Jak radzić sobie z bardzo suchą skórą na ramionach i nogach

napisał/a: Siatkareczka 2015-11-06 12:51
barbarap napisal(a):Mam podobny problem, i tylko kremy na azs mi pomagają, mam zapas atoperalu, bo problem się w zimie szczególnie nasila i jakoś daję radę ;)

no tak kremy na azs beą dobrze nawilżać.
napisał/a: hajer1 2015-11-06 13:25
Jest to bardzo uciążliwe. Z rozwiązaniem tego problemu pomógł mi ten artykuł:
http://www.favore.pl/baza-wiedzy/jak-dbac-o-dlonie-i-stopy,4963,0.html
napisał/a: Siatkareczka 2015-11-15 20:09
ja sobie zakupiłam żele i balsam atoperal i świetnie nawilż, utrzymuje nawilżona skóre przez cały dzień a nie tylko zaraz po nałożeniu.
napisał/a: romma 2015-11-16 14:14
swojemu synowi kupiłam emulsję i krem i rzeczywiście widzę już poprawę.
napisał/a: Siatkareczka 2015-11-16 17:47
bardzo ąłdnie nawilżają te kosmetyki atoeralu, pozostawiają skóę w dobrym stanie przez cały dzień.
napisał/a: barbarap 2015-12-17 12:44
grodzki napisal(a):bardzo ąłdnie nawilżają te kosmetyki atoeralu, pozostawiają skóę w dobrym stanie przez cały dzień.

A czy próbowałeś może ich szamponu?? Zastanawiam się czy równie fajny jak kremy
napisał/a: Siatkareczka 2015-12-20 09:06
szamponu jeszcze nie, ale niedługo kończy się ten którego używam, ale jeśli masz suchą skórę na głowie to na pewno warto kupić i wypróbować.
pokrzepol
napisał/a: pokrzepol 2015-12-28 12:25
Polecam mazidła, których skład oparty jest na lanolinie, czyli naturalnym emulgatorze regulującym procesy wilgotności skóry. Ich skład powinien być uzupełniony o masło Shea, olejek lawendowy, wyciąg z nagietka, a także witaminę A i E. Posiadają one właściwości odżywcze, przeciwzapalne czy antybakteryjne. Dzięki temu przyspieszają regenerację, łagodzą podrażnienia i wygładzają skórę przesuszoną, popękaną i szorstką (w szczególności na stopach, łokciach i rękach).
napisał/a: Siatkareczka 2016-01-06 15:10
w składzie kosmetyków atoperal znajdziesz z kolei olej lniany, bardzo istotny przy bardzo suchej skórze.
napisał/a: romma 2016-01-07 10:53
U nas już tylko lepiej, skóra nie łuszczy się i nie swędzi , jest porządnie nawilżona.
aquastop_rad
napisał/a: aquastop_rad 2016-01-11 15:04
Polecam balsamy, które składają się z oleju bawełnianego i wiesiołkowego. Zawierają one niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe (Omega), które odbudowują naturalną barierę naskórka i przyczyniają się do jego lepszego nawilżenia. Skład preparatu powinien być uzupełniony o masło Shea, alantoinę, a także o witaminę E.
napisał/a: uszala 2016-01-14 10:49
tak jak mówią przedmówcy- przede wszystkim oleje :) mi bardzo pomaga olej z wiesiołka (łykam go w kapsułkach, kupuję sobie oeparol). dla mnie największym problemem są suche łokcie i kolana :( masakra! szczególnie zimą