo 2011-02-08 17:32
bardzo strasznie mi to idzie...po prostu nie mam silnej woli :( a chcialabym schudnac ok 5 kg jakos w 2 miesiace (beda swiadkowa na slubie siostry)..z czego powinnam zrezygnowac najbardziej, a co jesc najczesciej...

aaa i zamierzam cwiczyc na rowerku takim treningowym (gdyz go posiadam)na razie jezdzilam 4x w tyg, po 15 min, ale to pewnie za malo :(
napisał/a: czybit161 2011-02-08 17:53
Proponuje ograniczyć słodycze, nie słodzić kawki, rowerek to 4x w tygodniu po 40-60 min, jeść więcej warzyw i pić więcej wody :)
napisał/a: alchemik1 2011-02-09 18:49
Hmmm...

1. Jak wyżej słodyczy w diecie brak.
2. Rowerek codziennie...
3. Ograniczyć jedzenie. Szczególnie tłuste, smażone potrawy.
4. Z kawy w ogóle bym zrezygnował. Kofeina pobudza wydzielanie soku żołądkowego a więc i na łaknienie ma wpływ.
3. Więcej owoców - zwłaszcza jabłek. Wyjątki: Nie jeść bananów.
4. Można by kupić jakiś błonnik w tabletkach (polecam z WALMARK, tani i dużo tego jest), bo pęcznieje w układzie pokarmowym powodując uczucie pełności, sytości co na pewno pomoże w odchudzaniu.
5. Ogólnie zwiększyć ruch, też w tych sprawach ... o ile masz możliwość.
napisał/a: Cycatka 2011-02-14 14:05
alchemik napisal(a):Hmmm...
4. Można by kupić jakiś błonnik w tabletkach (polecam z WALMARK, tani i dużo tego jest), bo pęcznieje w układzie pokarmowym powodując uczucie pełności, sytości co na pewno pomoże w odchudzaniu.

Nie polecałabym, bardziej korzystnym sposobem jest zwiększenie ilości błonnika w diecie w sposób naturalny poprzez zwiększenie spożycia owoców i warzyw, zrezygnowanie z chleba białego na korzyść razowego, zastąpienie białego ryżu ryżem brązowym, polecam także makaron razowy i dodatek łyżeczki otrębów do sałatki czy jogurtu.

Jeśli chodzi o Twój problem to musisz jednak popracować nad silną wolą, bo jeśli nie będziesz się stosowała do zaleceń nikt Ci na forum niestety nie pomoże.
Powinnaś jeść nie śpiesząc się, potrzebujemy ok 20 minut zanim będziemy odczuwać sytość. Ważne jest jedzenie kilku drobnych posiłków (4-5) zamiast jednorazowego "najedzenia się". Takie rzadkie jedzenie prowadzi jedynie do zwolnienia metabolizmu.
Zgodnie z tym co już było tutaj wspomniane należy zrezygnować ze słodyczy ale także potraw tłustych, smażonych. Pamiętaj, że alkohol ma bardzo dużo kalorii.
Inni polecali Ci rowerek, ruch jest bardzo ważny. Jeśli nie rowerek to coś innego, jakaś forma ruchu która będzie Ci odpowiadać.
Gdybyś mogła opisać swój sposób żywienia byłoby łatwiej zwrócić Ci uwagę na błędy które popełniasz.
napisał/a: marta952 2011-02-20 09:25
Mam prawie 16 lat, ważę 68 kg przy wzroście 171 cm . Ograniczam słodycze, bo jak narazie nię potrafię ich odstawić całkowicie, jak narazie ćw tylko w domu, bo pogoda nie dopisuje bym mogła zacząć biegać . w szkole ćw na każdym wf, na siłowni także się nie obijam . Staram się ten czas wykorzystać jak najlepiej. Niedługo mam bal tzn za 4 miesciace i chciałabym poprawić swoją sylwetkę, NAjbardziej przeszkadzają mi uda , które mi się nie podobają, stosuję balsamu ujędrniające i inne kosmetyki . pomagają bo nie powiem ale to wciąż mało. Pije zielone i czerwone herbaty. Wczęsniej dodawałam do wody aqua slim ale nie wile to dało. Proszę o pomocc ! :)
napisał/a: Baska197 2011-03-13 12:37
A może zmień nastawienie. Pomyśl o tym nie jak o diecie, ale jak o sposobie życia. Mi to bardzo pomaga.
napisał/a: Nt1 2011-03-20 14:45
powiem z własnego doświadczenia,bo kiedyś udało mi się schudnąć 27 kg w ciągo roku i utrzymuję wagę do dziś.
nie jadłam słodyczy ,fast foodów,chipsów,chińskich zupek.zamiast gazowanych napojów woda albo soki.codziennie robiłam trening pół godzinny z płyty cd,ale rowerek też jak najbardziej.ogólnie jadłam wszystko tylko w mniejszych ilościach (po jakimś tygodniu organizm przyzwyczaił się do mniejszej ilości jedzenia) i częściej mięso gotowane zamiast smażonego.ważny jest też sposób myślenia.musisz myśleć,że robisz to dla siebie,że to jest twój nowy sposób życia a nie jakaś kara :).
napisał/a: marta952 2011-03-21 16:52
czasem coś we mnie wstępuje i nie moge zjeść mniej. Ale ograniczam słodycze i pije tylko wode i zielone i czerwone herbaty. Owszem będę się starała nie jeść słodyczy i innych tuczących produktów. zależy mi na tym aby schudnać. :) postaram sie także by to satło się codziennością a nie tylko kilkudniową 'zabawą' i kilkudniowymi postanowieniami . dziękuję za radę. zaczełam chodzić na spacery i biegać bo jest juz coraz cieplej licze, ze bedzie poprawa aczkolwiek trzeba czasu:)
napisał/a: Nt1 2011-03-21 17:34
może się zdarzyć,że czasem będzie taki dzień,że zjesz więcej,zaliczysz wpadkę ze słodyczami,ale ważne,żeby w porę się opamiętać i na drugi dzień wrócić do diety :) po jednym dniu,w którym zjesz więcej nie przytyjesz,ale po tygodniu już tak.poprostu podchodż do tego z dystansem.i taka rada: ja jadłam dużo produktów wysokobiałkowych(białe sery,mięso z kurczaka gotowane.jogurty itp.) strawienie białka wymaga od organizmu więcej energii i trawione jest dłużej,więc dłużej jesteś syta.
napisał/a: marta952 2011-03-22 17:46
bardzo za rady dziękuję ;) będę dąrzyć do celu. małymi krokami aż osiągnę to czego pragnę ;) a mam jeszcze jedno pytanie: może znasz jakieś ćwiczenia na poprawę kondycji czy sylwetki ? ;]
napisał/a: Nt1 2011-03-22 21:56
Ja mialam na dvd dwa zestawy treningów z gazety.jeden obwodowy a drugi interwałowy.pierwszy byl na wzmocnienie organizmu i rzeźbienie sylwetki a drugi na przyspieszenie spalania tłuszczu.co prawda to bylo juz pare lat temu,ale mozesz popatrzec,czasem sa do gazet takie dodatki (koszt ok.10zl).albo zwykly spacer na przemiennie 5min wolny, 5min szybki tez przyspiesza spalanie tłuszczu (ale minimum godzina spaceru dziennie).
napisał/a: dzolantaon 2011-03-26 16:35
Spróbuj aerobowej 6 weidera, daje świetne efekty jeśli chodzi o brzuch. Teraz już będzie ciepło to zainwestuj w jazdę na rowerze, choćby pół godziny dziennie.