Jak radzić sobie z bardzo suchą skórą na ramionach i nogach

napisał/a: gosiulka15 2007-03-05 16:08
JAk radzi sobie z bardzo sucha skóra na ramionach i nogach>>?????
napisał/a: GosiaG1 2007-03-08 11:23
Moge ci polecić krem z masłem kakaowym - bardzo mi pomaga i można go stosować do ciała i twarzy też. Znalazłam go zupełnie przypadkiem w Rossmanie, wiec nie pamiętam firmy, ale ma takie okrągłe opakowanie żółte z ziarnami masła kakaowego na zakrętce :) Poza tym byłam też zadowolona z balsamów nawilżających Oriflame i Avonu (seria SSS). Pozdrawiam!
napisał/a: paola_27 2007-07-31 20:52
Cześć ja również mam problem z suchą skórą... Przekonałam się, że nawilżenie ciała z zewnątrz to jedno, a nawodnienie go od wewnątrz to drugie... dlatego właśnie piję teraz dużo niegazowanej wody źródlanej, co pomaga mi uzupełnić płyny w organizmie, a to z kolei wpływa na nawilżenie mojej skóry... nie jest to oczywiście efekt natychmiastowy, ale powolutku widać efekty Pozdrawiam!
napisał/a: Amadilka 2008-02-01 13:42
To prawda dbanie o odpowiednie nawodnienie organizmu jest również bardzo ważne, trzeba dostarczać potrzebne witaminy i płyny aby skóra mogła się regenerować od środka. Natomiast jeśli chodzi o kremy to ja stosuje do nawilżenia Dardie mleczko, pomaga na bardzo wysuszoną skórę
napisał/a: anitaaaa 2008-03-13 01:11
Dokładnie tak. Trzeba nawilżać skórę zarówno od wewnątrz, wodą mineralną, jak i stosować odpowiednie kremy. Ostatnio odkryłam maść Hudosil Hud Salva, którą się smaruję dwa razy dziennie. Przede wszystkim jednak pij duże ilości wody, unikaj klimatyzacji i kup nawilżacz, jeśli ogrzewasz dom w tradycyjny sposób.
napisał/a: Lynx 2008-07-27 17:41
ja do nawilżania i pielęgnacji używam mleczka dardia. Bardzo je sobie chwale i stosuje w bardzo wielu miejscach. To do nawilżania od zewnątrz, a co do nawilżania od wewnątrz, to może warto pomysleć o jakiś lekach. Tutaj niestety nie pomogę , bo mnie to mleczko w zupełności wystarcza. :)
napisał/a: Anik 2008-07-30 16:36
Gdzie można to mleczko dardia kupić? w aptece?
napisał/a: pomocna88 2008-08-04 01:20
no ja tez uzywam tego mleczka dardia! jest super bo doskonale nawilża. można je kupić chyba tylko w aptece. w przeciwienstwie do zwyklych kremow jest hipoalegriczny i wystarczy się posmarować raz dziennie(pamiętam jak używałam mleczka garnier i musiałam smarować suche miejsca kilka razy dziennie).polecam!
napisał/a: fikumiku1 2008-08-08 11:52
Ulaaaa Gosiulka, nic sie nie martw, wiesz ile balsamow i mleczek do ciala teraz na rynku!!!!? Normalnie temat nie do ogarniecia, ja uzywalam Garniera i Dove, normalnie super mieciutka skora :) ostatnio moja kumpela kupila nivea chyba i tez wychwala. Aleeee wiadomo, my dziewczeta zeby dobrze się prezentowac musimy tez się odpowiednio nawadniac, jak roslinki! Czasem lykam Capivit HydroControl czy cos takiego, tak sobie mi pomaga ale nie znam niczego skutecznego :( A! sluchaj warto jeszcze popijac mineralke tak z 2 duze butle dziennie, ot taki tani i dobry sposob. 3maj sie i powodzenia!
napisał/a: Wenus7 2008-08-14 19:51
Na bardzo przesuszoną skórę, nawet taką już swędzącą, szczególnie na łokciach i kolanach, bardzo dobrze się sprawdza zwykła, poczciwa maść z wit.A
napisał/a: Lynx 2008-10-25 13:08
Ja na każde przesuszone czy podrażnione miejsce używam mleczka dardia. Jestem alergikiem i jest to chyba jedno z niewielu środków które mogę stosować bez obaw.
napisał/a: blanca1 2008-12-03 10:37
Często w okresie zimowym mam właśnie suchą skórę i nic innego mi nie pomaga jak balsamowanie ciała po każdym prysznicu. Dobrych balsamów dla suchej skóry jest od groma, ale jeśli mam być szczera to szczególnie ufam kosmetykom polecanym przez apteki. Zwykłe przeciętne balsamy dostępne w marketach po prostu nie działają na moją skórę jak trzeba:( A po tych z apteki efekt jest od razu widoczny:)