jak samemu cwiczyc reke po zdjeciu gipsu

napisał/a: urszula1232 2011-11-05 21:33
)Po 6-ciu tygodniach wczoraj zdjeto mi gips z prawej reki po złamaniu nasady dalszej kosci promieniowej.Lkarz obejrzał rtg. i zapytał mnie czy składałam wniosek o odszkodowanie.Powiedziałam ze złoze po zakonczeniu leczenia,a pan doktor na to:własnie pisze o zakonczeniu leczenia.DAŁ mi ksero rtg.jak powiedział na pamiatke,równiez skieroanie na rechabilitacje.Od razu zgłosiłam sie zapisac sie,oczywiscie zapisano mnie ale dopiero na styczen.Nadmieniam, ze mam 57 lat i uwazam ze byłoby wskazane od razu,ale cóz,takie realia.zafundowałam sobie od reki 2 zabiegi za opłata,równiez po niedzieli jestem zapisana.Zrezygnowałam z rechabilitacji bo całosc dziennie wynosiłaby 50 zł.W domu dopiero zaczał sie mój koszmar,ból niesamowity,łapie mnie skurcz,reka jak z zelaza, sztywna.Wponiedziałek niestety musze poswiecic swoje pieniadze z renty i płacic za cały zestaw a mam laser,magnetronik(mam nadzieje ze nie przekreciłam nazwy) i rechabilitacje.Poszukuje co powinnam w domu sama cwiczyc,ale z marnym skutkiem.Moze ktos mi napisze co najpierw powinnam pierwsze pocwiczyc,zeby jakos sobie radzic poza tym co bedzie robił profesjonalista.Zgóry dziekuje i przepraszam ze tak pisze,ale to lewa reka,co nie jest dla mnie łatwe.
napisał/a: Ania_204 2011-11-06 09:00
Doskonałym ćwiczeniem jest np. pranie ręczne w ciepłej wodzie z mydłem, zaciskanie ręki w pieść i prostowanie i zginanie palców.
napisał/a: Robul 2011-11-08 17:40
Warto sprawić sobie piłeczkę którą ściskasz w dłoni.
Ręka zapewne jest nadal usztywniona powodem tego jest przykurcz dlatego w ciepłej wodzie próbować prostować rękę wykonywać ruchy nadgarstka góra-dół na boki oraz rotacyjny. Ciepła woda rozluźnia mięśnie i ścięgna.
W miarę możliwości starać się wykonywać codzienne czynności chorą ręką. Oczywiście nic na siłę wszystko z umiarem. Oprócz wcześniej wymienionego prania ręcznego oraz moich rad warto chodzić na basen.
Co do zabiegów (magnetronik.laser) osobiście nie odczułem zmian po ich wykonaniu..

Najważniejsze nie poddawać się i codziennie ćwiczyć wszystko wróci do normy ale na to potrzeba czasu i dużo cierpliwości.

Powodzenia!